Е,писна ми да подреждам играчки!

  • 3 333
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 645
Скоро ще ти мине. Ще спре да ти пука. А когато това стане ще бъдеш много по-щаслива. Пък ако на някой не му харесва му кажи той да ги подреди Whistling

# 31
  • Мнения: 2 220
Играчките му са из цялата къща. Не ме дразни за сега. Просто ги мятам по кошовете пътьом или ги заобикалям. Вечер обаче държа да си легнем, след като сме прибрали всичко. И той "помага" - хвърля уж в кошовете, но полочината пак падат отвън, или пък грабва някоя и започва съсредоточено да я разглежда  Laughing и изобщо не чува, когато му се каже да не се прави на интересен.   Sunglasses

# 32
  • Мнения: 1 640
Moята щерка е на 2г.и7мес.По пода няма играчки-никога не съм и' позволявала или стимулирала да играе там.Натуриите са по масите и диваните/леглата/.Струпваме ги на купчини в-у скрина и един диван,в шкафове също,преди да си легне.Трудно се постига.Обяснявам,мотивирам,помагам,за да поприберем и да достигнем някаква степен на подредба.Но смятам,че в близките години домът ни няма да е подходящ за официални приеми.Аз съм го приела този факт,но мъжът ми все още се дразни и нервничи при вида на пръснати играчки и се тюхка какво щели сме да правим,ако някой дойдел у дома.Ами, прибирам набързо,като дойдат гости.

# 33
  • Мнения: 11 607
 Kaлa(Bella13), някой бе казал,че да подреждаш къща, където има деца, означава да чистиш сняг докато още вали такъв....

Не подреждам играчки, не са пръснати из цялата къща, имат си стаи,където да ги разхвърлят и играят с тях, забранила съм да ги разкарват от стая в стая. Има при нас принцип - който разхвърля - той подрежда. Свикнаха и вече нямам проблем с играчките, но е имало моменти, в които ми е идвало всички да ги хвърля навън!

# 34
  • Мнения: 3 537
Ох  и на мен това ми е болната тема.Сега уж е на ясла и после сме навън,но като се върне и всичко се изсипва на земята. Tired

# 35
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз ги прескачам или сритвам Laughing
Събирам само като мия пода и вечер разчиствам леглата (където се намират и бисквити, трохи и какво ли не)....а под леглата какво е Crazy

# 36
  • Мнения: 2 722
Не се вманячавам - опитвам се да го уча да подрежда заедно с мен - за сега успеха ми е всички играчки да си влезнат в детската стая преди лягане и то почти без моя помощ.
В петък след ясла играем по-малко навън ако не сме подредили къщата като хората, защото имаме работа да вършим - прибираме се и запретваме ръкави - прибираме играчки, чистим заедно с прахосмукачката, после той мие /маже/ прозорците. Колкото по-бързо свършим, толко по-бързо излизаме навън да играем отново.
Прави ми впечатление, че ако се съглася да си играем заедно, играчките си стоят в детската стая, ако имам работа в кухнята, играчките пристигат при мен - просто човечето не обича да стои само.
А на който не му харесва реда у дома - да не идва - това е положението - аз детето си няма да вържа заради хорското мнение. Освен това аз чистя след гости, а не преди  Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 2 967
А защо не пробваш да ги събираш само вечер? Аз много отдавна така правя.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моите деца като бяха по-малки сякаш по-малко разхвърляха играчки.
 Сега обаче са в състояние за отрицателно време да пръснат играчки из цялата къща.
 Някой път много се дразня и викам - да си ги прибират, да си играят в тяхната си стая с играчките.
 Друг път не ми прави впечатление и просто пресчакам камарите.
 Мъжът ми обаче много се дразни - постоянно им прави забележки, но не виждам ефект...
 

# 39
  • Мнения: 4 406
подритвам играчките през деня, нанякъде към стената, за да не ми се пречкат. понякога вечер ги събирам. понякога успявам да накарам хлапето само да си ги прибере... именовах му шкафчета и чекмеджета- залепих картинки на вратичките- и го карам да сортира- зад вратата с кола- само количките, в чекмеджето с кубчета- само строителни материали, моливи и книжки също...
това да подреждам всеки ден е Сизифовски труд, не желая да го правя...
краднах една идея от Isa, тя показа преди време кош за играчки на колелца- много е полезен, като вагонче, минавам през стаите и товаря, товаря, товаря...

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Болната ми тема. Винаги когато стане време за прибиране на играчки Силви се отдръпва. Не иска да ги събира и това е! Таткото проявява инициатива, но всички играчки ги наблъсква в коша, а аз искам да са  в малката раничка, книжките в торбичка, по-големите в коша, а плюшените на рафта. Tired За това си ги подреждам сама и вече ми стана някак си навик TiredМного се дразнех в началото  Cry, но вече се примирих че ако искам нещо то трябва сама да си го правя....

# 41
  • Мнения: 315
подритвам играчките през деня, нанякъде към стената, за да не ми се пречкат. понякога вечер ги събирам. понякога успявам да накарам хлапето само да си ги прибере... именовах му шкафчета и чекмеджета- залепих картинки на вратичките- и го карам да сортира- зад вратата с кола- само количките, в чекмеджето с кубчета- само строителни материали, моливи и книжки също...
това да подреждам всеки ден е Сизифовски труд, не желая да го правя...
краднах една идея от Isa, тя показа преди време кош за играчки на колелца- много е полезен, като вагонче, минавам през стаите и товаря, товаря, товаря...
И аз така хитрувам,но всичко е до детето.Моя вече е на 6 год. и започна сам да ги прибира защото веднъж му казах че съм ги изхвърлила а просто ги бях скрила.

# 42
  • Мнения: 4 841
Аз пък ги събирам, само като пускам прахосмукачка. Изобщо не се впечатлявам през останалото време, че са разхвърляни. Не съм вманиачена...
В момента в стаята му е паднала бомба, на пода в хола е изсипан конструктор Лего от 125 части и около 40 малки колички  Laughing
Отдавна придобих и изкуството да не ги настъпвам, иначе много боли  Laughing

Абсолютно същата работа, само добавям в хола и колекцията му от фигурки от яйца (преди месец бяха 80, сега са може би към 100...)
Да не се връзваш му е майката  Peace

# 43
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
а, това с хвърлянето също е идея, но детето трябва да е стабилно емоционално - не става за малки дечица.
Аз в един момент казах, че което не прибере  детко, прибирам аз. Но аз прибирам само в коша.
Като кажа, че е било послушно детето и аз ще прибера, за всеки случай пита "няма в боклука нали? Simple Smile
Никога не се е налагало да хвърлям, нито е имало протести.

# 44
  • Мнения: 1 364
 И в къщи е така. Понякога пода е пълен с играчки и няма от къде да се мине. Алекс никога не ги събира сама, но ми помага.

Общи условия

Активация на акаунт