Ето го СЕПТЕМВРИ вече наближава - бебо нетърпеливо почна май да шава

  • 11 192
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 76
Честит рожден ден , Ваня ! Желая ти здраве и щастие ! smile3510 newsm59

# 211
  • Мнения: 497
Честит Рожден Ден ВАНЯ
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Пожелавам ти много хубави емоции  и всичките мечти да станат реалност!!!!!!!

Мрамор разбира се че МОЖЕ да ядеш такива неща, що за глупост са ти казали!

На всички мами, които работят - петък еееееееее  newsm44 newsm44 newsm44 да минава по-бързо и да идват почивните дни.
На тези, които вече си почиват - много слънчев и усмихнат ден.

Хайде целуффффффффки от нас!!!!!!! newsm51

# 212
  • София
  • Мнения: 771
Здравейте и хубав ден на всички!

ВАНЯ, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЗДРАВЕ, ЛЮБОВ И НАЙ-ГОЛЯМОТО ЩАСТИЕ ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ!

mamor, аз знам, че не е хубаво да се ядат туршии, защото се правят с аспирин. За киселите краставички и зелето не знам как се правят, но и не ме интересува, защото когато ми се гадеше първите месеци налитах само на кисели храни.

# 213
  • Мнения: 502
morenka, мерси  Simple Smile  че ми се е прияла овесена каша
което е странно, защото досега през живота си съм кусвала такава само веднъж  Mr. Green но ми се прияде
а спането по корем и аз съм си го забранила по същата причина - да не смачкам бебка  Embarassed ама реших да питам пак  newsm78

mamor, не съм чувала да вредят с нещо специално киселото зеле или киселите краставички
е, соленки са доста и не трябва да се прекалява, но то си важи и ако не си бременна  Wink солта не е много полезна за бъбреците, а те и без това вече на този етап започват да се натоварват двойно - за теб, и за бебо
аз лично внимавам със солта, защото пък на мен така или иначе само единия ми бъбрек работи и си го пазя, че да мога да отгледам бебка здрава докато се роди
а консервите - ако са фабрични - може би заради консервантите - нали казват, че са канцорегенни
ама то в днешно време има консерванти дори в обикновеното кисело мляко така че  ...  33uu

# 214
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
mamor, аз също знам, че не е хубаво да се ядат туршии, защото имат повечко сол и аспирин, но това не значи ,че е забранено.
Просто трябва малко да се ограничаваш, защото се получавали отоци по краката и стомашни киселини. Поне при мен е така.

# 215
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461


Ваня, честит рожден ден, мила! Желая ти много радости с Емко, малкото септемврийче и таткото!!!

Кокошчице, едва ли е противопоказно за бебето да спиш по корем, стига да можеш. Аз все още спя на полукорем  Wink

Мамор, не се шашкай за такива работи  Stop Нищо му няма на бебчето! Аз три месеца само на кисели краставички и на туршии изкарах, нищо друго не можех да понасям. А и при предната ми бременност налитах на същото, а ей го на, Стоил какъв юнак е вече!!! И... честито за дрешките!

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте и от мен,
Честит Рожден Ден на Ваня! Желая ти много здраве и щастливи дни!
Аз не съм чувала да има забрани за храни. Скоро четох някъде във форумите, че рибата тон съдържала живак. Ами ако е така тя не е полезна за никого, не само за бременните. Аз питах моя гениколог има ли нещо забранено. Каза ми да избягвам само фастъците - защото те водели до много силни алергии при плода. Но ако ми се дояде 5-6 фастъка на седмица не били фатални. А и тоника е забранен, защото съдържал хинин. Та на мен това ми забраниха само. Питах го за рибата тон, защото аз много обичам и каза, че това за живака са пълни глупости, за пръв път го чувал. Решението е всеки сам си избира, какво ще яде и какво не.
Хубав ден Ви жлеая, по -бързо да минава за работещите и приятен уикенд!

# 217
  • Мнения: 393
 Hug Успокоихте ми духа! Довечера ще спя спокойно! Но не по корем  Mr. Green То и аз така си мисля с кво да го храня хайвана  newsm78 Едното с бактерии, другото солено, от тестените се дебелее, зеленчуците фраш с нитрати, плодовете вносни и красиви, пълни с боклуци  newsm78 Да се надяваме че природата си знае работата и ще предпази малкото същество в тумбака!
Благодаря ви!

# 218
  • Мнения: 368
Едното с бактерии, другото солено, от тестените се дебелее, зеленчуците фраш с нитрати, плодовете вносни и красиви, пълни с боклуци 

Също така - не трябва да излизаме на натоварени кръстовища, че е пълно с въглероден двуокис, да не отваряме прозорците, да не влиза прах и още един тон неща!!!
Ми какво, не можем да стоим стерилизирани в една стая и ако може на системи, че да не хапваме нищичко, че не се знае какво е  smile3521 smile3521 smile3521

Аз съм на принципа - ако нещо е противопоказно, организмът сам реагира на него. За мен, за това е тази чувствителност към миризми и промяна на вкуса по време на бременността.

А за спането по корем - аз си спя по корем, леко настрани. Четох, че не е проблем. Бебето е защитено от няколко слоя - корем, матка, околоплодни води и реално си е като на въздушно дюшече  Grinning

Ваня, честит празник, мила. Да си жива и здрава, много щастлива!  smile3525

Хора, как сте с главоболието? Аз вчера и днеска направо откачам от болки!!!
Целувки!!!

# 219
  • Мнения: 393
Мишока, и мен ме болеше много главата до скоро, но в челото и около очите, та мисля че ми се беше обострил нещо синузита, щото що да ме подмине и това, всякви екстри имам да ви кажа! Та за главата, пробвай с една чаша топла вода, не гореща да се париш, ама топличка като за чай. На мен ми е помагало това, но не винаги. Ама пробвай не изиска много усилия, пък и няма да ти навреди! Като пиеш малко кафенце не ти ли минава?

# 220
  • Мнения: 141
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!   Gift bdbaloni smile3510 ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ И УСМИВКИ!  bouquet

# 221
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте, момичета,  Hug леле като ви гледам коремчетата, мен ме срам да пусна снимка на моя тумбак, до тук като гледам съм най-напред, а хем терминът ми е чак на 29.09. Ужас, дано поне да не расте за известно време, че не знам до деветия месец дали аз ще се виждам от корема ми (а иначе не съм висока - 1.64 м)  ooooh!

Ваняhappy bd, много здраве, щастие и само хубави неща ти желая!  newsm51  ura

# 222
  • Мнения: 76
Имах силно главоболие цялата минала седмица и не съм вземала дори аналгин. Във всеки случай трябва да се внимава с лекарствата. Сега са пуснали Тониалгин на Чайка фарма-Варна, който се продава за аналгин, но не трябва да се ползва при бременност.

# 223
 Морена, мерси и се извинявам за експеримента, вижда се, че не съм много на ти с компютрите.  smile3525
 И от мен  newsm59 Ваня.
 Аз да споделя в началото на бременността ми се ядеше само туршия та съм изяла доста и мисля, че няма нищо лошо и вредно, а щом самия организъм го понася добре.
 Павлина не знаех, че имало 3Д в Хера, ще отида непременно и диск ще си взема. А за работата те питам защото и аз работя същото от година и половина, но не във В. Т., а в Търговище. И откакто съм почнала там правя опити да се преместя защото с мъжа ми се побърквахме по едно време от път и все разделени. Та ходих във В.Т. да питам да от кадри ми казаха, че могат веднага да ме вземат, но само за Елена. Аз обаче много се чудих и споделих с колегите, та един колега Драго ми каза, че се е запознал с теб на семинара в София и си му казала, че си сама и кошмара е пълен. За това се поотказах, а живот и здраве като мине майчинството ще видим, тогава няма да имам голям избор, та може да станем колежки.  Hug Сега се чудя какво щяха да правят, ако бях дошла и и двете излезем на един път на тая всичката луда работа дето е сега.  newsm53  

# 224
  • София
  • Мнения: 320
Сега се сещам да ви питам, като пиете пастьоризирано прясно мляко варите ли го предварително, или направо от кутията?  Thinking 

Общи условия

Активация на акаунт