За къпането, сухата кожа и дерматитите

  • 1 944
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0
Тук има много писано по въпроса. Синът ми е с АД, лека форма, защото кърмя. Не ми се мисли като започнем захранване  ooooh! Мажа с Линола Фет-забелязах, че от слънцето обривите позавяхват.

# 16
  • Мнения: 357
Здравейте,

страшно се радвам, че толкова много мами се включиха!

Ивелина, Лайт Ейнжел, стискам ви палци!

Цветулка, и ние сме в Германия, така че ако откриеш нещо от местната козметика, моля те пиши!

Над, хиляди благодарности за изчерпателната информация! Ние вече сменихме препарата за пране с Перзил Сенситив. Сега се сещам, че е много важно да не се ползва омекотител, ние никога не сме ползвали, но обръщам внимание на другите мами с проблеми.

Еър, не се предоверявай толкова бързо на тази доцентка, както е писала Над кортикостероидите са нож с две остриета. Тук отричат ползването им при бебета. Дали това е алергия е още рано да се каже, защото до 1-2 години децата може да имат определени алергии, които след това изчезват. За моркова и тиквата направо няма думи! Това са възможно най-хипоалергените храни! За домата наистина е добре да се въведе по-късничко. Най-опасни са ядките и яйцата, но аз лично не съм забелязала на нас да ни влияят. Цитрусовите плодове (или киселините като цяло)  по-големи количества могат да предизвикат подсичане, но нямат нищо общо с алергиите. И аз съм почти сигурна, че не е от храна, нито пък от материята на дрешките.

Зора, Надин, успех и на вас!

Дес, и аз напоследък ползвам слънчезащитен крем и личицето изглежда по-добре, но мисля че по-скоро това е положтелното влияние на слънцето. Педито твъри, че през лятото проблемите ще изчезнат.   

Бубу, напълно е възможно да е нещо сезонно, и аз имам добри впечатления от Линола, дерзайте!

Миа, благодаря, страхотна си!

Ели, успех със захранването, но не се шашкай толкова, просто въвеждай храните постепенно, ти си майка и веднага ще забележиш ако нещо не е наред!

# 17
  • Мнения: 201
 Моята малка дъщеря е с АД. Обривчетата се появиха след като спрях да я кърмя. В началото мислех, че е от някаква дрешка, но за съжаление се оказа АД. Правихме тест за хранителна алергия - отрицателен е. Това е сериозен проблем, ако не се вземат мерки,  в 80 % от случаите преминава в по-късна възраст в алергичен ринит, астма или псориазис /за голямо съжаление/.
 И тъй като традиционната медицина само подтиска симптомите, чрез антихистамини, кортикостероиди и др., които не са въобще препоръчителни за деца, а подобрението е краткотрайно след лечението, аз я заведох при лекар - хомеопат. Още я лекува, предупреди ме, че ще стане бавно, но аз имам търпение. Хомеопатичното лечение е вътрешно, не външно, няма никакво значение с какво я къпя и с какво я мажа, стига да е обикновена козметика, а не медицинска. Ами това е! Аз се доверих на ХОМЕОПАТИЯТА и досега съжалявам единствено само, че не съм го направила по-рано!!!  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 201
Забравих да ви кажа и аз за омекотителите, абсолютно забравете за тях! Аз пера дрехите само със Сано Максима Бебе /израелски прах за пране/, има и други подходящи за чувствителни и алергични кожи, но аз съм доволна от този и не съм го сменяла от почти година.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
petia -  а какво представлява теста за алергия към храни?

# 20
  • Мнения: 357
Петя, ще разкриеш ли името на това лекарство Praynig

# 21
  • Мнения: 2 616
Моята малка дъщеря е с АД. Обривчетата се появиха след като спрях да я кърмя. В началото мислех, че е от някаква дрешка, но за съжаление се оказа АД. Правихме тест за хранителна алергия - отрицателен е. Това е сериозен проблем, ако не се вземат мерки,  в 80 % от случаите преминава в по-късна възраст в алергичен ринит, астма или псориазис /за голямо съжаление/.
 И тъй като традиционната медицина само подтиска симптомите, чрез антихистамини, кортикостероиди и др., които не са въобще препоръчителни за деца, а подобрението е краткотрайно след лечението, аз я заведох при лекар - хомеопат. Още я лекува, предупреди ме, че ще стане бавно, но аз имам търпение. Хомеопатичното лечение е вътрешно, не външно, няма никакво значение с какво я къпя и с какво я мажа, стига да е обикновена козметика, а не медицинска. Ами това е! Аз се доверих на ХОМЕОПАТИЯТА и досега съжалявам единствено само, че не съм го направила по-рано!!!  Simple Smile

Какво хомеопатично лекарство му даваш/ Естествено ще направим консултация с хомеопат

Общи условия

Активация на акаунт