Отговори
# 165
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Имам 20-годишен пушачески стаж - и то стаж с удоволствие. Абсолютно бях убедена, че пуша за кеф и че не искам да се откажа, защото ми е приятно да пуша, независимо от последствията. Пълни глупости... Outta Joint

По едно време, забраниха пушенето там, където работех - в цялата сграда. Стана трудно - да се излиза за по цигара, да се бърза, защото почивките не са големи, а трябва и да се яде... Тук не се пуши, там не се пуши, непушачите те гледат накриво, пък и на мен ми беше съвестно, че ги тровя... С една дума, реших да мисля за отказване. Ама така, за по-късно, че волята не ми е най-силната черта от характера.  Най-големият ми мотив се оказа миризмата. ooooh! Колкото и да си миеш зъби, коса, да сменяш дрехи и т.н. след всяка изпушена цигара, вониш като цигански катун. smihesorry Това е грозната истина, а не го усещаш. Tired Или предпочиташ да се правиш, че не е толкова страшно. Хората са доста толерантни и не ти казват истината в лицето. Защото те съжаляват, в повечето случаи...

Купих си книгата на Алън Кар "Не пуша вече!". Четох я много бавно, защото в началото пише, че като стигнеш до края, ще откажеш цигарите.  Thinking Страх ме беше, че няма да успея, макар че исках. Обаче, за моя изненада, ги отказах ей тъй нА - като с щракване на пръсти, горда от себе си и радостна от стъпката от първата минута. bowuu Нямаше гърчове от абстинентни синдроми, нямаше страданията на младия Вертер - нищо такова. Колкото пъти се сетех за цигарите (доста често, така е в началото), толкова пъти веднага след това ми минаваше мисълта - Ура, вече няма нужда да мисля дали съм си купила достатъчно до края на деня, къде да се скрия, за да дръпна една цигарка, дали съм си купила дъвка или нещо друго обезмирисяващо (заблуди!)

Така изкарах цяла година без няколко дни. Много надълго и нашироко обяснявах как съм успяла - никой не можеше да повярва, че просто не ми се пуши повече, независимо от това, че около мен димят...

За зла врага, от собствената си глупост, запалих отново. Banghead Уж нашега - въпреки че в книгата много ясно се казва около 89 пъти - не палете на никаква цена!!! Понеже отказването е лесно, ще си мислите, че няма да пропушите или пак лесно ще ги откажете - не е така!!! да, ама аз съм от тези, дето трябва всичко да опитат сами, не се доверяват ей-тъй на. Този опит ми костваше още 1 година пушене и срам пред самата себе си. След което, отново си казах - стига! smile3513 Купих си наново книгата за морална подкрепа (първият екземпляр го бях раздавала на всичките си приятели да го четат, един от тях така и не ми го върна). Този път смятам да не отстъпя. smile3508

Не ми харесва как миришат пушачите.  smokeuu smile3546 Не ми харесва как миришат дрехите ми и косата ми, след като съм била на гости на пушачи. Не ми харесва да си давам парите, за да затъвам в наркоманията все по-дълбоко и да лъжа себе си - че и да си вярвам. Малииии, колко пари съм профукала там... че и не пушех евтини цигари!  ooooh! Сега предпочитам да ги харча, за да доставя някакво истинско удоволствие на тялото си. Което сега обичам неизмеримо повече - затова се отнасям към него с уважение и не го изхабявам.  ooooh!

Ужасно съжалявам, че не започнах отказването по-рано.  doh Вредите, които съм нанесла на кожата си, не могат да се върнат обратно.  TiredВидът ми значително се подобри, откакто ги отказах отново, но пораженията са си поражения.... Яд ме е, че не съм имала приятели, които да ми кажат, колко гадно воня... Казваше ми го баща ми, лека му пръст, но с него непрекъснато се препирахме и смятах, че сами иска да ме нарани (трудно си прощавам за това...)... 

Сега усещам тази неприятна миризма от ВСЕКИ пушач, с който случайно се размина. Мога да подуша пушач от почти метър разстояние. Жал ми е за тях... гледам ги, като изпъдени пред магазините, на улицата, бързащи да дръпнат живителната доза наркотик... Мъчно ми е за тях, иска ми се да им дам кураж, защото аз бях там, между тях...

Сега за диетата. Откакто ги отказах първият път, напълнях с 2-3 килограма, 2 от които останаха. Учените казват, че толкова горе-долу са килограмите, които е щял да тежи един непушач, ако никога не е пушел. При пушенето, забравих защо, се получава така, че поддържаш с около 2-3 килограма по-ниско тегло.

Не успях да си възстановя теглото, защото се отнесох несериозно -  мислех, че не е толкова страшно -  и тогава ги отказах за втори път. И пак същата картина -  още няколко килограма в повече. Дебело искам да подчертая, че не съм изпитвала желание да пуша, което да замествам с повече ядене, че не съм използвала бонбони, дъвки, солети или каквато и да е храна за заместителна терапия. Нямаше нужда.  Crazy

Сега вече не ми е ясно, дали килограмите, които имам в повече, са свързани с отказа ми от пушене или са естествен процес, който се получи след като навърших 40 и няколко и водя доста по-заседнал живот. По-скоро е второто. Само знам, че ако бях отказала цигарите на по-ранна възраст, щеше да ми е по-лесно да наваксам с килограмите. И волята беше повечко, и повечко "данък обществено мнение" плащах - а сега - никак, и с ограниченията по-лесно се справях.

Въпреки всичко, съм се стегнала и нямам абсолютно никакво намерение да пропушвам отново и да тровя тялото си, което съм се заканила да докарам в по-добра форма, отколкото когато бях на 25!

Дано от този разказ има полза за някого. Ако имате въпроси - не се стеснявайте  Simple Smile

# 166
  • Мнения: 861
Милла, страхотен пост!

Бях пуснала подобна тема относно нежеланието да откажеш цигарите поради страха да не напълнееш (извинявай, Миранди). Там за съжаление не се включиха пушачи, каквато бе целта ми  Sad. Но този пост ме накара да се замисля сериозно. Дали тази книга я има още на пазара?

# 167
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Милла, страхотен пост!

Бях пуснала подобна тема относно нежеланието да откажеш цигарите поради страха да не напълнееш (извинявай, Миранди). Там за съжаление не се включиха пушачи, каквато бе целта ми  Sad. Но този пост ме накара да се замисля сериозно. Дали тази книга я има още на пазара?
Благодаря ти. Всъщност нямам намерение да противореча на никого в тази тема - самата аз съм минала през всичките тези етапи и знам какво значи това на собствен гръб... Просто споделих опит. Hug

Книгата я има - проверявах през юни заради една приятелка.
Ако ви мързи да ходите да я търсите - ето тука:
http://www.books.bg/book.php?ISBN=9544741348
http://books.svetove.com/c/p-p/m-471/id-2283/%D0%BD%D0%B5-%D0%BF … %D0%B0%D1%80.html
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-2283/ne-pusha-veche-syve … ach-alyn-kar.html

# 168
  • Мнения: 4 447
Мила,  Hug
На предишната ми лентичка бях отбелязала - Не пуша от 12.12.2006!.
Съгласна съм със всичко, което си написала. Обаче трябва да го проумееш някак. Четене на книга, някакво сътресение (не го пожелавам на никого), добра компания (орденска, например), влюбване... Трябва  да искаш силно! Hug

# 169
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Мила,  Hug
На предишната ми лентичка бях отбелязала - Не пуша от 12.12.2006!.
Съгласна съм със всичко, което си написала. Обаче трябва да го проумееш някак. Четене на книга, някакво сътресение (не го пожелавам на никого), добра компания (орденска, например), влюбване... Трябва  да искаш силно! Hug
Мнооого си права, Таничка. Hug Пък ако действат и накуп - става още по-лесно. При мене беше така - на първо място - желанието, после - подкрепата от семейството ми, а и приятелите не са ме дърпали назад, макар че повечето бяха пушачи, пък и любимият е непушач, така че...   Grinning

# 170
  • Мнения: 2 147
Мила, страхотен пост и си напълно права, Тани също добре го е казала Hug
.. и аз мисля, че не е необходимо да чета книга, за да откага цигарите, аз зная колко са гадни, вредни и т.н.... Hug... и пуша Crazy, по 3-4 на ден, но пуша ooooh!
Мъжа ми е непушач в къщи не се пуши, в офиса не се пуши, но кафето без цигара само мисълтта ме  #Crazy
Да си призная замисляла съм се да ги откажа newsm78 и наскоро пак newsm78, не зная какво не ми достига...... Hug можеби  желание Crazy

# 171
  • Мнения: 3 036
ПушиХХХ.Имах  и аз около 20 год."стаж".Сега от средата на март не пуша.Не мога да кажа че ми е леко - ще излъжа.Може би по нанатък.Но все още имам никотинови кризи и се сещам(особено сутрин с кафето.

# 172
  • Мнения: 3 453
ПушиХХХ.Имах  и аз около 20 год."стаж".Сега от средата на март не пуша.Не мога да кажа че ми е леко - ще излъжа.Може би по нанатък.Но все още имам никотинови кризи и се сещам(особено сутрин с кафето.

А запек имаше ли?При мен от седмица е страшна работа../от толкова не пуша/сега пия хапчета та вчера и днес бива..иначе не ми е проблем и за кафето..само запека ми пречи Sick

zzz@2 мила ти спокойно можеш да ги спрешаз пушех по / кутия че и отгоре.. ooooh!

Днес си поръчах една книга "Не пуша вече" именно заради проблемите с тоалетната да видя какво е обяснено там..и за кг-те..по принцип се храня ВМ-НВД  но тази седмица съм минала на сурови храни заради запека..плодове и зеленчуци

# 173
  • Мнения: 3 036
Крисси,отначало да.Но после, за да отслабна пия чай Инхуа мисля че той ме оправи.Повече не съм имала проблем.

# 174
  • Мнения: 2 147
Да Криси, чела съм ти постовете из форума при диетките Simple Smile
 newsm78 като стигна до килцата които искам, а те не са много още - 5-6, ще ги спра  :bad-words:newsm78
Между другото и повечето приятели и семейстав са непушачи, веднъж на един купон от 15 човека, само аз лелееее Embarassed Embarassed и аз не запалих Hug

# 175
  • Мнения: 3 453
Да Криси, чела съм ти постовете из форума при диетките Simple Smile
 newsm78 като стигна до килцата които искам, а те не са много още - 5-6, ще ги спра  :bad-words:newsm78
Между другото и повечето приятели и семейстав са непушачи, веднъж на един купон от 15 човека, само аз лелееее Embarassed Embarassed и аз не запалих Hug

Аз сега бях вдигнала с едно кило Sad но хапчетат подействаха и се надявам до края на седмицата нещата да се оправят съвсем..че даже и да започна пак да си свалям Praynig

Успех ти желая  bouquet и на всички останали също Hug

# 176
  • Мнения: 6 958
Въпреки всичко, съм се стегнала и нямам абсолютно никакво намерение да пропушвам отново и да тровя тялото си

Страхотен пост  Hug накара ме да се замисля сериозно  Rolling Eyes И аз искам да спра цигарите, правила съм го веднъж за 7 месеца, но напоследък колкото и да се опитвам да ги спра не се получава... въобразявам ли си, че ми е прекалено нервно и само те ме успокояват незнам...  newsm78

Поздравявам те за успеха ти   bouquet

# 177
  • Мнения: 3 647
Мила,  Hug
На предишната ми лентичка бях отбелязала - Не пуша от 12.12.2006!.
Съгласна съм със всичко, което си написала. Обаче трябва да го проумееш някак. Четене на книга, някакво сътресение (не го пожелавам на никого), добра компания (орденска, например), влюбване... Трябва  да искаш силно! Hug
Мнооого си права, Таничка. Hug Пък ако действат и накуп - става още по-лесно. При мене беше така - на първо място - желанието, после - подкрепата от семейството ми, а и приятелите не са ме дърпали назад, макар че повечето бяха пушачи, пък и любимият е непушач, така че...   Grinning
smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
само  мога да ти кажа БРАВО
страхотни постове - много добре си  го казала 
аз съм непушач, и  затова не си позволявам да съдя хората за лошите им навици , но  ти така  добре си  описала негативните  ефекти от тях - и не само здравословните  Hug Hug

# 178
  • Мнения: 861
Веднъж в един филм, чух една реплика: "Хората се делят на пушачи и непушачи". Ако мислиш за цигарите, ако ти се пуши-ти си пушач. Пушач си оставаш, даже и да си ги отказал преди години, защото винаги може пак да посегнеш към цигарата. Както Милла го е казала и тя го е направила в един момент. Моят шеф пропуши отново след 3 години непушене, понеже се развеждаше. Тъй като все ме агитираше да ги отказвам и аз, тогава ми каза: "Спокойно, пак ще ги откажа, само малко да се взема в ръце". Но вече 8 месеца пуши  Sad и то много повече от мен. Така че причина да запалиш все може да се намери. Това е като алкохолизма. Може да не си близнал алкохол години наред, но нали знаете на сбирките (по филмите, защото ние тук сме доста назад в това отношение  Rolling Eyes) винаги се започва с репликата "Аз съм ...и съм алкохолик".

И аз си поръчах книгата току що. Не знам дали ще постигна нещо, но защо пък да не опитам. Когато разбрах, че съм бремнна първия път, беше вече 10 сутринта. Купих си теста и открих, че е положителен когато вече си бях изпила сутришното кафе със задължителните 2 цигари. Но те бяха последните. Нямаше такива: "Ами, от утре...", " "Нека да си изпуша кутията..." Толкова бях щастлива, че ги отказах с огромно желание и ентусиазъм. До петият месец бях напълняла със 7 кг (твърде много). Дали бяха от отказването на цигарите или от закуските, с които се тъпчех, няма значение. Изглеждах дебела, а не бременна. Стегнах се и до края на бременността качих още 5. Равносметката е 12 за цялата бременност, което не е зле. 7 свалих с раждането. Е, останалите бяха по бедрата ми, но и тях свалих за има няма месец. Затова не мога да си простя, че пропуших отново  #Cussing out. За втори път ги спрях когато бях бременна с второто. Е, тогава кг-те станаха 17, въпреки ограниченията, на които се подлагах. Свалих ги по-бавничко и по-трудно, но след 6 месеца бях като вейка. Защо отново пропуших  Banghead
Момичета, имам вече 2 деца. Вчера станах на 32. Е, нямам намерение да забременявам трети път. Значи трябва да се справя по друг начин-книга ли ще е, внушение ли, хапчета ли ще са или лепинки. Истината е, че няма значение как ще ги откажа. Важното е да го направя  Praynig.

# 179
  • Мнения: 3 036
ReGe намери компромис да ги откажеш без това да ти действа на психиката или недай си боже на околните.Аз ги отказах заради болест и сега като си представя системите,инжекциите и болката ми настръхва косата и стоя далече от  smile3546(но не винаги успявам, още е доста близко)

Общи условия

Активация на акаунт