Бихте ли казали на мъжа си, че е много напълнял и тово не ви харесва?

  • 5 805
  • 117
  •   1
Отговори
Имам си ник , но пиша анонимно, след като заживяхме заедно , вече 1год официално той напълня с около 15кг, по принцип си беше  с нормално тегло, но сега с това шкембе и това дупе, някак си не ме кефи! Аз съм доста слаба и някак си ми е много смешен вече! Много е гадничко така да разсъждавам, но дори нямам желание да си лягам с него! Казах му да отслабне, все ми обещава, че ще  пази диета, но просто като види храна се нахвърля, като обезумял върху нея, все едно не е ял 5 дена! Аз си го обичам, но не го искам да е дебел искам си го предишния! Cry
 Как да му помогна да отслабне?Всички дрехи му стоят толкова смешно вече Crossing ArmsПочна да се сменява вече гардероба, а аз не искам да си имам дебел мъжжж Cry

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
трябва сам той да го поиска.
Ти едва ли би могла да му въздействаш.

# 2
  • Мнения: 505
И аз всеки ден му повтарям. И той все обещава, ама..... Като бяхме гаджета беше 73-4, а сега е около 92-3. Еми то си е бая отгоре. Не се нахвърля на храната, даже аз ям повече от него , но е обещал тази година да се поправи Grinning

# 3
  • Мнения: 4 451
Не само бих му го казала, но му го казвам вече много пъти. Не е много напълнял, но си има порядъчно шкембенце Laughing. Аз и с него си го харесвам, защото е човек със страхотен дух. Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 46 545
Моят мъж качи 10 кг., от началото на връзката ни, но на мен не ми пречи, ако нямахме кантар, нямаше и да забележа  Laughing

Щом за теб това е проблем, помогни му, ако ти се занимаваш с яденето, промени менюто, без да му казваш- слагай на масата по-малко въглехидрати. Мъжете обичат месо, ще е доволен- риба, пиленце, заек, телешко ... вместо гарнитура от картофи, ориз и т.н.- само салати и без това сега им е сезона  Simple Smile пък и бързо свалят, за разлика от жените  Tired сигурна съм, че даже няма да се усети  Peace


Ако поставяш въпроса пак, не го прави директно, а му намекни, че си загрижена за здравето му ... все пак човек се променя с  годините, килата са едно на ръка, но остарява, побелява, на никой няма да му стане приятно, ако изведнъж половинката му сервира, че се влияе до такава степен от външния му вид, че да се отвращава от него  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 497
Защо пък да не му кажеш, моя по празниците заформи едно шкембенце и аз си му казах. Сега пак си е във форма. Какво лошо има да кажеш на най-близкия за теб човек, че е напълнял и ти се иска малко да си върне старата форма newsm78. Не разбирам притеснениетята ти.

# 6
  • Мнения: 3 880
Казвам му го, доста често даже Wink И той ми прави намеци на мен от време на време Simple Smile
За последните 9-10 години аз съм +6 кг, а той +20, аз поне имам една бременност зад гърба си ( за оправдание Wink) а той няма нищо, с което да се оправдае, затова търпи повече критики Laughing.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Винаги му казвам когато е качил или свалил кг. Ето сега е напълнял и той се ограничава , но не заради мен, а защото не се чувства комфротно

# 8
  • Варна
  • Мнения: 389
Казвам му,но той си знае и не се сърди.Аз смених менюто и сега вечеря само салата и през ден ходи на басейн.Но е необходимо човек сам да реши,че има нужда от промяна.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Бих, и съм го правила. Миналата зима мъжа ми беше станал почти 100 кила. Изобщо не му отива Naughty Има мъже, на които просто килцата им "седят" хубаво - изглеждат като големи добродушни мечки, които ти иде да гушнеш Hug Моят мъж приличаше на наденичка hahaha Не знам дали постоянното ми мърморене е имало някакъв ефект, но свали почти 20 килограма за около година и сега си е същото секси парче от студентските ни години Wink
Истината обаче е , че човек трябва сам да си реши за тези неща, не става с натякване и заплахи. Ето, за цигарите го моря вече години наред, а не само че не ги е отказал, ами ги и увеличава Confused
Обаче изказването ти, че заради килцата нямаш желание да си лягаш с него, просто ме уби Shocked Не ми е хрумвало, че може чак дотам някой да се дразни от наднорменото тегло на половинката си Rolling Eyes Мисля, че при това положение е наложително да отслабне, защото иначе връзката ви отива на кино Confused

# 10
  • Мнения: 2 957
Казвам му и той не се сърди.По едно време беше качил доста,но сам реши и си свали килограмите.
Само ме е яд,че сваля супер лесно,а аз ходя непрекъснато гладна и не слабея:( Не е честно.

# 11
  • Мнения: 1 680
Ние пък сме обратния случай. Аз много напълнях след второто раждане и като ми спомене нещо за теглото все едно избухва втора световна война. Много е неприятно, но трябва да се стегна. Истината е, че е натякване от тегова страна НЕ става.

Като спомена нещо за неговото бирено коремче, казва, че бил солидарен с жена си.

# 12
  • Мнения: 6 996
Ние бяхме с разлика 5 кг, когато се оженихме. После аз окльощавях, той качи - сега разликата ни е 20 кг Joy Сега е с нормални кг за ръста си, уж. Ако тръгне да напълнява, едва ли ще му кажа нещо, не обичам да критикувам и съответно да ме критикуват. Предполагам, че бавно бих преминала на по-лека диета (и той тайно да си дояжда Laughing). Но ми се струва, че той трудно ще се остави да надебелее, много тренира Rolling Eyes Ами да, това е идея. Подари му карта за някакъв спорт и ходете двамата.

# 13
  • Мнения: 251
Винаги му казвам, когато е качил някое кило отгоре. Той не се сърди, защото знае, че съм права.  Peace

# 14
  • Мнения: 437
Ами да.. казвам му.. И той не се сърди, ами взима мерки Simple Smile

# 15
  • Мнения: 323
Нямам такъв проблем,моят е абсолютна пръчка,но ако имах,щях да му кажа,и мисля,че той нямаше да се засегне,ако съм права.
По едно време след като си купихме кола,от обездвижването покрай нея,беше качил малко килограми,и сам мрънкаше ,че не му стават дънките в кръста,но си отслабна някак от само себе си.
Той също ми казва,когато леко се закръгля-е,не ми става приятно,но не се сърдя.По-добре близките да ми го кажат,отколкото чуждите хора. Wink

# 16
  • Мнения: 409
И аз му казвам (казваме си) Joy През "9 месечният период на мътене" понапълняхме и двамата сега имаме да сваляме аз +5, а той +11

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Изобщо не би ми повлияло,
качването на килограми на
желанието да си лягам с него
и на обичта ми ! Обичам си го
всякакъв и какъвто и да стане
ми е все едно  Naughty

# 18
  • Мнения: 4 520
И аз все казвам на моя мъж, че трябва да махне шкембето, но той само ми се ухилва и си го погалва с любов. Laughing Мрази диетите, мързи го да спортува, единствените спортове, които практикува, са онзи в легналото положение и плуване. Колелото му прашасва в мазата, опитвам се поне него да накарам да го кара, ама молбите ми увисват във въздуха. Whistling
Не че ще седна да се тръшкам де, но те разбирам.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ами сигурно бих казала - нещо от сорта "напълнял си нещо", но да поставям човека на диета, да ми е неприятно да си лягам с него(това ме "уби"), да му натяквам - не.
  Като го обичам този човек ще си го обичам и 75 кг и 105 кг. Друг е въпросът, че няма да се чувства комфортно и сигурно сам ще вземе мерки.
  От както сме се запознали - мъжът ми има +6 кг(като почти не се забелязва на ръст 182 см), а аз +20 Sad Понякога си мисля, че ако той ми е натяквал или казвал нещо по въпроса така периодично - може би щях да съм по-стриктна в диетите.

# 20
  • Мнения: 372
   Моят мъж напълня 20 кг откакто се оженихме и честно да си кажа изобщо не се е отразило на отношенията ни.Винаги съм му го казвала,когато напълнее ,но без излишни емоции.То и аз съм 10 кг отгоре,но той нито веднъж не ми е казал ,че не ме харесва такава-дори напротив успокоява ме ,че съм по -добре така.Изглежда и двамата не отдаваме много голямо значение на килограмите на другия,но ако ме дразнеше със сигурност щях да му кажа.

# 21
Ами! Всичко му казвам. Щом той ми казва че съм понапълняла... Що пък аз да не му го кажа? Нали е за наше добро?

# 22
  • Мнения: X
Да, разбирасе, че ще му кажа. Всичко му казвам, а и той държи на мнението ми Peace
Всъщност, аз винаги съм му казвала, че искам да напълнее.

# 23
  • София
  • Мнения: 903
При нас пък е обратното. Аз още не съм свалила килцата от раждането. Казвал ми го е понякога, но може би като вижда, че правя доста усилия в тая насока и не вижда нужда да се намесва.

А иначе при него има обратния проблем - много слаб е. А яде като хала. Аз непрекъснато се шегувам, че има глисти. А пък той казва, че аз съм му "изпила" килцата ( като се запознахме беше с около 10-15 кг повече).

# 24
  • Мнения: 1 065
Винаги всичко сме си казвали без да се притесняваме.При нас проблемът беше ,че когато се оженихме аз бях 52-55 кг при ръст 160см.,а мъжа ми 62-65 кг. и 178-180см.За мен той си беше направо кльощав,а сега вече изглежда много по-добре(около80кг.),но аз съм все дебела в моите очи (на него това изобщо не му пречи Laughing)но много трудно свалям ,а пък как ми се ядеее Joy

# 25
  • Мнения: 1 336
Изобщо не би ми повлияло,
качването на килограми на
желанието да си лягам с него
и на обичта ми ! Обичам си го
всякакъв и какъвто и да стане
ми е все едно  Naughty
Peace
Изобщо не ми пука колко килограма е, щом се чувства добре да си хапва  Wink Обичам го на 100 кг., както го обичах и на 83-84  Simple Smile
По време на бременноста качих около 25 кг, които смъкнах за 4 месеца, а той бременя с мен и качи 15, но както се шегуваме ще ражда слонче и ще го носи по-дълго  Wink

# 26
  • Мнения: 3 674
Не ,не бих му казала за6тото....и дебеланко или пухкав 6те си го харесвам  толкова Heart Eyes Килцата нямат зна4ение/поне за мен/. Това дали иска да отслабне или да напълнее си е ли4но негово ре6ение..и не бих му се бъркала.
А това 4е ва6ият съпруг е ка4ил килограм4ета...ами тоа зна4и 4е много добре се грижите за него Grinning Моя е ка4ил  на корем4е...от бири4ките явно  Mr. Green Доста мъже ка4ват след като се оженят....сигурно се упокояват и се отпускат ...знам ли Thinking

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 207
Казвам му винаги, какво мисля за него. От началото на съжителството ни е качил близо 20кг. Преди ги сваляше бързо, но сега му е много трудно. Цял ден движенията му са само с колата. Сега се каним и двамата да ходим на фитнес.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 683
Мъжа ми е суетен и ако напълнее надали ще чака аз да го подканям да заслабне- веднага се взема в ръце и е много упорит Peace

# 29
  • Мнения: 2 197
Aбе нищо не става с казване. Моя приятел си заформи едно коремче, за което чува критики всеки ден по няколко пъти. Когато мога му контролирам храната. Казвам му колко да яде. И три пъти в седмицата тренира по час и половина. Ама коремчето си седи... Иначе не е дебел, защото е висок 190 см. и 96-те килограма са що годе в норма. Аз предлагах да правим заедно коремни преси и други упражнения, но не е навит.

# 30
  • Мнения: 2 108
Ако не ми харесва-ДА-бих му казала.

# 31
  • Мнения: 1 120
аз моя си го харесвам по-обемен.сега е 90кг.,но миналата зима беше станал 78-80.казах му директно,че не ми харесва в тялото.
но има голяма разлика от мускули и сланини.определено,ако беше отпуснат и найстина дебел,щях да му кажа,че не ми харесва.
аз харесвам да има леко коремче,а той с неговата мания за плочки Stop абе искам си пупа,която да галя

# 32
  • София
  • Мнения: 1 621
Мъжа ми е суетен и ако напълнее надали ще чака аз да го подканям да заслабне- веднага се взема в ръце и е много упорит Peace


Моя мъж също. Не се налага да му казвам. Макар, че аз си го харесвам всякак. Peace

# 33
  • Мнения: 1 800
И двамата сме си го казвали един на друг, защото и двамата качихме след като се оженихме(аз от тъпата американска храна, а той защото спря да играе футбол). Аз свалям бавно, но сигурно, той засега не...но си го харесвам още така.  Heart Eyes

# 34
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Казвала съм му, но по-скоро се притеснявам за здравето му - кръвно, сърце, диабет - отколкото как изглежда и че не е секси. Теглото му никога не ми е влияело на желанието за секс. По тоя параграф въобще не мога да те разбера, сори. Не мога да помогна със съвет, защото и аз не съм решила този проблем, знам само, че с говорене и натякване не става.

# 35
  • Мнения: 1 761
Много се кефя на мъжа си, независимо колко килограма тежи.Грижи се за мен и детето прекрасно, работи много и дори не ми минава през ума да му правя забележки как изглежда,защото на мен ми харесва (особено,когато е гол).Всъщност, като се замисля, той май с годините става все по-секси.
Веднъж ходихме на аквааеробика заедно, но като забременях спряхме.Сега се разхождаме заедно с бебешока в почивните дни или те двамата пазаруват, докато аз си правя спа-процедури.

Към авторката- никой не е съвършен.Опитай се да видиш нещата, които ти харесват в мъжа ти и тогава се ядосвай. Hug

# 36
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Мъжете имат склонност да напълняват след като се задомят. Някак си се успокояват,че вече са си понаредили живота и започват да си хапват повечко. Ама и ние сме си виновни,че им готвим непрекъснато. Аз лично на моя мъж непрекъснато му казвам ,че е напълнял но под формата на майтап. Съответно и  той с шега ми казва за моето коремче,което колкото и да се мъча немога да го видя във вида преди да забремения. И така си се смееме заедно в/у собствените недостатъци и решаваме,че вече сме на диета и двамата. Аз по-малко,той повече,но зедно се ограничаваме в някои храни и да видим дали ще подейства. Важното е да се обичаме! Simple Smile

# 37
  • MUC
  • Мнения: 297
Подмятам му от време на време, ако ми се стори, че е качил, но гледам да е на майтап и много меко. Обръщам му внимание, че сме още млади и не е добре да се запускаме от сега, а и здравословни проблеми може да си докара. Но и той самият си се дразни, като напълнее и не може да си влезе в някой панталон.  Simple Smile

Иначе има малко шкембенце, ама то какво шкембенце, коремче си е просто. На мен даже ми харесва  Laughing

Не мога да си представя да ми повлияе на сексуалното желание това...  Rolling Eyes

# 38
# 39
  • Мнения: 2 563
  Ами сигурно бих казала - нещо от сорта "напълнял си нещо", но да поставям човека на диета, да ми е неприятно да си лягам с него(това ме "уби"), да му натяквам - не.
  Като го обичам този човек ще си го обичам и 75 кг и 105 кг. Друг е въпросът, че няма да се чувства комфортно и сигурно сам ще вземе мерки.
  От както сме се запознали - мъжът ми има +6 кг(като почти не се забелязва на ръст 182 см), а аз +20 Sad Понякога си мисля, че ако той ми е натяквал или казвал нещо по въпроса така периодично - може би щях да съм по-стриктна в диетите.

Ми моят през последните две години трупна бая килца. И си е секси, и си го обичам, но от здравословна гледна точка тия сланинки хич не са добре. Та натяквам как трябва да се ограничи яденето и да се наблегне на фитнеса... Натяквам си и има малък ефект, той сам се съгласява, че трябва да поосталбне.

# 40
  • Мнения: 2 407
Бих му казала да отслабва или му бия шута.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 270
Изобщо не би ми повлияло,
качването на килограми на
желанието да си лягам с него
и на обичта ми ! Обичам си го
всякакъв и какъвто и да стане
ми е все едно  Naughty

И аз съм на същото мнение Peace

# 42
  • Мнения: 374
казах му
'бременноста ти се отрази зле'  Joy

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 22:24 от desertrose

# 43
  • София
  • Мнения: 2 105
Изобщо не би ми повлияло,
качването на килограми на
желанието да си лягам с него
и на обичта ми ! Обичам си го
всякакъв и какъвто и да стане
ми е все едно  Naughty

И аз съм на същото мнение Peace

 Peace Peace Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Казвам му: да не пуши, да яде повече, да се бръсне всеки ден... Обаче... явно не съм чак такъв авторитет за него, че да ме слуша. Е, вслушва се, ама...
По проблема за коремчето и любовта, спомни си какво си харесвала в него преди. Едва ли е било стройната му снага само Simple Smile И вземи го уплаши, че с килограмите здравето може да се влоши, особено при мъжете; мускулите, реакциите и т.н. - нещата, към които е чувствителен.

# 45
  • Мнения: 260
Бих му казала да отслабва или му бия шута.
Хм, а ако той ти каже така ?

# 46
  • Мнения: 804
 През бременноста качихме и двамата, аз 16 а той 20 Shocked. От тогава аз си смъкнах по-вечко и от птреди да забременея, а той понади още 5 Mr. Green Намеквам му, че не мефи тва шкембе дето е заформил, амапо-вече от това не правя, той сам трябва да реши да отслабва.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Категорично не!Не ме притеснява,в крайна сметка това е признак,че си го гледам добре.Не би повлияло на чуствата ми.

# 48
  • Мнения: 11
S udovolstvie bih mu kazala..a puk toi dali shte iska da otslabne....tova veche si e negov problem.. :)No naposleduk......po-chesto moq priqtel mi kazva che trqbva da smukna nqkoi drugo Laughing kilce.....

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
Бих му казала по начин, който да не го накара да се чувства зле, но все пак да си даде сметка. И съм го правила. То и без много обясняване става - като мине един размер дънки нагоре и старите станат излишни...

# 50
  • Мнения: 953
аз му го казвах и продължавам да му го казвам.въпреки,че сега отслабна.започна повече движения и свали много бързо.в началото като заживяхме заедно качи много,но сега си влиза в нормата на тялото си.

# 51
  • Мнения: 953
Да ще му кажа, но това по никакъв начин не влияе на мойте чувства към него.
Сега след бременността и аз имам да свалям към 10 кг, а той някъде към 12-15кг, ще ходим заедно на фитнес и ще работим като екип. Така ще ни бъде доста по лесно, като се подкрепяме в начинанието да топим килограми.
Хората се променят, но е хубаво да полагаме повече усилия да се изглеждаме добре.

# 52
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
аз постоянно се шегувам с това-че е `бременен`. не ми се сърди и на мен не ми пречи...

# 53
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Аз пък с толкова мъки успях да го докарам до по-нормален вид - беше много слаб. А си мечтая за времето, когато ще успея да го окръгля, че много ще му отива  Laughing

# 54
  • Мнения: 459
О казвам му и още как! 5 кг да качи и му казвам веднага да отслабва. Слава богу, че се справя бързо да сваля това което е натрупал. Обичам да изглежда добре!

# 55
  • Мнения: 3 674
Оххх ..толкоа ли е важна вън6носта на 4овека  до нас..??? newsm78  Не оценяме ли половинката си по ка4ества които притежава? Thinking Ами ако ние напълнеем и ни  натякват 4е сме напълняли с 5 кг...или ни изоставят ...само заради това... Twisted Evil

Ама 4е глупост...особенно като сме се снимали голи...колко сме прекрасни #Crazy
А ценностната система има ли зна4ение Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 03:04 от roza66

# 56
  • Popovo
  • Мнения: 571
Да бих, но така, че да не го обидя, а той пък непрекъснато мърмори колко съм слаба. Квит сме  Mr. Green

# 57
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не бих му казала подобно нещо.
Като се запознахме,беше една хилчица милият,да го духна и ще падне.
Сега след 9 год.съвместно съжителство,понапълня малко,но това на мен хич не ми пречи.
Даже така повече си го харесвам,от колкото преди,когато беше слабичък,като вейка. Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 035

Разбира се че бих казала, но меко и тактично за да не се засегне човека. Не мисля че има нещо лошо в това да се каже истината ако е сервирана по подходящ начин  Peace
Зариби го със спорт, фитнес... нещо да направи за себе си  Wink

Повечкото пишат че ще си го обичат такъв какъвто е, но не съм съгласна  Naughty.
Защото сте се влюбили и обикнали човека какъвто е бил в самото начало и ако разликата стане супер стресираща в килограмите не бих казала, че ще му се точите и гордеете както в началото на връзката. Като е изглеждал така:


a сега така:


Дали ще си го обичкате и ще ви е пак толкова секси, а  Wink

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 10:40 от val_stef

# 59
  • Мнения: 2 220
Бих му казала, ако напълнее драстично. Ами не харесвам дебели мъже, да се гръмна ли?  Rolling Eyes Но мисля, че той също няма да се чувства добре и сам ще пожелае да влезе отново във форма. Колкото до обратното... ами също е дразнещо да ти казва, че изглеждаш прекрасно, а ти да си напълняла видимо... Е, вдига самочувствието, но все пак не действа стимулиращо...

# 60
  • Мнения: 46 545
val_stef, гаранция, че ако човекът от първата снимка напълнее, няма да изглежда като този от втората   Wink

Ето го мъжът ми преди и сега, мен, ако питаш, предпочитам пак да си пусне коса, вместо да свали "проблемните" 10 кила  Mr. Green

# 61
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Е , не, че за мен има голямо значение , но бих му казала ако това вреди на здравето му

# 62
  • София
  • Мнения: 67
Казвам му и за това е на диета. Mr. Green

# 63
  • Мнения: 2 035
val_stef, гаранция, че ако човекът от първата снимка напълнее, няма да изглежда като този от втората   Wink

Абе знае ли човек до къде ще му стигнат възможностите, но ми се струва ако се напъне може и да успее  hahaha  Party


Ето го мъжът ми преди и сега, мен, ако питаш, предпочитам пак да си пусне коса, вместо да свали "проблемните" 10 кила  Mr. Green


Mиличка, не мога да го видя "преди" не се отваря снимката  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 656
Казваме си-и аз на него,и той на мен.Не се сърдим.Даже много често си коментираме килограмите.

# 65
  • Мнения: 2 270
Да - бих му казала, много лицемерно ми се струва да си го мисля и да не го споделя - нали сме си най-близките хора

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
val_stef, гаранция, че ако човекът от първата снимка напълнее, няма да изглежда като този от втората   Wink

Абе знае ли човек до къде ще му стигнат възможностите, но ми се струва ако се напъне може и да успее  hahaha  Party


Ето го мъжът ми преди и сега, мен, ако питаш, предпочитам пак да си пусне коса, вместо да свали "проблемните" 10 кила  Mr. Green


Mиличка, не мога да го видя "преди" не се отваря снимката  Rolling Eyes
Жалко - голям симпатяга е  #Crazy

# 67
  • Мнения: 46 545
... Mиличка, не мога да го видя "преди" не се отваря снимката  Rolling Eyes

Снимка.бг прави проблеми от няколко дена ...
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/002179367.jpg?t=1176575344

# 68
  • Мнения: 2 035
Уаааууууууу аз ако бях на теб веднага щях да го строя да си върне старата форма  Crazy
Ами тъй де, или дето казваш ти поне косата да си остави  Hug 

# 69
  • Мнения: 46 545
Той с подобни дрехи изглежда по същия начин, затова писах, че 10-15 кила на мъж не му личат, моят е 170 см., а пък ако е 180-190 съвсем няма да се забележат ...

За косата го навих, сега е малко по-дълга от тази на втората снимка  Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 3 674
Уаааууууууу аз ако бях на теб веднага щях да го строя да си върне старата форма  Crazy
Ами тъй де, или дето казваш ти поне косата да си остави  Hug 
Peace Никол ...голям сладур е твоя 4овек Grinning

# 71
  • Мнения: 1 403
Казвам му веднага  Naughty
Никол аз 4ета 4е мъж ти бил 170кг и ако бил 180-190кг хи4 няма да му ли4ат  newsm62 Сто пъти отварях тази снимка  rotfImbo викам "Абе как този 4овек ще е толкова кила"  rotfImbo А то било см.  rotfImao

# 72
  • Мнения: 2 035
За косата го навих, сега е малко по-дълга от тази на втората снимка  Heart Eyes
Браво  Peace
Малко оф ама и аз моя по си го харесвам с дълга и не му давам да намаля дължината колкото и да му се иска  Flutter


Въх dorotey, злато, той човека ако беше тия кела щяха да му личат още преди да отвориш снимката бе, линка сигурно чак щеше да е по издут даже  smile3534

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 10:19 от val_stef

# 73
  • Мнения: 4 187
Да, бих му казала  Mr. Green.

# 74
  • Мнения: 656
Да. Не мога да очаквам от него, че ще прочете мислите ми и ще вземе мерки. Ако след като му кажа това той реши да си дебелее е друг въпрос, защото за евентуално намаляване на сексуалното желание спрямо него ще си е виновен сам. Ако обаче опита да отслабне и не успее - това е друг въпрос, но поне ще знам че е положил усилия да ми се хареса, така както аз полагам усилие да му се харесам.
Но най-малкото, което може да направи е да се постарае да преобрази излишните килограми в мускули (е, не при всички става), но старанието му ще бъде оценено.

# 75
  • Мнения: 1 403
Цитат
Въх dorotey, злато, той човека ако беше тия кела щяха да му личат още преди да отвориш снимката бе, линка сигурно чак щеше да е по издут даже  smile3534

 smile3532 smile3532


# 76
  • Мнения: 17 546
Казвам, както и той на мен казва! Като се събличам вечер да си лягам и ме оглежда като скулптор. Преценява всяка пропорция и не ми спестява дори да забележи че имам 1 кг. повече от предишната седмица и обикновено се оказва прав (за съжаление).

# 77
  • Мнения: 5 317
Ако нещо не ми хареса по него му казвам.И той ми казва. Peace

# 78
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не ,не бих му казала за6тото....и дебеланко или пухкав 6те си го харесвам  толкова Heart Eyes Килцата нямат зна4ение/поне за мен/. Това дали иска да отслабне или да напълнее си е ли4но негово ре6ение..и не бих му се бъркала.
Peace Peace Peace

# 79
  • Мнения: 1 212
Е защо само 15 кг ?!! newsm78
Моя качи 35 кг и вече си е много добре  Mr. Green
Не му казвам нищо, освен когато той се заяжда че съм се освинила на моите 56 - 57 кг след раждане преди 4 месеца.
Иначе смятам, че ако не си решила да го сменяш по-добре да поговориш с него за това, може и само от споделянето да разрешиш проблема. Пък и повечето килограми си имат хубави страни - в гладни години ще деяни човека ! Peace

# 80
  • Мнения: 6 472
Смятам, еч наднорменото тегло е доста опасно, особено при мъжете след определена възраст и по тази причина му казвам. Той не че не го вижда, но като му го каже и друг човек се чувства по- стимулиран да отслабне. В момента е на диета Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 3 421
Казвам, както и той на мен казва! Като се събличам вечер да си лягам и ме оглежда като скулптор. Преценява всяка пропорция и не ми спестява дори да забележи че имам 1 кг. повече от предишната седмица и обикновено се оказва прав (за съжаление).

Аз не бих могла да живея така... и не мога и на него да му причинявам това.
Ами ние сме се взели, защото се обичаме, а не да си мерим постоянно пропорциите. Но разни хора...

# 82
  • Мнения: 3 818
Не стои засега подобен въпрос пред мен, защото мъжът ми е доста слаб и даже имаше нужда от напълняване, но честно казано като чета и ми става мъчно.
Аз бях 20кг по-слаба като се запознахме и тия 20кг нямат нищо общо с бременността ми. И знам колко е трудно да се свалят тия килограми и от колко време се мъча и колко тежко би ми било, ако мъжът ми вземе да ми обяснява, че съм надебеляла, все едно аз не го виждам Confused
Та, на въпроса, по-скоро бих му помогнала, ако реши, че иска да отслабне, но килограмите по никакъв начин няма да се отразят върху нас.

# 83
  • Мнения: 1 520
Ами, да.
Ние с него се иронизираме и обръщаме темата на шега.

# 84
  • Мнения: 550
И ние си имаме от този проблем-20кг.отгоре.Започна да пълнее откакто родих JoyДа ,да -не аз,а той!Може би изживява някаква криза,знам ли?Казах му няколко пъти,че е понапълнял!Все започва някакви диети,но след два дни вече ги е забравил.

# 85
  • Мнения: 252
колко пъти  му казвам 4е е надебелял дори дрехите не му стават Joy hahaha Rolling Eyes

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Той сам трябва да се реши да отслабне.И да му казваш, и да не му казваш...той трябва да го проумее.Събери му разни брошури за проблеми с наднорменото тегло, вреди и т.н. покажи му ги, или слагай по някоя на място, на което той ще я види, без да му ги навираш в лицето.Или го накарай да качите стълбите пеша (ако сте в блок, на по-висок етаж, да се задъха и ще го избъзикаш примерно, че му пречи коремчето или неща от сорта Mr. Green)
Но пак повтарям, ако той сам не реши да отслабне, няма значение какво му казваш.Той трябва да прояви инициатива. Peace

# 87
  • Мнения: 4 173
Моят съпруг е доста слаб. Но пък той и яде само когато е гладен, а аз когато има нещо вкусно.
При нас проблема е обратен. От 6 години съм си в къщи и качих доста килограми покрай 2-те бременности.
Аз нямам нищо против да отслабна, само че не мога да се организирам. А и още кърмя и не искам да навредя на бебето.
Мога да ти кажа, че ако мъжът ми, ми заяви, че не му е приятно да си лягаме заедно заради килограмите ми, това ще е доста болезнено.
И ще започна да се чудя дали наистина ме обича и дали ще бъде с мен в бъдеще, когато остареем и погрознеем (доста грубо казано).
Добре, че си знам, че ще остане и че дори и да имам повече кг или други неща, които компенсират тях.
Доколкото разбрах все още не сте сключили брак. Сигурна ли си, че обичаш този човек достатъчно, за да си с него до края на живота си?
По-добре му помогни да отслабне и му намекни, че преди е изглеждал по-добре. Но в никакъв случай не му казвай, че вече не те привлича физически.

# 88
  • Мнения: 252
говоря оба4е кои 4ува

# 89
  • Мнения: 315
Да казах му ,но не чува ,даже купих и кантарче но полза никаква.

# 90
  • Мнения: 966
Da estestveno. Ne mi triabva debel maj Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.

# 91
  • Мнения: 929
Аз на моя мъж си му казвам. Не че не го харесвам, ама на млад човек не му отива да е с отпуснато шкембе, а и за здравето му не е хубаво.

# 92
  • Мнения: 512
Да, но няма нужда да му казвам, защото той сам си го знае. Mr. Green
Обаче то и аз много напълнях - повече от 20 кг, откакто се познаваме (10 години), ама ме търпи човекът, какво да се прави.
А аз всякак си го обичам - и слаб, и дебел, само здраве да е! Heart Eyes

# 93
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ще му кажа , разбира се ! Как няма да му го кажа ! Да ама той си е добре и не ми се отдава възможността да му го рекна ! А пък аз ......ужас + 7, 8 кг. отгоре и то не след раждането....щото синът ни е на 14 г  ....а аз съм дебела от 1,5 / 2 . Казва ми го и той на мен и аз не му се сърдя щото се виждам к'ва съм меца станала  Sad Sad Sad

# 94
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз съм доста слаба и някак си ми е много смешен вече! Много е гадничко така да разсъждавам, но дори нямам желание да си лягам с него!


Значи ако родиш ( може и да си раждала вече), той да няма желание да си ляга с теб, защото ти се поотпуснал бюста например?
Това по твоята логика.
А по въпроса , мъжът ми има нужда от напълняване а аз от отслабване ooooh!. И да, казваме си, но не злонамерено или пък с подигравателен тон. Просто му помогни и го подкрепи в отслабването Peace

# 95
  • Мнения: 663
Да, бих му казала .
      Но за сега ,държи фронта  -  много си е добре smile3521

# 96
  • София
  • Мнения: 2 217
Не бих му казала. Просто си го обичам всякакъв. Пък и аз самата съм с 10 кг. отгоре.
Представям си къв живот ще живея с вечен тормоз колко тежа и мъж, който ще ме тормози с това. Или пък аз него. Много тъпо. За мен де.

# 97
  • Мнения: 95
Всеки ден му напомням колко му е пораснал корема, ама кой ли ме слуша. Обича да си похапва, най-вече свинско.

# 98
  • Мнения: 2 677
Казвам му го. Не че ми пречи, аз си го харесвам, но той наистина в последно време много напълня. Той също го осъзнава, ама пак нищо не прави за себе си.

# 99
  • Мнения: 217
Проучи как стои въпроса с оплешивяването в рода му, че току-виж лъснал и кубе.  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 100
  • Мнения: 836
Зависи колко е напълнял. Ако има нездравословен вид, бих го посъветвала да вземе мерки, но единствено заради вредното натоварване на организма от излишните килца.
Като го гледам, натурата му е такава, че едва ли ще стигне до там. Е, започва да заформя коремче, но то е както казва "ЗА бира"  Grinning
Баща ми беше много едър (висок и доста напълнял) и това му докара здравословни поблеми. Не е хубаво да има човек наднорменото тегло.

# 101
  • Мнения: 1 174
Ами аз си му го казвам, даже си се шегувам с него по въпросите с външния вид  Simple Smile Не ми се сърди, а се старае да "оправи положението", но всичко става с такт. Heart Eyes

# 102
  • Мнения: 2 336
Аз пък на моя му казвам - Дано някой ден да станеш 100 кила, да видиш какво е да пазиш диета. Той само се смее. Аз пък се мъча с излишните килограми. Някой път той казва нещо, ама аз така го срязвам, че той вече не смее да каже. Naughty
Другият път той да е бременен!!!

# 103
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И моят много се отпусна,но в никакъв случай това не ме притеснява.

# 104
  • София
  • Мнения: 11 728
Да бих му казала и го направих!През последните 5-6 години качи доста килограми,които сумарно пък откакто сме женени станаха 12-13-14 не знам точно.Ами не му отиваха,а и здравословно не му се отразяваха добре.
Понеже аз самата от миналото лято свалих 13 кг. взех да му дудна и накрая взе че отслабна. Свали 12 килограма и стана почти същия както,когато се оженихме. Само дето годинките не са същите.

# 105
  • София
  • Мнения: 1 732
Не знам, не ми пречи, някак за мен си е все същият Simple Smile.

Но той не се чувства добре, поти се и пъшка, и се глади по корема Grinning

Мен, откровено, не ми прави такава разлика, предишното момче пък беше вейка до жив кокал, явно теглото не ми е сред приоритетните теми, само да са здрави.

# 106
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Ох моят пък е много слаб и го карам да напълнее защото аз съм доста пълна и той все ме кара да отслабвам затова ако беше обратното никога нямаше да му натяквам защото е много гадно

# 107
  • Мнения: 1 546
Охоо, колко пъти... LaughingЕ, моят мъж не е чак много напълнял ама е трупнал някое килце...

# 108
  • Мнения: 256
Специално за външния вид той държи мнооого.Сам следи положението всяка сутрин носи баткото на градина после на фитнес и става време за работа.Харесвам как се поддържа:

# 109
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Моя мъж беше кожа и кости като се запознахме - като ме прегръщаше, все нещо ми обиваше.
Сега се позаобли - щастлив семеен живот  Laughing и от 2 години спря цигарите.
Сега е към 100 килца , но е 2м висок и не е много стряскащо.
Сам обаче той не се харесва и все казва, че трябва да отслабне. Аз обаче не искам клечо да се връща.

# 110
  • Мнения: 332
ужасни са мъжете, вечно гладни, вечно не наяли се и като невиждали се нахвърлят...и после шкембенца, чудеса...
а искат от нас да сме перфектни, направо не е честно  ooooh!
аз си му го казвам в очите че нещо малко е понапълнял, нищо не може да ме спре да му го кажа  Twisted Evil
и с общи усилия се борим с килограмите.

# 111
  • Мнения: 1 640
Цитат:"Щом за теб това е проблем, помогни му, ако ти се занимаваш с яденето, промени менюто, без да му казваш- слагай на масата по-малко въглехидрати. Мъжете обичат месо, ще е доволен- риба, пиленце, заек, телешко ... вместо гарнитура от картофи, ориз и т.н.- само салати и без това сега им е сезона  Smile пък и бързо свалят, за разлика от жените  Tired сигурна съм, че даже няма да се усети  Peace


Ако поставяш въпроса пак, не го прави директно, а му намекни, че си загрижена за здравето му ... все пак човек се променя с  годините, килата са едно на ръка, но остарява, побелява, на никой няма да му стане приятно, ако изведнъж половинката му сервира, че се влияе до такава степен от външния му вид, че да се отвращава от него  Rolling Eyes"
   Това е и моето мнение.
  Иначе,и моя си беше и сега е пълничък.Често му подхвърлям,че трябва да отслабне.При него просто по мед.причини,заради заболявания,се налага да отслабне.Така че, с моите думи аз му напомням често.Само дето на мен няма кой да ми напомня!

# 112
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Точно завчера му направих намек да се стяга като мен,отговора беше положителен PeaceАми така де няма само аз да се пъна  Crazy

# 113
  • Мнения: 1 212
Да, без капчица притеснение  Peace
Въпреки, че не е това което не ми харесва.
Други неща, които не ми харесват не мога да му кажа, така че да ме чуе.

# 114
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Казвам му, не особено деликатно вече, но не виждам да се е стреснал от това, посреща го с усмивка Simple Smile

# 115
  • Мнения: 76
Аз моя по - пухкав го харесвам. Напоследък така е отслабнал, а аз само му повтарям да напълнее малко, но ако много се освинчи  задължително ще му кажа да се стегне.

# 116
  • Мнения: 4 806
да, какво лошо има в това?

# 117
  • Мнения: 1 366
От мястото на човек с проблеми с теглото си мога да ти кажа (а за мъж това важи и още повече) - не е достатъчно да му казваш и натякваш. Ако искаш да го направи - направи нещо заедно с него.

Поговорете сериозно и решете заедно, че например сега лятото няма да се купуват у дома сладости, ще взимате само черен хляб и няма да пиете подсладени напитки. Ако обичаш някакъв спорт му предложи да се присъедини. А ако ти не правиш нищо - направи заради него.

Ефекта от подобна "акция" ще е двоен - той ще отслабне, а и връзката ви ще намери нови аспекти на близост.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт