Дали посягат на децата ни???

  • 3 326
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Момичета, не се шашкайте толкова. Моят син ми каза как ударил едно детенце с едно кубче по главата, та чак кръв потекла. Що страх брах, цяла нощ не мигнах от притеснение. На другата сутрин питам госпожите и се оказа, че нищо подобно нямало.

дори няколко дечица от групата наричат едната леля "мама Вера"

Знаем я ние леля Вера  Mr. Green И от другата група я обичат  Heart Eyes Добри са ни госпожите  Grinning

# 16
Знам със сигурност, че в яслата на дъщеря ми децата се наказват. Тя самата ми го казва и когато питам учителките вярно ли е, те потвърждават. Само, че се оправдават с това, че дадено дете не слуша, бие другите и т.н., затова е било наказано да стой право до стената с вдигнати ръце. Самата аз съм чувала как се крещи в яслата.

# 17
  • в Низината
  • Мнения: 705
Моята е по-голяма и мисля, че не ме лъже. Онзи ден ми кажа, че госпожата набила две от момченцата в градината, а нея я наказала с лице към стената, защото говорела.

Леле УЖАС  Shocked Когато децата са по големички и ходят на градина  е по лесно защото си казват , но тези мъничките в яслите , там е трудна работа.

Ние за това не пращаме детето на ясла. Ако някоя лелка си позволи такова своеволие със сина ми, сигурно ще помета яслата с нея, а мъжа ми какво ще я направи - не мога и да си представя.  newsm66 bambam

# 18
  • Мнения: 1 008
За съжаление мисля,че децата почти никога не лъжат,а и зная,че някои лелки просто не трябва да работят с деца.Ако имате съмнения съберете повече информация-от други родители,от самото дете най-вече.А това с наказанията до стената си е направо тормоз-някои хора още употребяват методите на Макаренко-само дето вече има Закон за закрила на детето -недопустима е всяка форма на насилие от хората работещи с деца.такива наказания са форма на безсилие да се справиш,а тези които не се справят да си търсят друга работа.

# 19
  • Мнения: 114
От три дена малката е  по цял ден на яслата и днес вече беше върха на всичко.Сутрин когато я оставям е винаги спретната с  направена прическа , а когато я вземам ми прави впечатление ,че е като циганче , мръсна и раздърпана.Понеже беше болничка и има леко останала хремичка ,когато я оставям сутрин е с подсушено носле и съм и сложила коларгол.Днес когато я взех цялата и фланелка беше изцапана от коларгола /което означава ,че нослето и е текло и тя се е бърсала във фланелката си/ и лелката ми я вади най демонстративно от стаята със течащ нос ,мръсна и рошава.Освен това детенце за три дена вече има 4 синини по тялото си от които едната е от вътрешната страна на нослето.Та питам аз каквото и да е станало тези лелки къде блеят? CloseДругото нещо е , че дъщеря ми е на 2 год и едва сега започва да се опитва да прави изречения ,а забележета то е "марш от тука" да ми бие злобно шамари , да ме бута и е невероятно изнервена.Момичета казвам ви това не е моето дете , гледала съм я две години и познавам трудния и характер , но тази ряска негативна промяна  се дължи на тези хора на които поверяваме децата си.УТРЕ ОТИВАМ ПРИ ДИРЕКТОРКАТА И ЩЕ Я ОТПИША #Cussing out #Cussing out #Cussing outНямам намерение да развалям детската и лабилна психика на детето ми.Имам възможност да си я гледам и ще го направя ,постъпих така уж "за нейно добро",но явно по добро нещо от мен няма.АЗ им поверявам "ЖИВОТА " си т.е най важното нещо за мен детето ми.

# 20
  • Мнения: 5 468
и лелката ми я вади най демонстративно от стаята със течащ нос ,мръсна и рошава.Освен това детенце за три дена вече има 4 синини по тялото си от които едната е от вътрешната страна на нослето.Та питам аз каквото и да е станало тези лелки къде блеят?
Ianika, защо не пита на място лелята, защо ти връща в такъв безобразен вид детето Shocked? Питаш нас, във форума, където освен да се възмущаваме и плюем по лелките, друго няма да се чуе... Не знам, какви нерви притежават някои майки и из завиждам за това, но на мен един, единствен път ми върнаха детето с памперс виснал до глезените от пикането цял ден в него и веднага попитах лелката, защо не са й сменяли цял ден памперса? Тя каза, че нямало памперс за нея, а всяка сутрин носех по 3 бр. задължително. Бръкнах в чуждо шкафче, взех памперс и й казах, че сега вече има памперс за детето ми и може да й го смени, за да не я влача до нас в този вид. Изобщо... реагирах, че детето ми приличаше на ... не знам какво... Лелята се държа нормално. Повече не съм виждала детето си в такъв вид.
Не държа да е кукла, дори аз самата не съм педант, но пък чак да ми я връщат такава, че да не мога да я позная - не бих търпяла. Дори и да искам. Думите ще излязат преди да помисля.

Колко е голямо детето ти? Щом е в яслена възраст, надали лъже... Моето, дори когато играем на криеница и се скрие от мен някъде, когато аз викна: "Гериии, къде сиии???"... скрило се, отговаря - "Тука съм!!!", когато пита: "Коя ръка си избираш (че в едната има изненада, а в другата няма нищо)?", ръката, в която има нещо е плътно скрита зад гърба й, а празната виси до телцето й, дори и се почесва по главата с нея, без да се усети Laughing.
Аз съм на мнение, че децата до 3 години, не знаят, какво е лъжа.

# 21
  • Мнения: 114
и лелката ми я вади най демонстративно от стаята със течащ нос ,мръсна и рошава.Освен това детенце за три дена вече има 4 синини по тялото си от които едната е от вътрешната страна на нослето.Та питам аз каквото и да е станало тези лелки къде блеят?
Ianika, защо не пита на място лелята, защо ти връща в такъв безобразен вид детето Shocked? Питаш нас, във форума, където освен да се възмущаваме и плюем по лелките, друго няма да се чуе...

Когато отивах да я взема ,много деца изкараха от стаята и после веднага лелките се прибраха.Кристиана като ме видя се разплака и незнаех вече кое по напред да правя,да и бърша носа или да я успокоявам .Тази работа утре ще я свърша при директорката .

# 22
  • Мнения: 5 468
И непременно кажи утре на директорката, че детето казва: "Бий гавата!".
Успех ти пожелавам и после да пишеш, какво е станало.

# 23
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Мен също много ме е страх от този момент. Вики тепърва проговаря и не вярвам за около 3-4 месеца да може еда говори свързано за да я разбирам. Тогава ще я пусна на ясла и много се притеснявам. Дъщеря ми е тиха и разбрана, боя се че другите деца ще я бутат и ще й посягат, и лелките също. Едно дете (майка му каза, че държанието му се дължи на 2 седмици ясла!!!) успя за около 1 минута с едно движение да я удере на 3 места по лицето и след това да я ухапе по крака Close

# 24
  • Мнения: 114
И непременно кажи утре на директорката, че детето казва: "Бий гавата!".
Успех ти пожелавам и после да пишеш, какво е станало.


 smile3508

# 25
  • Мнения: 114
Обадих се ,че няма да я водя два дена.Ще отида в понеделник .Изобщо не се чувствам в кондиция,но няма да си премълча изобщо. Close

# 26
  • Мнения: 5 577
и аз да се включа в успокоението - според мен си измислят. Моя син напр. твърди, че и ние с баща му го бием по главата, и обеснява и показва  Shocked
А не е вярно.

# 27
  • Карлово
  • Мнения: 4 661
Според мене децата не лъжат. Детето ми тръгна на ясла на 2 и половина години. 2-3 месеца след това видя в къщи точилка и зарадвана каза - Я и ние имаме шляпка!.
- Какво имаме? - питам.
- Шляпка.
- Къде другаде има такова нещо?
- В яслата.
- За какво служи?
- Лелите ни бият с нея.
- Тебе били ли са те?
- Веднъж като влязох в кукления кът.
И аз се сетих, че имаше продълговата синина на бедрото преди време, но си мислех, че се е блъснала някъде.
Позната майка ми каза, че като си вземала детето от яслата видяла едната леля да бие едно детенце, не нейното, по главата и направила скандал.
Как да си измисли детето за шляпката.
Някои лели са добри и децата ги обичат, но явно има и такива, на които мястото им не е там.

# 28
  • Мнения: 667
Дъщеря ми все още не ходи на ясла, но и това предстои много скоро. В момента я гледа една баба, която до миналата година е била леличка в яслата.
Разказвала ми е, че ги удрят да, но според нея тези, които си заслужавали  #Crazy
Каза, че предимно ги скубели зад вратлетата, че така не личало, че нещо им правят. Тя отрича да го е правила, но аз плаках 2 дни след като ми разказваше, но това е друга тема
Според нея добре ги възпитават децата - нито правят мизерии на масата, бързо се учат на гърне и т.н., а защо ли според мен ги е страх или по-скоро осъзнават, че ако се държат еди как си ще се отнасят добре с тях.
Вчера примерно ми каза, че в яслата всички спели с нощнички, защото така било по-лесно лелите да ги обличат. Вярно ли е това - момичета, момчета всики?
Каза, че много лесно се учели да не си вадят ръцете и да не се отвиват- а познайте как... пляскат ги през ръцете.
Нямам думи просто и се чудя какво да правя за напред. Но мисля да не я давам на държавна ясла.

# 29
  • Мнения: 1 364
и аз да се включа в успокоението - според мен си измислят. Моя син напр. твърди, че и ние с баща му го бием по главата, и обеснява и показва  Shocked
А не е вярно.



Дъщеря ми е на почти 4 години, а си измисля такива работи....чак се чудя как и идват на акъла.

Общи условия

Активация на акаунт