HPV-човешки папилома вирус

  • 163 214
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 988
Eliana, всичко, което те е питала SunshineLily е резонно. Аз на твое място бих спряла всякакво лечение (още повече, че ЧПВ не се лекува) и бих потърсила съвет от друг лекар.
Предполагам, че имаш раничка, щом пишеш, че са ти горили нещо, но всичко останало, което описваш е объркващо. Или лекарят ти не ти е обяснил правилно, или ти не си го разбрала добре.

Погледни първите постинги на тази тема. Ще ти се изяснят много неща.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409247.0

Може да попиташ за препоръки за нов лекар или мнения за лекаря, който посещаваш.

# 61
  • Мнения: 4
Здравей те!Знае те ли някоя жена,която пише във форума да е от Варна,за да я попитам за някой друг лекар?Искам да си направя изследвания,Кюбит можеш ли да ми кажеш какво точно да си направя,за да разбера дали наистина имам ЧПВ. Confused Cry

Мерси предварително!

# 62
  • Мнения: 3 988
Знае те ли някоя жена,която пише във форума да е от Варна,за да я попитам за някой друг лекар?

Погледни първите постинги на тази тема. Ще ти се изяснят много неща.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409247.0

Може да попиташ за препоръки за нов лекар или мнения за лекаря, който посещаваш.

Прави се специален тест за доказване на ЧПВ. За типизация има отделен тест. В горния линк има информация. Погледни там.  Peace
Освен това там ще намериш координати на лекари.

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте, хвърлих поглед тук-там на някои постове и тъй като повечето се оказаха пълно простотии, реших и аз да напиша 2-3 реда. Преди 2 години бившият ми приятел ми лепна хпв и честно казано се бях побъркала от ужас, знаейки какви са рисковете. НАправих вирусологично- оказа се че имам 13 щама, 2 от които най-високорисковите (16 и 18)... Лекувах се със таблетки полижинакс и pharmatex, и вътрешно изопринозин(противовирусно) по схема , определена от лекаря. Тук е моментът да спомена с огромни благодарности д-р Емил Заимов -  страхотен лекар. И така... според инфото , което бях чела навсякъде в нета, вирусът не се лекувал и ала бала. ДА ама днес ми излезе второто вирусологично от chronolab - пловдив и се оказа,че съм напълно чиста, и не нося нито един щам. Така, че това са абсолютни простотии. Изключително съм щастлива, защото не съм се и надявала всичко да се изчисти така изведнъж.   
  Някой беше казал, че не било нужно да се прави изледване за щамовете,ако тъй или иначе имаш брадавички? Абе вие добре ли сте, бе хора?!  Ти може да имаш външна проява , и едновременнос  това да носиш щамовете, причиняващи рак, както бях аз.   
   Ще добавя, че преди д-р Заимов, за отрицателно време бях обиколила 4 лекаря и  всички твърдяха, че отвътре съм чиста. Само той откри малко папиломче точно на шийката на матката и го изряза... Сега ходя на профилактични да следи раничката ми. 
  И... така... сега ще слагам ваксина в близките месеци, за да съм напълно спокойна... Успех на всички с тоя проблем...само воля и търпение се иска  Wink

# 64
  • Мнения: 4
Eliana, всичко, което те е питала SunshineLily е резонно. Аз на твое място бих спряла всякакво лечение (още повече, че ЧПВ не се лекува) и бих потърсила съвет от друг лекар.
Предполагам, че имаш раничка, щом пишеш, че са ти горили нещо, но всичко останало, което описваш е объркващо. Или лекарят ти не ти е обяснил правилно, или ти не си го разбрала добре.

Погледни първите постинги на тази тема. Ще ти се изяснят много неща.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409247.0

Може да попиташ за препоръки за нов лекар или мнения за лекаря, който посещаваш.




 Да ти покажа ли изследванията ми. Тия простотии вече не мога да ги слушам. Какво  е целта тогава според теб на противовирусните...?

# 65
  • Мнения: 22 905
Да ти покажа ли изследванията ми. Тия простотии вече не мога да ги слушам. Какво  е целта тогава според теб на противовирусните...?
Алооо,я се поспри малко с квалификациите.Какво мислиш,че си открила ,топлата вода ли???!!!Знаеш ли,че тук пишат хора,които са били болни от рак и са прочели де що има писано  и свързано с ЧПВ ,и особеностите на заболяванията,на които е смята,че той е причинител.Че са минали курсове на лечение;лъче и химиотерапия,че са почти лекари станали от четене на материали, и срещи с медицински лица.Така,че драга,радвай се на твоите резултати и недей да квалифицираш кой каквъв бил и какво казвал. ooooh!

# 66
  • Мнения: 4
Драга, нищо нищо не ти квалифицирам, говоря  само срещу обобщаващи реплики, които са в контраст с това, което реално се случва с мен. Не може да говориш на някогом , че нещо нямало лечение , когато лично пред теб стои пример че Има такова . И знаеш  ли защо ," драга", защото когато лично на мен ми казаха тия думи, аз бях на 17 години седмици ревах вкъщи , че винаги ще си седя заразена.. ето затова не се говори. А това, че ти не си схванала , че не се меша в ничии квалифицирани знания и патила, си  е лично твой проблем. Аз говоря за себе си... и за ония, които ще повярват на думите, че това е  нелечимо, а дефакто тва си е чиста лъжа.   
   И айде да посмекчим тона и обръщенията, щото просто някак не отива...

# 67
  • Мнения: 22 905
Ами реално погледанто и ти обобщаваш,и то обобщаваш на базата на твоя опит,срещу този на десетки хора,писали в темата;
пример:

Тия простотии вече не мога да ги слушам.
хвърлих поглед тук-там на някои постове и тъй като повечето се оказаха пълно простотии.......Така, че това са абсолютни простотии.
  .....Някой беше казал, че не било нужно да се прави изледване за щамовете,ако тъй или иначе имаш брадавички? Абе вие добре ли сте, бе хора?!    

Това как би нарекла,четейки собствените си постове:квалификации или...обиди или.... ooooh!

Ако вземеш да прочетеш малко по въпроса,ще ти стане ясно,че ЛЕЧЕНИЕ ЗА ЧПВ ИНФЕКЦИЯ НЯМА.Организмът има свойството да потиска вируса и да се самоочиства в голям брой от случаите,но това не значи,че има конкретни медикаменти,които могат да се приложат като лечение за гореспоменатата инфекция.
Нямам против някой да се изказва неподготвен,ама не и да лепи епитети на изказванията на хората.
Като се научиш да диалогираш и да излагаш нормално мнението си, с радост ще прочета КАК ТОЧНО си се излекувала от ЧПВ. Peace

п.п:Много се радвам,че организмът ти е успял да елиминира ЧПВ!
Колкото до раничката-не смяташ ли,че тя е проявление на ЧПВ и правена ли ти е биопси,за да си сигурна,че там няма диплазия?


# 68
  • Мнения: 3 988
Ако вземеш да прочетеш малко по въпроса,ще ти стане ясно,че ЛЕЧЕНИЕ ЗА ЧПВ ИНФЕКЦИЯ НЯМА.Организмът има свойството да потиска вируса и да се самоочиства в голям брой от случаите,но това не значи,че има конкретни медикаменти,които могат да се приложат като лечение за гореспоменатата инфекция.

Деси, много хубаво си го обяснила.  Peace


   ... д-р Заимов ... откри малко папиломче точно на шийката на матката и го изряза... Сега ходя на профилактични да следи раничката ми. 

Драга chocolitta, ще ти отговоря с подходящ на твоя тон. Плувай в собствената заблуда и не се занимавай със случаите на другите.
И помисли над вероятността концентрацията на ЧПВ (който е локален вирус) при теб да е била точно на мястото на и около папилома. В такъв случай след изрязването се очаква ЧПВ-теста да е негативен. Такива са случаите с много (конизирани) жени. Лекарите обобщават на базата на много случаи, а не като теб - на базата на индивидуални.
Ако ЧПВ се лекуваше така лесно, както ти си мислиш, с "таблетки полижинакс и pharmatex, и вътрешно изопринозин(противовирусно) по схема" то този проблем отдавна нямаше да е актуален и всички щяха да са излекувани.
Прочети малко информация в интернет какво лекуват тези медикаменти и как действат и тогава пак ела да се напъваш тук.
Хайде със здраве.

# 69
  • Мнения: 4 252
С риск да създам вълна от негативни емоции,мога да добавя,че китовете,които се използват за доказване на папилома вирус се характеризират с точност на измерването,т.е има грешка (според моя док 14-15%) в положителни и отрицателни резултати.Аз лично правих теста на 2 места за по-голяма достоверност.

# 70
  • Мнения: 9 903
аз пък с 4 щама , след две раждания от 3 аб група сега съм 1-2 група, без никакво лечение  Crossing Arms не знам как стават тия работи.

# 71
  • Мнения: 4
Ако вземеш да прочетеш малко по въпроса,ще ти стане ясно,че ЛЕЧЕНИЕ ЗА ЧПВ ИНФЕКЦИЯ НЯМА.Организмът има свойството да потиска вируса и да се самоочиства в голям брой от случаите,но това не значи,че има конкретни медикаменти,които могат да се приложат като лечение за гореспоменатата инфекция.

Деси, много хубаво си го обяснила.  Peace


   ... д-р Заимов ... откри малко папиломче точно на шийката на матката и го изряза... Сега ходя на профилактични да следи раничката ми. 

Драга chocolitta, ще ти отговоря с подходящ на твоя тон. Плувай в собствената заблуда и не се занимавай със случаите на другите.
И помисли над вероятността концентрацията на ЧПВ (който е локален вирус) при теб да е била точно на мястото на и около папилома. В такъв случай след изрязването се очаква ЧПВ-теста да е негативен. Такива са случаите с много (конизирани) жени. Лекарите обобщават на базата на много случаи, а не като теб - на базата на индивидуални.
Ако ЧПВ се лекуваше така лесно, както ти си мислиш, с "таблетки полижинакс и pharmatex, и вътрешно изопринозин(противовирусно) по схема" то този проблем отдавна нямаше да е актуален и всички щяха да са излекувани.
Прочети малко информация в интернет какво лекуват тези медикаменти и как действат и тогава пак ела да се напъваш тук.
Хайде със здраве.

Simple Smile Ами... принципно,след изрязцването все още си имах космическата опашка щамове.Не знам дали съм пропуснала да кажа, че впоследствие също се изследвах. Е,ок, няма да се напъвам. Пожелавам ви успех, все пак явно доста добре разбирате. Със здраве.

# 72
  • Мнения: 223
привет на всички
прочетох с любопитство дискусията
имам фундаментален въпрос-къде и как изследвате HPV инфекцията
Кюбит е посочила много ясно в изложението си, кои изследвания са меродавни и кои не
ако не се правят като хората, тестовете за ЧПВ могат да се превърнат в кошмара на хламидиите от преди 10 години-всички имаха и се лекуваха като луди с хапчета, после се оказа, че само 1% били заразени, останалото било "имунен спомен"
единственият адекватен тест е този на Qiagen, той е СЕ маркиран, FDA одобрен за профилактика и официално регистриран в Европа
нарича се още hc2 метод, защото се работи с една относително проста машина.
за повече информация www.hpv-bg.com
успех

# 73
# 74
  • Мнения: 4 252
В София съм ходила в Лаборатория по молекулярна вирусология, Национален център по заразни и паразитни болести при д-р Кълвачев и
в Геника.
За другите места,Кюбит е дала информация.

Общи условия

Активация на акаунт