Ето го СЕПТЕМВРИ вече наближава - бебо нетърпеливо почна май да шава

  • 11 178
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Сега се сещам да ви питам, като пиете пастьоризирано прясно мляко варите ли го предварително, или направо от кутията?  Thinking 

Аз лично винаги си го "сварявам" на микровълновата.

# 226
  • София
  • Мнения: 320
liudmila73, и аз точно така правя. Joy Joy Joy

# 227
  • Мнения: 368
Sladka_mama, аз варя само домашното мляко. Другото директно от кутията. То и без това колко мляко има в него, не е много сигурно Simple Smile

Mamor
, благодаря ти за идеята с топлата водичка. Ще пробвам. Иначе сутрин пия един пръст кафе с мляко догоре, но не ми действа за съжаление. Аз имам хронично главоболие и първите три месеца от бременността бях забравила какво е това, но откакто съм в 4-ти, направо откачам. Иначе, не си позволявам да пия никакви лекарства. Веднъж взех един парацетамол, когато болката беше нетърпима, но въобще не ми помогна. Помагат само силни болкоуспокояващи, които, както се сещаш, сега не мога и да си помисля да пия. Уф, много благодарско, ако помогне водичката, направо ще те черпя Simple Smile

# 228
  • Мнения: 393
Мишока, дано да ти помогне, ама щом ти е толкова силнооооо, аз бях така с цикъла и нищо не ми помагаше освен силните болкоуспокояващи. Опитай с чай от мента. . . . .  . ей такива неща, дано нещо стане!
Относно млякото, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176692.0
Пуснах я тази тема, щото се наливах като ненормална с мляко от кутията, мразя го топло или варено!

# 229
  • Мнения: 17
Рожденичке, бъди жива и здрава и много щастлива заедн ос бебока наесен

# 230
  • София
  • Мнения: 6 290
Мноооооого благодаря за честитките! Heart Eyes Hug Hug Hug Hug Да ви се връща тъпкано на всички! Wink Grinning Черпя ви и виртуално (снощи стоях до 12 да майсторя ягодовата торта, която направих за колегите, но не съм я снимала, та няма да можете да си видите почерпката  Laughing).

Снощи се обзаведох най-сетне с туника за бременни, та сега настроението е съвсем на 6.

Целувки на всички. Hug

# 231
  • Варна
  • Мнения: 124
 smile3525Привет на всички мами newsm51


Не съм много редовна но чета от време на време  newsm03
Влизам да се похваля ходихме на преглед на фетална морфологиа (май така беше)
Гледаха кокалките на бебо др.каза че всичко е наред и че всичко си му е на място и е нормално.Стана ми странно уш сме в 18г.с. а тои каза че почваме 19г.с. с тез седмици нещо не съм много в час  newsm12 както и да е ИИИии др.пита знаете ли пола казвам Не но имам някакво усештане за мома а той ами да честито момиченце  stork-girlКаквото излезе да е живо и здраво на есен ще му видим пола ама май зех да свиквам и се си викам на корема на мама дундичката  preggoПожелавам на всички живи здрави бебчета пак каквито доидат  newsm30 Ще ходя на бебче днес слетобед да си припомня тва онова и да го намачкам малко
На всички приятни почивни дни   newsm44
Честито на рожденичката жива и здрава а подарака на есен   ylinfant

# 232
  • Мнения: 17
beerbaby, мила ми кандидат - колежке. Ще се ардвам много, ако започнеш работа в РПУ гр. Елена да може, като остане време, да си говорим за бебета. Всъщност знаех за някакво момиче, коеот евентуално ще започне работа при нас и го чаках с нетърпение. В началото на януари назначиха едно момче от Г.Оряховица, което остана самичко и направо ми е много съвестно за него, но няма как. Но ако станем трима, работата ще бъде песен- ще сме по - малко натоварени от големите РПУ-та, но нека се появят бебетата, ще му мислим. Иначе на мен ми беше ужасно трудно, защото не можех да насмогвам и дори да се наспивам - съвсем друго е да си постоянно дежурен- това му е кошмара на Елена - когато си сам, навсякъде е кошмар- нямаш 1 спокойна минута и не можеш да се отпуснеш, камо ли да отидеш някъде извън града, но каот се разделят работата и дежурствата на 3 е ок, а пък и си имаме един колега мъж, който най - вероятно няма да излиза майчинство Laughing. ПОздрави от мен и дано поне се запознаем.
Уф, това май трябваше да го пусна в лични да не пълня темата с такива индивидуални глупости

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Бабаитке, честита ти мома!  bouquet

Sladka_mama, аз варя само домашното мляко. Другото директно от кутията. То и без това колко мляко има в него, не е много сигурно Simple Smile

....
Точно така и аз.
Иначе до приключването на 3ти месец не ядях меки сирена, майонеза, избягвах нитратите( краставици и зелена салата) и консервантите доколкото ми бе възможно, като сокове и колбаси предимно... кис. зеле и кис. краставички ядях. Сега съм го ударила през просото и хапвам каквото ми се яде, но все пак не безогледно и без всякаква мисъл, че не съм само аз.

Иначе аз днес нагазвам в дълбокото smile3508... демек в 5ти месец newsm44 newsm08

# 234
  • Мнения: 228
Vania smile3525 Tada  nbirthday s pojelanie Septemvri naj-zdravata,usmihnata i krasiva mama na edno prekrasno,zdravo newsm07 da si ti:)

# 235
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ууууу халоу мамита

аз нямам нищо ново при мен,освен че звъня телефони като луда  да си търся парите от НОИ.
И днес ми съобщиха че първият ми болничен който е за 7  дена е преведен вчера-аз ся ходих да си вземам парите от банкомата.Пари нема там... #Crazy
Казаха ми че можело еевентуално забавяне от банките докато разпределяли сумите...ся пък и банките виновни.За втория ми боничен ударих на як КАМЪК #Crazy имало проблем с болничния-аз вднага ама как така какъв проблем и те
Пратил;и сме предупредително писмо до работодателя - аз аз вчера приказвах с личен съсътав и не ми казаха че няма никакви проблеми всичко е подадено в НОИ...
И аз съм шаш паника ся щото бачкам във Варна-завода се намира в Белово до Пазарджик- подават болничните в град Септември и от там в Пазарджик.
И ся кво става  ся трябва да ми върнат болничния-и  то 2 месеца в пътища братче  и аз пари за февруари може таман на есен да видя #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
напрао  ще ме извините за израза ама "еби му майката" направо #Crazy ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! То не бяха простоти ,то не бяха чудесии ooooh! Аман от таз държава-жената беше много културна  по телефона-аз я запитах какъв е проблема а тя каза че незнаела и щяла да провери по късно и ми взе телефона да ми звънне...Та ся чакам да видим кво ще стане-влезе ми в положението че съм от другия  край на България и чак ме съжали женицата

Оплаках ви се-не че ви интересува болничния ми ,ама просто днес от нерви адски ми е криво и ме боля главата и съм като пребита чак.

честит рожден ден на ВАНЯ-да си ми жива и здрава ,и нататъка пожеланието го знаеш за септември... Hug Hug Hug Целувки и прегръдки от мен

на Бабайтката браво за момата-честито  Hug

Аз пък да ви кажа първите 3 месеца голямо плюскане на сирене  и на кисело мляко напрайх,и най вече на люти чушки.И  кисели краставички ядох и кво ли не.То ако не трябваше да ядем щяха да напоравят един списък пред ЖК-то какво не трябва да ядат бременните.Така че аз не се притеснявам-вчера много ми се дояде шопска салатка и си купих малко Нитрати  па си хапнах после стабилно Hug Hug  Цяла вечер се "уригвах" от тез нитрати като стар пияница ам акво да  направя
Та така .
днес трексито и Феминето май трябваше да ходят на ехограф айде казвайте новините .....как са ви мушмороците baby_neutral baby_neutral
цунки от мен-момичета на вас ядат ли ви се манджи който преди не сте искали и да ги опитате даже-аз направо се изкорах лападена манджа ядох,ся си правя гъбена каша с месо.....аз такова нещо преди не съм близвала и ми е било много гадно да го ям бе хора .Сега направо с нетърпение чакам да си я сготвя-кво е туй нещо незнам newsm78 newsm78
пак са улях с постинга си...

цилуфф от мен мацки

# 236
  • Мнения: 1 199
Питах го за рибата тон, защото аз много обичам и каза, че това за живака са пълни глупости, за пръв път го чувал.

Това че не го е чувал не значи че е пълна глупост! Това че в рибата има повишено съдържание на живак е световен проблем. Тук в Канада има едни книжки за бременни, издадени от Министреството на здравеопазването (можеш да си направиш заявка по Интернет или по телефона и ти я изплащат безплатно), та там като дават препоръки за храната на бременните, пишат че е полезно да се яде риба и веднага след това съобщават че за най-актуална информация за съдържанието на живак в различните видове риба в момента трябва да се чете на сайта на министерството. Ето и цитат на английски (файлът е ПДФ):
Fish is also important and should be eaten each
week. Visit Health Canada’s Website for the most
recent information on mercury levels in fish.

http://www.phac-aspc.gc.ca/hp-gs/pdf/hpguide_e.pdf

Мен ме мързи да проверявам в сайта, а и никога няма да съм сигурна че и конкретно тази пратка, от която купувам също няма да има живак, така че засега се въздържам от риба.

# 237
  • Мнения: 497
Относно рибите аз вече бях писала, че е полезна речната риба!
Морската и океанската не се препоръчват за бременни.

# 238
  • Мнения: 393
Ми аз пък някъде четох едно меню за бременни и там специално се преповърчваше риба тон. И аз тъй като мразя риба се насилих да хапна поне риба тон малко.  newsm78
ааааееее аман от кой кво чул  и кой кво смятал, ама пусто все се връзвам и се шашкам да не сбъркам нещо с бебока!
Ани бани, за боничните ти съчуствам! И аз такива ядове от някви абсурди имах че ми идваше да се гръмна! Ама тва е, системата е такава!

Последна редакция: пт, 13 апр 2007, 14:26 от mamor

# 239
Здравейте и от мен в този толкоз слънчев 13-ти петък. Сигурно е от широката усмивка на рожденничката днес newsm51 . Да си жива и здрава и много щастлива.
Аз днес най-после бях на преглед и си видях бебчето. Първо дока малко ме разтревожи, че матката не е стигнала още нивото на пъпа, както би трябвало за 19-та седмица, но като видя бебчо каза че е супер и си отговаря на седмиците и всичко си му е наред. При предишната бременност в жк акушерката все се шашкаше, че матката ми нараства малко по-бавно и че бебето щяло да бъде малко, но пък Мими се роди с перфектни размери и всичко беше ок. Та се надявам и сега всичко да е наред. Голямата изненада днес беше, че видяхме съвсем ясно пола на бебето. Моят док е малко потаен в това отношение, но сега нямаше как да го скрие и снимчица ми даде. Е, и аз се включвам в клуба на сините зайци и на есен ще гушкам момченце. А винаги съм се възприемала като "женска" майка.
Днес се надявах да си взема и парите от майчинството, че са ми се натрупали няколко месеца , а и ще са ми последни, тъй като Мими навършва 2г след няколко дни, но в офиса пак не са готови и ще чакам другата седмица. От сега ми става лошо като си помисля какви мъки ще са пак като дойде време за следващото майчинство.
Весел и слънчев ден желая на всички и нищо фатално да не ви се случва.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт