Важно - машина за хляб - 2 част !

  • 71 740
  • 835
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
И моята е за 1.250 , но вчера замесих  тестото с 1 кг  брашно и нямаше проблем. Peace

# 16
  • Мнения: 3 927
Аз да се запиша уж, но понеже съм в издирване на рецепти за машина, попаднах на страахотен избор....чудя се от кой да почвам

http://www.naturkost.de/rezept/leser_brotback.htm

След козунаците ще преведа лучения хляб  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 36

Сега се замислих,ако избухам  голяма доза тесто да се замеси в машината,после ще го пека във фурната,ама дали ще се омеси хубаво!Става въпрос за тесто с 1кг брашно??До сега само до 500гр брашно съм слагала!Машината ми е за готова продукция до 1.250.
Моля ви,кажете ми ..........
Аз вече два пъти меся козунак с по 1кг. брашно в машината.Моята е FIF.Само че вторият път като я пуснах на програма тесто, като приключи с месенето преди да започне да втасва я пуснах още веднъж да го омеси и стана по-добре.Тестото не го оставям да втасва в машината понеже е много.Успех.

# 18
  • Мнения: 11 747
Момичета,благодаря на всички за съветите!  bouquet
Аз сложих вече тесто с 500гр брашно,друг път ще пробвам с повече,че сега ми е нервно и ме е страх да не оплескам нещо!Притеснява ме това,че съм поела ангажимент към хора (те си го изпросиха Confused ) и жива/умряла,трябва да им нося козунак! Thinking

# 19
  • Мнения: 2 829
Пина успех Peace

# 20
  • Мнения: 11 747
Благодаря!  bouquet
Хайде дано до час и половина да имам успешна снимка! Flutter

# 21
  • Мнения: 7 106
Само да използвам случая да се запиша в темата, като кажа че и аз съм замесвала цяла доза за козунак, както и за питка с 1 кг. брашно и няма проблем с ФИФ-ките да го омесят. Трябва обаче да втасва в друг съд, защото на това количество казанчето му е малко.

# 22
  • Мнения: 1 341
Момичета, има ли някой желание  да направи  линкове към старата тема, коитода се сложат в готварската книга . 
Темата е 77 страници и направо се изгубваш вътре. А тя определено върви на тематики от избор на машина, правене на хляб, през кекс и козунак та чак до сладко и лютеница.
Весели и вкусни празници

# 23
  • Мнения: 11 747
Evjeni,аз това си го мислех,хубво е и да има линк към твоята тема с рецептите,защото трудно я намирам.Ама не знам кой ще е доброволеца - трудоемко ще е! Crazy

# 24
  • Мнения: 7 474
Момичета, има ли някой желание  да направи  линкове към старата тема, коитода се сложат в готварската книга . 
Темата е 77 страници и направо се изгубваш вътре. А тя определено върви на тематики от избор на машина, правене на хляб, през кекс и козунак та чак до сладко и лютеница.
Весели и вкусни празници


Момичета, някой желаещ да помогне?  Praynig Ще сложим линкове в първия пост , за да се намират лесно. По 10-15 стр. на човек и ще стане много бързо, но след празниците, че сега всеки си има работа Hug

# 25
  • Мнения: 3 927
Вашите машинки поскърцват ли от време на време при месенето?  Simple Smile
Моята ФИФ-ка меси в момента втора доза козуначено тесто с малко под 600 гр брашно и душичката започна да свирука лекичко Wink Laughing

# 26
  • Мнения: 1 341
Лео, аз съм доброволец. В неделя вечер съм на работа и ще имам време.Така, че моля да направиме стратегията до тогава.
Лео, моляте сложи линк в готварския към рецептите, а и в началото на всяка тема за машина за хляб.
 Озаглави линка нещо от рода САМО рецепти за машина за хляб, за да не се пълни с обяснения, разяснения, похвали и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.0

# 27
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Аз замесих в машината с 500 гр. брашно,т.е половин доза.Клатроника е до 1кг та не рискувах.Преди малко изкарах втасалото тесто.Мирише на козунак,но да видим дали и ще има вкус на козунак.Сега сложих стафидите и го оплетох.Запалих на терасата газовия котлон да затопли добре и така си заформих едно фтасално.Да видим какъв ще е крайния резултат.Само да питам на колко градуса печете козунака във фурната?

# 28
  • Мнения: 2 829
Вашите машинки поскърцват ли от време на време при месенето?  Simple Smile
Моята ФИФ-ка меси в момента втора доза козуначено тесто с малко под 600 гр брашно и душичката започна да свирука лекичко Wink Laughing


не макар че правих на 2 пъти по 1кг брашно,,обаче моята е новичка няма месец

# 29
  • Мнения: 2 829
Лео, аз съм доброволец. В неделя вечер съм на работа и ще имам време.Така, че моля да направиме стратегията до тогава.
Лео, моляте сложи линк в готварския към рецептите, а и в началото на всяка тема за машина за хляб.
 Озаглави линка нещо от рода САМО рецепти за машина за хляб, за да не се пълни с обяснения, разяснения, похвали и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.0



браво!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт