Гърнето

  • 8 565
  • 175
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 358
Оги има периоди - понякога е много стриктен, друг път изобщо не поглежда гърнето и се сърди, ако го сложа.
Гласувах с "не"

# 31
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Liorena
Цитат на: chockolina

П. п. Лио, пак любимата ти тема, а?


няма начин просто Mr. Green


 Twisted Evil  eййй не пропускат и седмица да мине  Crazy

# 32
  • Мнения: 1 014
В момента се учим. Малко по-късно започнахме с това гърне.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 663
Ами ние никога не сме ползвали гърне, въпреки, че с мерак го купихме. Започна да ходи по голяма нужда направо с детска дъска, а малката нужда прав, по мъжки Grinning щом махнахме пелените за еднократна употреба на 2 годинки.

# 34
  • Мнения: 277
Ама не може да отречете, че всяка нова тема за гърнето е по интерсна Mr. Green  и находчива от предишната.
А за какъв страх иде реч не мога да разбера все някой ден ще се научи, като всичко останало като му дойде времето и мястото.

# 35
  • Мнения: 1 187
Да много бързо свикна и никога не е плакала, че я слагам на гърнето. Grinning

# 36
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми почнах да я слагам към 6-7 месец, но тя ревеше много.Изчаках известно време и пак опитах, резултата беше същия.Малко преди да навърши година и половина сама прояви желание, но според мен това се дължеше на факта, че нейната приятелка, седеше на гърне, а мойта щерка в началото гледаше учудено.После сама ходеше да си го взима и седеше доста време на него.

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
мдааа, всяка нова тема е по-интересна от предишната Mr. Green

я да кажа за протокола, аз писах ли, не писах ли Thinking знам ли и аз вече, ама дайте да се изфукам и аз един път значи - Ади, нали видя гърне за пръв път на 2г и 4 мес, които направи на 2 януари т.г., (хммм, то малко останало до 2г и половина бре - 2 март се пада), ама чакайте да се върна на веселата ни вечна тема #Onfire , тЪ нали махнах памперса на 2г и 4 мес, към днешна дата не ползва вече гърне (което много кратко ползва де, за какво ли дадох 8лв за Chicco - малко изхвърляция си беше), ходи само на голямата тоалетна, даже не ми остава време да купя от тези малките дъски, държи се детето с две ръце за голямата дъска....та мислъта ми беше, че гърне не ползваме вече, и най-важното махнах нощния памперс без грам усилие, нямам протектор на матрак......няколко нощи нали писах преди, че ме будеше че и се пишка през нощта, сега и това забрави, стиска си цяла нощ, все ме беше страх да не намокри матрака, но до момента нямаме фал (то няма и за кога да има фал де), ако и се пишка ще си каже, сигурна съм.

така, че каква ми беше мисълта - не съжалявам за това "толкова късно приучване" - то стана дет се вика без да разбера как, да, признвам, едни 3 дни ще ги помня цял живот, когато 14 часа не беше пишкала, ама аз знаех, че накрая ще поддаде и ще се изпишка в гърнето....и това беше. пустият и страх да не нацапа "новите си гащи на точки", спомням си как и казвах, вече леко притеснена, това бяха 14 часа, да се изпишка в гащите, не и не, инат запънала се като магаре на мост, ама поддаде след това и това беше,  3 дни!!!

а дали съм благодарила на една мама, която със сигурност чете, но не пише, казва се "Диана", която ме амбицира така да се каже сериозно да махна окончателно памперса, който така нямаше да махна скоро, ако не беше Тя. "Диана" - благодаря ти, че заради твоя не чак дотам любезен постинг стана индиректен виновник да махна памперса на Ади на 2г и 4мес.

# 38
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ухаааааааа, пак тема за грнето. Ще став аинтересно, макар да не мга да се съглася с някои, че всяка следваща е по-пикантна. За мен предишната в която жената си "издържаше" детето от пеленаче яупи всички рекорди  Grinning
Аз не гласувах защото гърне моят син не ползва. Подариха ни едн за Коледа, сложих го 2 пъти - рева и повече не съм го пробвала. Невиждан успех постига свекърва ми обаче, която ми се хвали, че вече 2 пъти си е свършил работата в гърнето у тях  Thinking  Както се оказа в последствие, тя го била "издържала" над него за целта  Twisted Evil

# 39
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм писала досаге в тази страстна и гореща тема, но сега ще го направя.  Thinking
Споделям една история на баба ми и майка ми.
Баба ми е една възрастна дама от типа дърт цианкалий, които разбират всичко и естествено са направили всичко правилно в живота си. Тя обяснява на майка ми, че отгледала сина си ( татко милия ) като го научила още на 6 месеца да ползва гърнето, при това на точен час-3 ПЪТИ НА ДЕН - в 7 ч, в 12 ч., в 19 ч. и я упреква как може да не ме учи на ред.
Но ако баба знаше за колана, сигурно откога по - рано е щяла да приучи татко ми на навици като един истински мъж.
Друг спомен, този път мой-ще ме учат от гърне да ходя на чиния. Майка ми казва-ще отидеш в тоалетната, тя е в дъното на кородира. Аз тръгвам с голямо колебание и на средата на пътя се отваря една врата, а оттам баба и дядо и размахват едно гърне пред мен като изкусители - да не се мъчи детето на тоалетната чиния. Много ОФФ излезе.  Embarassed

# 40
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Ina Sebieff
Не съм писала досаге в тази страстна и гореща тема, но сега ще го направя.  Thinking
Споделям една история на баба ми и майка ми.
Баба ми е една възрастна дама...........


 #Milti  #Milti да знаеш, че искрено се смеех на тая история, толкова красноречиво си я разказала....толкова образно #Milti  #Milti  #Milti

# 41
  • Мнения: 1 289
Темата за гърнето е като темата за Ирак в нашия политически живот. Ама нека и аз споделя все пак. От 2 седмици се опитвам да свикна Ради да ходи на гърне. На детето му е много по-интересно, отколкото на мен. Голяма досада е разсъбличането зимно време, така че не се вдавам много. Лио, между другото, и аз купих Chicco, ама за 7.50 лв. Другите бяха по-скъпи, дори имаше едно като трон с колелца за скромните 40 лв.
Нещо се отплеснах. Та значи Ради , като я сложа, си пишка на гърнето и 3 минути след това се изаква в памперса. Е, за какво е цялата дандания. 33uu Смятам през лятото да положа по-сериозни усилия. Сега просто се измъчваме.
Между другото, гърнето страшно става за игра с кубчета. Ради прибира всички вътре, нищо че за целта има кофичка.
А това за коланите, от някой садо-мазо сайт ли е Confused:

# 42
  • Мнения: 1 289
Видях, че по-назад някой е питал за увисването на ануса. Много неприятна ситуация, за това наистина се препоръчва детето да не седи дълго на гърнето. Моя съседка, сестра в детска ясла, ми обясни, че понякога от напъването, на дечицата им увисва не помня кое, тънкото или дебелото, черво през ануса. Това било вид херния. Много е гнусно, ама ги оправяли като им ги набутвали с пръсти на вътре. Cry  Стана ми лошо само като го обяснявам ooooh!  Sick

# 43
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Милена,
да не би бебетата да правят нещо като хемороиди  Shocked  Thinking  ooooh!

# 44
  • Мнения: 1 289
Ами май е нещо такова, но на мене ми стана толкова зле само като слушах обясненията, че направо изключих. Иначе, и аз съм превърженик на "когато му дойде времето", затова много не насилвам Ради. Обаче имам баби, които всяка седмица искат сводка за напредъка ни. Лъжа ги безобразно.

Общи условия

Активация на акаунт