Против АМ !!!

  • 4 620
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ни епитаме ако нямаш кърма или не можеш да кърмиш. Питането е провокирано от в отговор на следното ти категорично изказване: "зарекла съм се повече никога мое дете да не докосва химически преработени адаптирани бебешки млека."
Има си съвсем официална позиция по въпроса - не лично на Тес, а на вещите медицински лица и е цитирана и друг път. Както е видно, АМ е не втората, а чак четвъртата възможност за хранене на бебето:
1. Кърма от гърдата
2. Изцедена кърма от майката, давана с шише
3. Изцедена (и пастьоризирана по възможност, макар и не задължително) кърма от друга майка
4. АМ
И тъй като си имам лично мнение и наблюдения по въпроса (да напомня, че и аз имам едно отгледано с АМ дете, и то с алергия и разните видове лечебни, соеви и ХА-млека - всичките сме ги минали на различните етапи), мисля съвсем на място да се включа.
Не съм против АМ - то си има своето място в детското хранене и наистина е по-добър избор от всеки вид животинско мляко. Но не съм ЗА употребата му в мащабите, в които е в момента - това изобщо не е нормално явление и причините да се стигне дотам са много, различни и бая дълбоки както на обществено, така и на чисто лично ниво. Това, което е нужно, е информация и реална практическа подкрепа за всяка майка. Такава е нужна съвсем не само докато майката и бебето са в болницата, а почти през цялото време, докато трае храненето на бебето въобще, все едно по какъв начин (самият факт колко въпроси има в и в този форум, и в съседния, е ясно доказателство за това).
Но дори погледнато само през призмата на първите няколко дни - не е нормално да се изпише от болницата бебе, което не може да суче или да получава мляко от гърдата. Ако човек се замисли съвсем простичко и логично, такова бебе не би имало шанс за оцеляване, значи има налице проблем, и то сериозен. Фактът, че бебето може да пие (кърма или нещо друго) от шише, не означава, че няма проблем - а единствено, че е намерен начин проблемът да се заобиколи, но не и да се реши. Самият факт, че бебето успява да се справи с нещо, което е изключително чуждо на инстинктите му, показва отчаяната ситуация, в която се намира - дотам, че в името на оцеляването си приема начин на хранене, за който няма инстинкти и храна, за която организмът му не е приспособен. Това е нещо, на което изобщо не се обръща внимание и лично мен тази реалност много сериозно ме стресира... което е една от причините да съм от лактивистите.
Понеже логично се повдига въпросът за майките, които искат, но нямат кърма - или просто не искат да кърмят - смятам, че точно тези майки имат особено голяма нужда от подкрепа. Не от натякване да кърмят или маниакални опити да се борят със ситуацията, а от разбиране, изслушване и подкрепа. Предвид информацията на майките за важността на кърменето подобно решение не се взима лесно и обикновено има толкова тонове подтекст зад него, че просто крещи колко голяма нужда от помощ на всяко ниво има дадената жена. Убедена съм, че много народ ще гракне и срещу това мнение... затова пояснявам, че изобщо не смятам, че тези жени не могат да се справят сами, че не са наясно или че не живеят спокойно с решението си, а само че причините за ситуацията им са важни и абсолютно валидни, за да заслужават внимание.
Или казано с две думи - АМ има своето място, но то просто не би трябвало да е на мястото и в мащабите, които заема в днешно време.

# 121
  • Мнения: 3 405
1. Кърма от гърдата
2. Изцедена кърма от майката, давана с шише
3. Изцедена (и пастьоризирана по възможност, макар и не задължително) кърма от друга майка
4. АМ

1. Такава нямаше след втората седмица нито капка.
2. Също.
3. Тук от банката за кърма дават само на недоносените бебета в родилните домове (такова обяснение получих).
4. АМ яде моето бебе, което искаше и можеше да суче. Изсукваше всяка нищожна капчица, която имах. Но я имах много кратко време.

Така, че АМ е единствената храна за него сега.
Това е положението при нас Simple Smile

# 122
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Херо, другия път за наказание ще си го изкарам на Сержи, че много съм ти насъбрала. Mr. Green
На пангара се залагам...с камъни да ме утрепеш...сержи не давам Mr. Green

# 123
  • Мнения: 6 243
Херо, другия път за наказание ще си го изкарам на Сержи, че много съм ти насъбрала. Mr. Green
На пангара се залагам...с камъни да ме утрепеш...сержи не давам Mr. Green
Стига де, айде прати го да ме накаже Grinning

# 124
  • Мнения: 2 309
Цитат
1. Кърма от гърдата
2. Изцедена кърма от майката, давана с шише
3. Изцедена (и пастьоризирана по възможност, макар и не задължително) кърма от друга майка
4. АМ
Така като чета,АМ за мен е втората по възможност храна за новородено...
1.Ако нямам кърма,няма и какво да цедя
2....
3....Това е пълен абсурд,да давам мляко от друга жена,яла знам ли какво,на ...главата SickПо противно от това нема накъде и защо - защото да кажа,че детето е поело кърма ooooh!
4.Еми,то не остана,няма да давам отвара от билка,я... Joy

Все пак нека кърмачките си знаят мястото!
Доста са ви промити мозъците,незнам защо допуската да се стига до там...
Най-жалкото е,че дори не се усещате,до къде може да се разпростре агитацията ви за КЪРМЕНЕТО - може да депресира и откаже доста жени опитващи се да практикуват този вид хранене на новородените си...
Не малко съфорумки - приятелки,се отказаха да кърмят именно заради подобни настоявания и некомпетентно-компетентни съвети....
Ето,именно авторката страда от подобни прояви на знания...
Обвинява себе си,че е допуснала развитието на алергия,заради захранване с АМ...
Статистиката помни доста хранени с кърма деца,страдащи от алергия...
Както казаха и другите мами - алергии може да се провокират и в доста зряла възраст...Нека не се стига до там...

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 21:49 от Рожбо

# 125
  • Мнения: 6 243

Все пак нека кърмачките си знаят мястото!
Доста са ви промити мозъците,незнам защо допуската да се стига до там...
[/color][/b]
Извинявай, но няма правило в този форум да пишат само определени хора. Не си ти човека, койт още казва на кого къде му е мястото. Това за промитите мозъци го подминавам, щото няма нужда от коментар. Аз поне имам нещо за промиване. Whistling

# 126
  • Мнения: 2 309

Все пак нека кърмачките си знаят мястото!
Доста са ви промити мозъците,незнам защо допуската да се стига до там...
[/color][/b]
Извинявай, но няма правило в този форум да пишат само определени хора. Не си ти човека, койт още казва на кого къде му е мястото. Това за промитите мозъци го подминавам, щото няма нужда от коментар. Аз поне имам нещо за промиване. Whistling
Нали,именно,много обичам да провокирам... Peace
Мозъците постоянно ни ги промиват с различна информация,така че няма спасение...Ако щеш коментирай... Whistling
И никой не може да ме убеди,че с това кърмене - за което съм ЗА с двете си ръце - се стига само до хубаво...Има две страни...В смисъл,много жени изпадат в депресия,именно защото се чувстват виновни,че са допуснали алергии при децата си от незнание ли да го нарека,що ли...!?Лично аз,кърмех месец и след това захраних детето си с АМ - при което при всяко направно мляко ревях като обезумяла,от надписа гласящ -"Кърменето е най-доброто..."чувствах се най-лошата!!!Отмина след няколко месеца и сега не мога да позволя някой да ми промива мозъка и да ме депресира...Заставам зад думите си - чиста промивка Mr. Green

# 127
Все пак нека кърмачките си знаят мястото!
Доста са ви промити мозъците,незнам защо допуската да се стига до там...

Следя тази тема с интерес и до сега се въздържах да изкажа мнение тъй като първо сам новак из тези форуми и второ не исках да наливам допълнително масло в огъня но това за промитите мазаци направо ме шашна  Shocked

 ХомоСапиенс (демек хората) са млекопитаещи, както кравите, кучетата, и прочее, и като такива природата ни е създала да захраним новородените си и малките си с мляко, по тази причина имаме и цици. Така че не виждам къде е промиването на мозъци тука, на това му се вика природа.

Промиване на мозъците за мен е това бутане на шишета с AM произведено от КРАВА или СОЯ в устите на новородени бебета.

# 128
  • Мнения: 2 309
Аха,ама в днешно време не се знае хомо ли сме или сапиенс newsm78 Rolling Eyes Thinking

# 129
Аха,ама в днешно време не се знае хомо ли сме или сапиенс newsm78 Rolling Eyes Thinking

Аз съм "Хомо сапиенс", за тебе не знам.   newsm78

# 130
  • Мнения: 2 309
Цитат
ХомоСапиенс (демек хората) са млекопитаещи, както кравите, кучетата, и прочее, и като такива природата ни е създала да захраним новородените си и малките си с мляко, по тази причина имаме и цици
Именно - млекопитаещи сме...АМ е мляко Peace
Моля те,не сравнявай хомо или сапиенс с крави и кучета - те не кърмят до 1 клас,защото така пише в книгите Thinking
Пък и циците в днешно време и за друго се ползват Peace

# 131
  • Мнения: 1 294
Цитат
3....Това е пълен абсурд,да давам мляко от друга жена,яла знам ли какво,на ...главата SickПо противно от това нема накъде и защо - защото да кажа,че детето е поело кърма ooooh!


От чужда крава може, а от чужда жена не, а?  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 560
Леле, какъв страховит спор се завърза. 
Само не разбрах тая провокация нарочна ли беше?

# 133
  • Мнения: 2 309
Леле, какъв страховит спор се завърза. 
Само не разбрах тая провокация нарочна ли беше?

Ако се отнася до моята провокация - да!
Само не мога да разбера,защо ССФ чете м/у редовете newsm78
И лично "моята провокация"се цитира на части на части...отбрано,като в ББ3
Къде остана сериозната част,че съм ЗА кърменето ooooh! Mr. Green И всичко,което съм изживяла покрай него!?

# 134
  • Мнения: 560
Леле, какъв страховит спор се завърза. 
Само не разбрах тая провокация нарочна ли беше?

Ако се отнася до моята провокация - да!
Само не мога да разбера,защо ССФ чете м/у редовете newsm78
И лично "моята провокация"се цитира на части на части...отбрано,като в ББ3
Къде остана сериозната част,че съм ЗА кърменето ooooh! Mr. Green И всичко,което съм изживяла покрай него!?

Не за твоята, не. За авторката на темата питам.

Общи условия

Активация на акаунт