Опазвате ли чистотата и реда в къщи за дълго?

  • 5 894
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И аз не знам метод без търкане,но като че ли от всичко пробвано с Циф ми е най-лесно.
А иначе в къщи е долу-горе чисто,но е подредено докато детето спи.

# 91
  • Мнения: 219
Налага се чистене абсолютно всеки ден и допълнително при нужда-с 2 кучета,котка и дете пък и ние двамата си разхвърляме си е лудница.Но виж да се опази подредено е невъзможно...

# 92
  • Мнения: 668
С две малки деца ми е доста трудно, но се старая, ако не винаги да е подредено, то поне винаги да е чисто.

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз през ден чистя,а всеки ден подреждам. Така че правете си изводи сами- НЕ.

# 94
  • Мнения: 1 817
Все едно аз съм я пуснала тая тема. Точно един ден след като се излиже цялото жилище, започва свинщина и разхвърляне. Не искам да знам как ще е като имаме дете.
Аз в момента следвам и работя. За това не мога да чистя всеки ден. Обаче чистя и подреждам 2 пъти в седмицата и май ефект няма  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 5 178
Не, каква чистота като гледам бебе и работя дистанционно .. Едва смогвам да просна пералнята, изгладя най-необходимото, да сготвя и тн. Едва успявам да пусна 2-3 пъти в седмицата прахосмукачката и да забърша праха..Все се надявам, че с ПВЦ дограмата няма да е такъв прахоляк newsm78

# 96
  • Мнения: 1 172
Когато съм сама, е чисто и подредено с дни/седмици. Но появят ли се синчето и баща му, няма и следа от реда в нас. Всичко се разпилява по пода, почва велико пренасяне на техника, играчки и дрехи от една стая в друга и така...

И аз се чудя на хората с малки деца как успяват да държат домовете си подредени. Само да уточня, че  апартамента ни е много лесен за почистване, откъм чистота не е трудно да се поддържа, но откъм подредба - абсурд.

# 97
  • Мнения: 4 380
 ShockedВие ме убивате бе хора! Никой не се оплаква на чистота. Само аз ли не смогвам да чистя? #Crazy Какво значи "лесен за почистване"? Като ти е лесен, дай и на мен съвет как да чистя гадните петна! Всеки ден да търкам като луда, пак има какво да се търка. Sick
Да се подреди едно жилище е милион пъти по-лесно отколкото да се изчисти. Блестят ви прозорците и всяко забутано ъгълче от чистота? Е 5 къщи ще подредя по-скоро вместо да лъскам. Sick

# 98
  • Мнения: 24 467
Причината, че не се оплакваме е, че просто недостигът на чистота и ред явно не ни създава големи душевни терзания...

# 99
  • Мнения: 1 733
Вчера почистих с прахосмукачката. Всичко беше идеално чисто, но 5 минути по-късно Калоян реши, че най-забавното нещо на света е да троши солетите на малки парченца и да ги хвърля навсякъде по пода...

# 100
  • Мнения: 1 172
ShockedВие ме убивате бе хора! Никой не се оплаква на чистота. Само аз ли не смогвам да чистя? #Crazy Какво значи "лесен за почистване"?
Ето какво влагам аз в "лесен за почистване" - у нас нямаме високи секции до тавана, полирането на мебели го правя 1 път месечно и доста помага за това да не се прашят бързо. Няма толкова витрини, които непрекъснато да се нуждаят от чистене. Всичко е с паркет и теракот(гранитогрес). Дограмата ни е PVC и не мия като старите дограми по 2-3 крила прозорци (даже не знам дали така се казват, но се сещате за какво става въпрос - онези дето ги отваряш с отверка и има по 2-3 стъкла за всеки прозорец). Кухнята ни е вградена, плотовете й се почистват много бързо, не съм търкала лекета досега - всичко пада с обикновена гъбичка. Имаме машинка за отпадъци, тъй че изостанали храни заминават директно с мивката с машинка, а после чиниите в съдомиялната.  Съдомиялната върви на максимум, не мия съдове на ръка. А заради това, че кухнята е вградена, не се налага да местя половината уреди и шкафове , за да разчиствам покрай тях. (Предишната ми кухня не беше такава, отнемаше ми цял ден да изчистя всичко там, сега същото количество подправки, съдове, уреди, е във вградената и се почиства за 1/2 - 1 час). Котлоните са керамични и ги почиствам с някакъв препарат, който "отлежава" в/у тях 10-20 минути и после само се забърсва. Хладилникът се саморазмразява. Бани и тоалетни - с парочистачката. Прането заминава в пералня, после в сушилня и до края на деня си е обратно по шкафовете (голяма част от прането не се нуждае от гладене след сушилнята).  Терасите ги измивам с маркуч. В стария апартамент нямах такава опция и изчистването на 3 пъти по-малка тераса ми отнемаше поне 2 пъти повече време и усилия.
За мен лесен за почистване означава това - за максимум час на ден да можеш да пуснеш прахосмукачка насвякъде, да измиеш подовете на целия апартамент, да забършеш праха от мебелите навсякъде и да разтребиш кухнята. Тъй като отделяме не повече от 15-20 минути на ден общо за чистене и подреждане, средно всяко помещение у нас се чисти 1-2 пъти седмично.

# 101
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
*SV* наистина си права за всичко това ,но като имаш един малък разрушител в къщи ,който се чуди какво да надраска ,как да извади всичко от шкафовете и обикновено пъха всичко в пералнята или в тоалетната ,чуди се какво да прибере от двора в къщи и какво ли още не едвали почистването ще трае 1 час по скоро цял ден трябва да ходиш след него smile3521

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
*SV* наистина си права за всичко това ,но като имаш един малък разрушител в къщи ,който се чуди какво да надраска ,как да извади всичко от шкафовете и обикновено пъха всичко в пералнята или в тоалетната ,чуди се какво да прибере от двора в къщи и какво ли още не едвали почистването ще трае 1 час по скоро цял ден трябва да ходиш след него smile3521


Олее леее незнам какво бих направила  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 9 903
затова всички шкафове вкъщи са залепени с тиксо, а в пералнята не ме притеснява да хвърля. Поне с тоалетната засега няма проблеми. За надраскването - прибрах всичко, което пише/оставя следи, драска се само под строгия ми контрол.

# 104
  • Мнения: 1 172
*SV* наистина си права за всичко това ,но като имаш един малък разрушител в къщи ,който се чуди какво да надраска ,как да извади всичко от шкафовете и обикновено пъха всичко в пералнята или в тоалетната ,чуди се какво да прибере от двора в къщи и какво ли още не едвали почистването ще трае 1 час по скоро цял ден трябва да ходиш след него smile3521
А, мацки, писала съм, че чистота и особено ред има само когато съм сама. Имам си го малкия 2,6 годишен разбойник. И точно заради него е разхвърлено (което не е същото като мръсно) нон-стоп из нас. Горното беше в отговор на какво значи "лесен за почистване" апартамент. Тъй като мога да сравня стария и новия апартамент, най-отговорно заявявам, че дали ще се справиш с подредба и чистене зависи много от самия апартамент, и от личната представа за чистота и ред, де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт