Отговори
  • Мнения: 1 877
Та значи онзи ден бяхме на консултация тука в Хисар и една мама изтърси,че ако кърмиш по-дълго - вероятността детето да е със светли очи е по-голяма  Shocked
Аз ,честно казано,доста се удивих,но не спорих по въпроса,защото мамата изглеждаше дълбоко убедена в това,което казва....
Вие на какво мнение сте?Според мен това е абсурдно и невероятно  Naughty

# 1
  • София
  • Мнения: 4 589
За първи път го чувам. Shocked Не виждам никаква връзка, но да кажат и по-опитните мами.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
,че ако кърмиш по-дълго - вероятността детето да е със светли очи е по-голяма  Shocked
Ново пет JoyАко и двамата родители са с тъмни очи, ходи доказвай на мъжа ти, че той е бащата hahahaСпоред мен е поредното суеверие.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Ако в родовете и на двамата родители няма никой със светли очи, как ще стане номера - детето да е със светли newsm78, та ако ще2 години да го кърмиш - пълни глупости.

Та това е елементарна генетитка - учи се в 8 клас Hug

# 4
  • Мнения: 7 418
  Африканките кърмят най-дълго...... Thinking

# 5
  • Мнения: 2 891
хихихихихихахахахахахухухухуху е моят многозначителен коментар  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 150
И за мен са глупости. Но ако желае майката, която го е казала - да изпробва. Може да го кърми до първи клас и да видим......

# 7
  • Мнения: 3 268
Тази твоя позната може би е искала да каже,че докато кърмиш,очите на детето имат по-мътен и неопределен цвят.Но аз и с това не съм съгласна.Всичко е гени.Аз и мъжът ми сме с кафяви очи и ако ще да кърмех Калина 2 години,светлоока нямаше да стане. Flutter

# 8
  • Варна
  • Мнения: 567
Поредната градска легенда.
За протокола -  Боряна се роди със сини очи и около първия месец си станаха кафеви.
Аз продължавам да кърмя.

# 9
  • Мнения: 729
 hahaha   Laughing   Joy - това е,нямам думи.

# 10
  • Мнения: 545
Не мисля въобще, че е вярно подобно твърдение. Цветът на очите се предава от ген и не се влияе от това колко време кърмиш.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 129
пълни глупости - това е като твърдението, че ако достатъчно дълго гледаш небето, ще ти станат сини очите...

# 12
  • Мнения: 1 877
Е,радвам се ,че създавам ведро настроение в нашите редици!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
,че ако кърмиш по-дълго - вероятността детето да е със светли очи е по-голяма  Shocked
Ново пет JoyАко и двамата родители са с тъмни очи, ходи доказвай на мъжа ти, че той е бащата hahahaСпоред мен е поредното суеверие.
Биляна, недей така ще вземе да се усъмни моя мъж в бащинството си. И двамата сме с тъмни очи, малката е със сини, всички казваха, че като спра да кърмя ще й потъмнеят очите, но те не се промениха. Не мисля че кърменето оказва влияние на цвета на очите. В моя род по бащина линия има много със сини очи, брат ми, баща ми, баба ми и т.н.

# 14
  • Мнения: 475
 Whistling Айде стига бе!

# 15
  • Мнения: 4 965
Да, бе, да.
И мармот завива шоколада в станиол.
Не вярвате ли?
 Whistling

# 16
  • Мнения: 209
ще умра от смях! Joyединствено съм забелязала, че докато се кърми очичките имат лек синкав отенък, който после си изчезва като спреш!моята дъщеря си е със сини очи и докато кърмех бяха по-мътно сини, сега се проясниха!не вярвам ако и бяха кафяви, че щяха да се променят към сини заради факта, че я кърмих до 8 месец! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 209
,че ако кърмиш по-дълго - вероятността детето да е със светли очи е по-голяма  Shocked
Ново пет JoyАко и двамата родители са с тъмни очи, ходи доказвай на мъжа ти, че той е бащата hahahaСпоред мен е поредното суеверие.
това е напълно възможно, май забравяш за рецесивните гени!!тъмния цвят е доминантен, но ако носят в себе си много рецесивни гени на роднини със светли очи детето съвсем спокойно ще си е светлооко!!! Mr. Greenмежду другото и мъжа ти да е със светли ти ако си с тъмни по-вероятно е детето да с тъмни!елементарна генетика!не е задължително да е от съседа! Joy hahaha

# 18
# 19
  • Мнения: 4 965
ще умра от смях! Joyединствено съм забелязала, че докато се кърми очичките имат лек синкав отенък, който после си изчезва като спреш!моята дъщеря си е със сини очи и докато кърмех бяха по-мътно сини, сега се проясниха!не вярвам ако и бяха кафяви, че щяха да се променят към сини заради факта, че я кърмих до 8 месец! Mr. Green


И да не беше кърмила, пак (вероятно) щяха да са мътни в началото.
Бебетата първоначално не виждат, а с времето очичките се избистрят.
Аз кърмех само от 7-мия до 40-тия ден, а очите им бяха мътни 3-4 месеца, а после до годинка си променяха цвета постоянно.
Родиха се с ярко зелени, после станаха тъмно зелени, после пъстри и накрая кафяви (чак на 1 г. и няколко месеца).

# 20
  • Мнения: 5 362
пълни глупости - това е като твърдението, че ако достатъчно дълго гледаш небето, ще ти станат сини очите...
Joy
 Peace
Де да беше вярно....

# 21
  • Мнения: 819
Мисля,че това за кърменето и изсветляването на очите си е...чиста глупост.Ани си е синеока откак се е родила,е,малко изсветляха,ама не сеа станали сини,щото я кърмих 2 години...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 409
О, поредната глупост.
Защо се връзваш?

# 23
  • Мнения: 4 161
Големия ми син се роди с кафяви очи. Кърмих го повече от година. Очите му само станаха още по-тъмни. Почти черни. изобщо не му се отрази кърменето.
Сега пък малкия се е метнал на баща си - синеок е още от раждането. Само му се избистриха очите. Не си промениха цвета.

# 24
  • Мнения: 2 821
това си е за номинациите за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 938
Аз кърмя още дъщеря си, но тя е с кафяви очи. За съжаление по-сини няма да станат.  Laughing Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 1 212
Ха ха ха  Joy
А законите на генетиката , къде отидоха, ако е така ?!  Wink

# 27
  • Мнения: 559
Абе аз още кърмя малката, ама кафеви и очичките бе, ама няма да се отказвам току виж станали сини като на тати. Определено ми звучи абсурдно това  Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 2 829
Хахаха-сега вече, като започнат да се изумяват покрай мен и да ме питат-"още ли кърмиш", и "докога ще кърмиш" имам готов отговор:
Решила съм, че искам малкия да е синеок и ще го кърмя докато му изсветлеят очите!!!! Joy Joy hahaha hahaha
Ще го препоръчам и на други дългокърмещи майки, дето всичко живо ги кара да отбиват Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 212
Хахаха-сега вече, като започнат да се изумяват покрай мен и да ме питат-"още ли кърмиш", и "докога ще кърмиш" имам готов отговор:
Решила съм, че искам малкия да е синеок и ще го кърмя докато му изсветлеят очите!!!! Joy Joy hahaha hahaha
Ще го препоръчам и на други дългокърмещи майки, дето всичко живо ги кара да отбиват Mr. Green

 Joy hahaha
Аха  newsm78.... сега чак и аз се светнах откъде идва лафа  "..... до посиняване " ! Grinning

# 30
  • Варна
  • Мнения: 389
Ха ха ха  Joy
А законите на генетиката , къде отидоха, ако е така ?!  Wink
Peace

# 31
  • Мнения: 5 391
Това с кърменето и сините очи наистина е абсурдно.
Друг е въпросът, че от родители с тъмни очи може да се роди дете със сини, това се учи в 8 клас.
Но от двама със сини няма как детето да е с кафеви, тогава работата става сериозна.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
,че ако кърмиш по-дълго - вероятността детето да е със светли очи е по-голяма  Shocked
Ново пет JoyАко и двамата родители са с тъмни очи, ходи доказвай на мъжа ти, че той е бащата hahahaСпоред мен е поредното суеверие.
Биляна, недей така ще вземе да се усъмни моя мъж в бащинството си. И двамата сме с тъмни очи, малката е със сини, всички казваха, че като спра да кърмя ще й потъмнеят очите, но те не се промениха. Не мисля че кърменето оказва влияние на цвета на очите. В моя род по бащина линия има много със сини очи, брат ми, баща ми, баба ми и т.н.

Точно това, последното, а не кърменето или липсата му обяснява светлите очи на дъщеря ти. Очевидно и ти, и съпруга носите светлия белег като рецесивен. Вероятността да се прояви е точно 1/4 - е, добре де, не е съвсем така, т.е, това може и да не е точното число, но е нещо близко до него. В смисъл, че по някога има връзка между някои белези и пр. може да задържаш по-добре светлите ембриони или обратното, или цвета да е в по-голяма от 50% обвързан с пола, респ. скоростта на сперматозоида и какво ли не друго - аз всъщност не съм генетик и не знам, пък и не всички връзки са известни, но в идеалния случай (за по-проста сметка) е 1/4. И хич Да не беше кърмила, пак щеше да е светлооко детенце. И ако имаш още едно и и то е светло без да кърмиш, пак ще си е на таткото.

# 33
  • Мнения: 4 555
Цвета на очите зависи от гените, а се определя още в 10-тата седмица от бременността:
http://www.mamaibebe.com/?id=22

# 34
  • Мнения: 4 555
Хахаха-сега вече, като започнат да се изумяват покрай мен и да ме питат-"още ли кърмиш", и "докога ще кърмиш" имам готов отговор:
Решила съм, че искам малкия да е синеок и ще го кърмя докато му изсветлеят очите!!!! Joy Joy hahaha hahaha
Ще го препоръчам и на други дългокърмещи майки, дето всичко живо ги кара да отбиват Mr. Green

 Joy hahaha
Аха  newsm78.... сега чак и аз се светнах откъде идва лафа  "..... до посиняване " ! Grinning

 Joy Joy hahaha

# 35
  • Мнения: 4 965
 Sunglasses
Очи, цветове, т.н.
Свекърва ми е с черни очи, свекър ми (лека му пръст) беше пъстроок.
Голямата ми зълва е с кафяви очи, мъжът ми е със зелени, а малката ми зълва е със сини.
Важни са гените, а не с какви очи са майката и бащата, че ако само по цвета на очите се определяше бащинството  ooooh!.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Момичета, пошегувах се не сме се съмнявали наше ли е детето, писала съм че не мисля че кърменето определя цвета на очите Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Стига с тези безумия... Stop
Кърменето няма нищо общо с цвета на очите... Naughty

# 38
  • Мнения: 7 418

Аха  newsm78.... сега чак и аз се светнах откъде идва лафа  "..... до посиняване " ! Grinning
     Ей това беше готино! newsm10

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Влияе, как да не влияе. Аз затова се пъна - 3 години и девет месеца я чакам да станат сини очите. Мисля до венчило да действам така (белким дотогава да посинеят), пък после да се оправя.

# 40
  • Мнения: 2 631
Хахаха-сега вече, като започнат да се изумяват покрай мен и да ме питат-"още ли кърмиш", и "докога ще кърмиш" имам готов отговор:
Решила съм, че искам малкия да е синеок и ще го кърмя докато му изсветлеят очите!!!! Joy Joy hahaha hahaha
Ще го препоръчам и на други дългокърмещи майки, дето всичко живо ги кара да отбиват Mr. Green

Joy hahaha чудно обяснение, ама аз какво да казвам тоагва  newsm78  Joy hahaha

Но от двама със сини няма как детето да е с кафеви, тогава работата става сериозна.

Не точно, 75% - със светли, 25% - с тъмни Peace

# 41
  • Мнения: 1 043
някой са ми обеснявали че докато се кърми неможе да се определи цвета и че се менял след като спреш - моята първа братовчедка беше с небесносини очи и черна чуплива коса като се роди и дълго време след това - сега е в пубертета и е с пъстро - зелено кафеви очи и дълга руса и права коса  Crazy , на снимки неможеш да я познаеш освен по големите бузи  Joy

# 42
  • Мнения: 2 152
Чувала съм, че влияе , но и аз незнам защо newsm78

# 43
  • Мнения: 669
Абсурд сестра ми изобщо не кърми племенника ми тои се роди с мноооого светло сини очи сега е на 7 год и очите му са тъмно сиви а аз моето мишле го кърмех  а очите каквито бяха като се роди такива са и сега.

# 44
# 45
  • Мнения: 385
Ако в родовете и на двамата родители няма никой със светли очи, как ще стане номера - детето да е със светли newsm78, та ако ще2 години да го кърмиш - пълни глупости.

Та това е елементарна генетитка - учи се в 8 клас Hug

 Peace

# 46
# 47
  • Мнения: 46 526
Естествено, че не е вярно. Цветът на очите е наследствен.

М/у другото аз съм кърмила 1 седмица, а София е със светли очи Laughing

# 48
  • Мнения: 380
Синът ми е с черни очи откакто се е родил. Още го кърмя, но не са му посиняли  Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 888
На някои от кърмените бебета очичките стоят по- светли, но това не означава по- сини...моята първа дъщеря Теа е кърмена 8 месеца и беше с доста светли очи- лекарите ми казваха че ще останат такива пъстри-зеленикави, но към годинката станаха кафеви, с малката Лора нещата стоят по същия начин- в момента са сивкави- мътни все още защото е мъничка, но съм 99 % сигурна, че ще са кафеви /моите и на татито са такива.../ запазвам 1 % за  светлите очи по наследство от едната баба Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 200
Някои казват че е вярно, но ..................................

# 51
  • Мнения: 311
хихихихихихахахахахахухухухуху е моят многозначителен коментар  Mr. Green

 Peace

# 52
  • Мнения: 742
 hahaha hahaha hahaha Аз съм кърмена няколко дни, а съм със сини очи newsm78
Дъщеря ми е кърмена 20 дни и е със светли очи. Къде е връзката newsm78

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 973
Естествено, че НЕ. Цвета на очите е генетично кодиран още при зачеването.  Peace

# 54
  • Мнения: 967
Повечето деца се раждат със синкави очи, които после се променят и придобиват друг цвят. Синкавият цват на очите се запазва обикновено докато бебето не се отбие, така ми бяха казали, аз не повярвах, защото не виждам логика между кърменето и цвета на очите, но при моят син специално очите наситина се запазиха сини година и нещо (кърмен е 1год и 4 мес.) и после постепенно станаха кафяви. Може да е просто съвпадение

Общи условия

Активация на акаунт