Биете ли децата си

  • 22 751
  • 376
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 700
За едно дете до три, даже и четири години може би е нормално да бъде ненавиквано и нешляпано. Но за госпожица на 6, като моята... да ти увива на главата за поредната глупост, която иска да й се купи.... и като й кажеш не да го приема като война и да мрънка до последно - простете, но аз лично немам нерви. ако щете и като оправдание го разбирайте.

Точно за това говорех и аз. Колкото повече порастват, толкова повече проявяват характер. И на 2, и на 9, и на 16 пробват докъде могат да стигнат. Ако обаче на 2 можеш с лекота да промениш посоката на развитие и поведение, то с всяка изминала година това става все по-трудно. Има моменти, когато традиционните средства не вършат работа. Не ми казвайте, че ако ви треснат вратата под носа, или ако скъсат или счупят демонстративно нещо, или дори ако ви обидят в очите ще седите и ще си повтаряте как деца не се бият Stop. В този смисъл съм съгласна за "дупето" и "дупището". При рядка употреба, за мен един шамар е в състояние да повлияе положително значително повече от кроткото и монотонно повтаряне на едни и същи не носещи резултат реплики и действия.

# 91
  • Мнения: 664
Моето е малко, ще ми се да издържа и да не я удрям и като порастне, ама дали ще ми издържат нервите...На мен само два пъти са ми удряли шамари нашите, още помня причината, болката и унижението...Мъжът ми е бит много, налаган е с колан..и това във Франция, не БГ! Това обаче не го е направило по-послушен тийнейджър.

# 92
  • Мнения: 2 716
Това беше след един мой плесник по дупето след като се беше отплеснала и джиткаше  като свободен електрон между фучащите коли. Вие ако сте няма ли да пляснете?

Била съм го два пъти,когато изскочи на улицата,тогава просто изтръпнах от ужас и безсилие и го набих.

Ето тук не съм съгласна. Да опердашиш детето, заради твоя грешка. За какво точно го наказваш? Бих ви ошляпала вас двечките  Crazy

# 93
  • Мнения: 6 029
Мъжът ми е бит много, налаган е с колан..и това във Франция, не БГ! Това обаче не го е направило по-послушен тийнейджър.

е това е извращение... тук не ставаше въпрос за БОЙ... мисля, че никога не съм удряла Теди, за да й причиня болка. мисля, че по-скоро за мое успокоение. освен това я унижавам повече като крещя, а не като й плесна по някой шамар инцидентно.

# 94
  • Мнения: 6 029
Това беше след един мой плесник по дупето след като се беше отплеснала и джиткаше  като свободен електрон между фучащите коли. Вие ако сте няма ли да пляснете?

Била съм го два пъти,когато изскочи на улицата,тогава просто изтръпнах от ужас и безсилие и го набих.

Ето тук не съм съгласна. Да опердашиш детето, заради твоя грешка. За какво точно го наказваш? Бих ви ошляпала вас двечките  Crazy

ъъъъъъъ пак безгрешната. ти твоите деца на каишка ли ги водиш? явно няма грам инат в тях...

# 95
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е как да ги следиш тея деца непрекъснато?

Аз съм била непослушно дете и съм била бита. Не удряна, бита. Не съм разбирала с друго. Като малка бях сигурна че никога не бих удряла децата си. Сега съм сигурна, че ако те са като мен на тази възраст, ще ги удрям. Няма да ги бия, но ако не разбират както аз не съм разбирала с думи, какво да направя? Не мога и няма да ги вързвам на каишка, за да не правят бели. Предпочитам да ги науча.

# 96
  • Мнения: 2 716
Вие само на улицата ли седите? Когато пресичаме, обикновено ги държа. И ги пердаша когато те са виновни, а не аз.

# 97
  • Мнения: 4 757
Тази тема защо не е в Нашите деца?

# 98
  • в Низината
  • Мнения: 705

Не ми казвайте, че ако ви треснат вратата под носа, или ако скъсат или счупят демонстративно нещо, или дори ако ви обидят в очите ще седите и ще си повтаряте как деца не се бият Stop.

Ами, аз май съм от онези будали с безкрайно здравите нерви, които повтарят, че децата не се бият дори в такива моменти. Със сигурност ще се скарам, ще му се обидя, но няма да ударя.

# 99
  • Мнения: 480
Аз пък бях послушно дете. Майка ми ме заковаваше на място само с поглед. Защо тогава ме биеше? Защото имаше проблеми, защото беше нервна или защото нямаше късмет - в живота, в любовта и т.н..
 Разбирах всичко, пораснах много малка...за съжаление. Но това оправдава ли я ?

# 100
  • Мнения: 6 029
Вие само на улицата ли седите? Когато пресичаме, обикновено ги държа. И ги пердаша когато те са виновни, а не аз.

извиянвай, на каква възраст са децата ти?

# 101
  • Мнения: 1 455

Била съм го два пъти,когато изскочи на улицата,тогава просто изтръпнах от ужас и безсилие и го набих.

Ето тук не съм съгласна. Да опердашиш детето, заради твоя грешка. За какво точно го наказваш? Бих ви ошляпала вас двечките  Crazy

То и аз не бях съгласна,но се случи Whistling
Не твърдя,че съм била права,но щом е станало,така съм преценила.
мама_знае  с двете деца понякога ставаш разноглед Crazy

# 102
  • Мнения: 480
И какво значение има кой на колко е години?!
Ами ако сега, когато сме дърти магарици, някой ни забие заслужен шамар, няма ли да ни заболи? Даже да сме си го просили?!
Няма ли да е по-добре да поговорим, вместо да се бием?

# 103
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз вече си написах защко съм набила моя. Точно набила. ИЕменно заради изскачане на улица
И просто за информация - държах го за ръка и беше 8 годишен и ме пусна и хукна точно след като казах- Спри, идва кола.

Иначе го первам зад врата, но много леко и даже не се равнява на шамар. А шамари никога не удрям защото е гадно.
А перването обикновенно му изкарва тапите от ушите. Иначе даже не ме чува като говоря.

Проблема е, че много викам.

# 104
  • Мнения: 6 029
И какво значение има кой на колко е години?!
Ами ако сега, когато сме дърти магарици, някой ни забие заслужен шамар, няма ли да ни заболи? Даже да сме си го просили?!
Няма ли да е по-добре да поговорим, вместо да се бием?

има, има. а някои хора от дума не разбират

Общи условия

Активация на акаунт