Предстои ми аборт

  • 10 056
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 821
Темата не е "За и Против аборта" нито "Убийство ли е аборта?"! Моля не я измествайте, не влизайте във вечните спорове, не ни принуждавайте да я разчистваме и/или заключваме!

# 61
  • Мнения: 423
schr, гледам, че майките, изказали се против аборта, наричат това убийство, а теб бъдеща убийца.
Защо не я вкараме в затвора тази жена? Защо не вкарате и мен или стотиците, хиляди други като мен?!
Кажете защо сте против, обосновете се, разкажете своята история, но не я наричайте убийца!
Между другото, alpha_beta , чували сме за контрацептиви, макар да ти е чудно! А ти чувала ли си, че въпреки употребата им, има макар и малък риск, да забременееш?! И не крещи, моля!
Благодаря ти за подкрепата!

# 62
  • Мнения: 423
Мнението ми е повече от ясно и нямам намерение да обяснявам повече - не приемам аборта като метод на контрацепция и това е! А случая на авторката е точно такъв.

Бъди сигурна, че и аз не го приемам за контрацепция аборта, защото приемам контрацептиви във вид на хапчета!!!!!!!!!!!! И не бъди толкова сигурна в себе си, че на теб никога няма да се случи, и като се случи няма да постъпиш като мен. Никога не казвай никога!

# 63
  • Мнения: 423
Към щастлива мама:
Напълно споделям мнението ти но с някои условности! Подкрепям аборта в случай , че : семейството е СИЛНО затруднено финансово; плода, зародиша,бебето е с тежки увреждания и живота му би бил мъчение, не осъзнат и така нататък.
Лично аз за себе си правя всичко възможно за да не ми се налага да правя аборт! От финансова гледна точка не мога да си позволя да гледам още едно дете защото на него никога не бих могла да дам това, което съм дала, давам и винаги ще давам на първото (а това е най-малкото не честно). Има жени, които казват ( и ме осъждат), че бих абортирала дете, което още през бременността се е разбрало , че има тежко хронично заболяване или някакво тежко увреждане. Това са хора, които никога не са се грижели за такова дете и не знаят каква е мъка.
Не оправдавам и не защитавам авторката но съм сигурна, че причината за това решение е наистина сериозна. Никой току така не решава да убие детето си щом е преценила така ние поне можем да се опитаме да не я караме да се чувства по-зле от колкото се кара да се чувства самата тя! Не го одобрявам но подкрепям авторката защото си представям и без моето опяване колко зле се чувства!
При мен финасовия проблем не съществува като такъв за отглеждане на още едно дете. Въпреки, че повечето хора прибягват до тази манипулация поради тази причина. При мен проблема е, че съм изморена от първото си дете и чувствам, че няма да съм особено полезна за това, което сега нося, защото съм изчерпана. много майки ми казват, че гледат по две или три деца с малка разлика без проблем- но хора различини с различни възможности, както и деца различни едни по-палави, други по-спокойни. Така че не ме осъждайте толкова сериозно на мен ми е достатъчно тежко и мъчно, но твърдо съм взела решението за себе си и моля, който го е преживял просто да ми каже как е минала самата процедура, за друго не питам защото при всеки е строго индивидуално. Благодаря на тези, които все пак ме разбират и ме подкрепят, колкото и да им е трудно!

# 64
  • Мнения: 423
Ако по принцип искаш 2-ро дете, не убивай това! Роди го! След 2г. няма да се чуватваш по-малко изморена, повярвай ми. Цял живот ще мислиш кого си убила!
Едно невинно същество ПЛАЩА ЗА ВАШАТА ГРЕШКА - НЕ ТИ ЛИ Е СЪВЕСТНО! ЗА КОНТРАЦЕПТИВИ НЕ СТЕ ЛИ ЧУЛИ С МЪЖА ТИ?
  Съвестно ми е разбирасе. Аз не съм някое дебелокожо животно, което не чувства и не усеща нищо. Но съм жена и вече и майка, която когато не е сигурна в нещо, че ще се справи, не поема риска. А от едно дете по-голяма отговорност НЯМА!!!Точно поради тази причина предпочитам да направя аборт пред това да гледам дете, за което няма да подходя със смелоста и увереноста с която гледах и гледам първото си дете. Всеки си зное и вижда възможностите и трябва да се съобразява с тях на първо място. А колкото до контрацептивите не само съм чувала, а и ги пия!!! И при първото си дете забременях пиейки ги и сега, а отделно и доста се пазим с мъжа ми, но това може само да ти говори,че 100 % сигурност НЯМА и никой не е застрахован! Не мисли, че няма да ти се наложи да прибегнеш до такова решение, въпреки че не го пожелавам на никой!

# 65
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
schr - не се ядосвай на нападките.
Нека всичко мине ОК при теб. Това ти пожелавам. Peace

# 66
  • Мнения: 423
schr - не се ядосвай на нападките.
Нека всичко мине ОК при теб. Това ти пожелавам. Peace
Благодаря ти Шани! Но немога да не се ядосвам, на нападки,които не са основателни според мен. Обичам децата по-принцип много, обичам безгранично и собственото си дете, колкото и странно да звучи чувствам, че не ми  е безразлично и това вътре в мен, но няма да се справя ще трябва непрекъснато да търся помощ от някой и накрая ще рухна, просто завиждам на жените, които гледат по две или три деца с малка разлика.

# 67
  • Мнения: 656
Все някога трябва да спреш да мислиш дали решението ти е правилно, иначе ще живееш още дълго с мисълта, че грешиш, каквото и да си решила.

# 68
  • Мнения: 417
Важното е веднъж да вземеш окончателно решение и то да е само твое - да не се влияе от никого. Аз имам породени деца. Когато забременях съвсем случано съпруга ми каза, трябва сама да реша какво да направя, защото аз ще го нося и основната тежест по отглеждането ми ще се падне на мен. Каза ми още, че ако искам 2 деца за него ще е несправедливо да махнем това и да чакаме "по-удобен" момент за второ, но пак потвърди, че ще приеме всяко мое решение за правилно. Имах много тежки и трудни моменти през първите две години. Напр. Дъщеря ми прохожда около три месеца, аз бях с голям корем и трябваше постоянно да съм наведена, за да я държа. Не съжалявам за решението си /то си беше само мое. Дори майка ми спомена думата аборт/нито за миг.  Дано и ти вземеш правилно решение за теб, но не го отлагай във времето, така е по-трудно.

# 69
  • Мнения: 480
Ужасни кадри, не е за хора със слаби нерви (като мен)!


Авторката на темата точно това помоли да й се спести, защото както става ясно, достатъчно й е трудно да вземе това решение. Дано да не влиза повече, да чете...
  Съвестно ми е разбирасе. Аз не съм някое дебелокожо животно, което не чувства и не усеща нищо. Но съм жена и вече и майка, която когато не е сигурна в нещо, че ще се справи, не поема риска.

# 70
  • Мнения: 563
Защо,когато някой се опитва да помогне и още повече,когато се опитва да спаси един човешки живот всички се нахвърлят отгоре му?
А ти защо си мислиш че помагаш? Егати, жената писа вече че решението е взето, какво го обърнахте на ЗА/ПРОТИВ? С какво точно и помагаш ти с моралните си излияния? Ей, аман от хора дето се мислят за светци! По-добре чукай на дърво и се моли да не ти се налага да вземеш и ти такова решение някой ден, че живота е колело Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 410
Да информирам модератор, или сама ще затриеш линковете, dutci?

Повдига ми се от светци вече! Да не мислите че такова решение се взима с лека ръка? Оставете жената на мира - направила е своя избор.

schr, горе главата и нека всичко мине наред!
Ако сметнеш за нужно информирай модератора, и той ако сметне за нужно може да ме "накаже" или сам да махне линковете. Показах каква е действителността, нищо повече.

ц, ц, ц то бива дебилизъм, но това просто е НЕТЪРПИМО, dutci и всички като нея.  #2gunfire
Е, Шани, чак пък да ме стреляш. Недей проявява такава агресия, вредна е за здравето.

# 72
  • Мнения: 822
Защо,когато някой се опитва да помогне и още повече,когато се опитва да спаси един човешки живот всички се нахвърлят отгоре му?
А ти защо си мислиш че помагаш? Егати, жената писа вече че решението е взето, какво го обърнахте на ЗА/ПРОТИВ? С какво точно и помагаш ти с моралните си излияния? Ей, аман от хора дето се мислят за светци! По-добре чукай на дърво и се моли да не ти се налага да вземеш и ти такова решение някой ден, че живота е колело Peace
Не са морални излияния,а факти от живота, скъпа sylvi!И никой не е светец,не се опитвай да заобикаляш нещата.Ясно е,че всички сме хора и всички грешим,но тук става въпрос за живот и смърт,а не за поредната тема, с която можем да си поклюкарстваме! Naughty

# 73
  • Мнения: 656
Аз съм никоя за да решавам дали някой трябва да живее или да не живее. Във всеки случай майката е един хората, който има право да направи този избор. Другите едва ли имат такова право.

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ц, ц, ц то бива дебилизъм, но това просто е НЕТЪРПИМО, dutci и всички като нея.  #2gunfire
Е, Шани, чак пък да ме стреляш...

така ти застрелваш schr!
ПомислИ  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт