Вече не издържам!

  • 2 352
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз съм с този проблем...Коко е вече на 14месеца, а спим заедно, защото ме търси с ръце насън, като не ме намери и плаче. Откакто започнаха да излизат зъбите - на 7месеца - се събужда в 4сутринта за цица. Кърмя го сутрин, за приспиване следобед(2-3часа спокоен сън), по никое време към 19часа, за заспиване към 22часа и нощем  Rolling Eyes Изтощена съм, въпреки че добре си хапвам съм торба кокали, рядко спя следобед - изобщо - не знам как ще приключим...
Малко off - мога ли с толкова често кърмене да забременея или става по-трудно?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 758
А защо не можете да долепите леглото? Аз след като опитвах и да ставам по n-пъти на вечер и да спим заедно, накрая разпорих едната страна на предносимата кошара, подложих малко одеяла, за да стане на височината на нашето легло и сега и двете сме много добре. Като тръгне да се размрънква понякога е достатъчно само да и хвана ръчичката или да и разтрия стъпалцата и утихва. Ако все пак държи на гърдата не ми се налага да ставам, да я взимам, да я чакам да заспи, че внимателно да я връщам... нито пък се буди от всяко мое завъртане (както когато спяхме заедно).. Ако не можете да преместите нейното легло, преместете вашето и всички ще сте добре (вкл. таткото)  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 735
Виж, инфинити, не нзная дали "моят" метод не действа в случая. Кк по съвет на една друга майка по-горе писа, че ще пробва точно с изчакването, а твоята намеса беше да кажеш, че това е "грешно" и обясненията за жаждата и глада.
Няма смисъл повече да се обяснявам. Категоричността във всяка една форма за мен не е приемлива. Още повече, че  опитът на други майки тук, включително и моят, показва, че някои неща са възможни, въпреки че на някой може и да не му се вярва.

Разбира се , че всичко е възможно, не само някои неща.
Виждам, че категоричността ми ти вади очите и те дразни, което е разбираемо. Ти си склонна да допуснеш хиляди варианти. Аз също, но не и в този случай.
Категорична съм все още, че бебето се буди от нужда да суче.
 Може би не се изказах съвсем правилно, обяснявайки само за глада и жаждата, тъй като желанието за сучене не е породено единствено от глас и жажда. Това е факт.
Може просто да не иска да спи само, да има нужда от майчина ласка, да го болят зъбки или нещо друго(не дай боже)и т.н. Но при всички тези положения детето има нужда от постоянната близост на мама през нощта+свободен достъп до млекоцентралите.
На никого не е приятно първо да се разстрои и разплаче, а след това да яде. И така всяка нощ.
Да се изчака детенцето да се разстрои според мен е грешка. Изкачването го приемам като вариант, дотолкова доколкото бебето стане неспокойно. Но не и да изчакам да се разплаче. Naughty

Благодаря отново на всички за отговорите. Оценявам съветите на всяка една мама   bouquet.
Infinity относно следното "Според мен това ще бъде много голяма грешка.
Бебето ти в момента има стомахче колкото орехче. Ние, възрастните с дъртите си търбуси, ожадняваме понякога нощем, та какво остава за малките???
Бъди сигурна, че бебо се буди от глад , жажда или 2-те.
" аз изрично писах, че не се буди от глад. Все пак се кърмим близо 6 месеца и познавам детето си когато е гладно. Още повече, че когато беше по-малък, сам си правеше 6 часа сън, като заспи в 21.00 до към 3.00 часа, без да се събужда. Но от един момент нататък започна да се буди често. Може би наистина са виновни зъбите и така сънят му става по-лек и се събужда по-лесно. Нямам представа, само размишлявам.

Да, може и да са зъбки! Когато никнат зъбки, обаче бебчетата сучат повече и то най-вече нощем. А иначе за нощното хранене на толкова малко бебче, смятам че нещата се променят постоянно. Тъкмо му хванеш спатиите и нещо различно се случва. Затова трябва да се вслушваме и в майчиния си инстинкт.


Пробвах да изчаквам кратко време, но не помага. Както писах по-горе, всяка нощ го вземам в нашето легло към 4-5 часа, сега пробвах да спи почти през цялата нощ при нас, но ефектът е нулев. В този случай проблемът е, че никой не се наспива, защото ни е малко леглото. Явно ще чакам да си мине този период.

Много е кофти, че ви е малко леглото. Ние спим на големи матраци на земята и има място за още 1 бебе даже+мъжа ми. Аз не бих издържала на тясно легло. На ваше място обаче със сигурност бих помислила да си сменя леглото с нещо удобно и голямо. Все пак половината си живот прекарваме спейки.   bouquet



Универсални решения, за съжаление, няма. И всеки сам трябва да си търси начини...

Абсолютно съм съгласна.
Затова е толкова хубав този форум, защото всеки споделя своя начин. Някои са по-категорични в дадени моменти, други не толкова, но важното е , че има разнообразие.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт