Родители, дали болните си деца за отглеждане

  • 106 164
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 869
Мила ela , доколкото разбирам ти искаш да си сигурна преди да забременееш,че няма да се повтори трагедията с Анди.Аз самата исках същото за това,ще те посъветвам,от личен опитХдроцефалия (вродена) може да се дължи на няколко групи причини, инфекциозни по време на бременността, недостиг на фолиева киселина, генетичен дефект. За да се заключи, че е случайност при теб, трябва да се изключат всички известни на науката причини.Генетичната консултация е задължителна, тъй като е възможно да се прояви хидроцефалия при Х - свързана мутация на един ген.Съвета ми е,да зарежеш лекарите във Варна отиди в София в Националната генетична лаборатория при проф.Кременски или доц.Георгиева разкажи подробно за твоя случай  те,ще ти кажат подробно какво трябва да направиш за да имаш здраво дете,стъпка по стъпка.Аз самата минах през това .Телефона е 02-9172-268.Живот и здраве,като забременееш мога да ти кажа къде да си направиш т. нар."фетална морфология"това е ултразвуково изследване,което 100%ще отхвърли или потвърди хидроцефалия и редица други малоформации.Мога още много да ти пиша,но на този етап най-добре,ти и съпруга ти да си направите генетична консултация.
Минала съм през всичко това преди година.Правихме генетична консултация при доц.Георгиева.Извода е,че не е генетично.Благодаря за съветите все пак,но вече всичко знам какво да направя и ГО ПРАВЯ(поне се опитва де).Правила съм си купища изследвания,2 пъти лежах в болница.Инфекциозни изследвания,цитомегаловирус,хормонални-какви ли не ренгенови снимки и прочие.Бях на ръба на силите си тогава.Много тежък момент в очакване да чуеш,че ти и твоето невежество са довели до фаталния край.При мен лекарите клонят,че тежката асфиксия при раждането е причината за всичките заболявания.Имам мнение на доц.Георгиева в което пише,че верочтността следващите ни деца да имат някакво генетично заболяване клони кън нула.Ами това е.Но е хубаво,че говориш за това.Съветвам те да говориш повече на бременните си приятелки за тези неща....

# 1 171
Мила ela дано не съм ти досадила,но се надяван много други майки,който незнаят за всичко това да са прочели нашия разговор и да сме им били полезни,една да предпазим от нашата учас за мен ще е прекрасно. bouquet

# 1 172
  • Мнения: 869
В никакъв случай не си ми досадила.Напротив.Радвам се,че има хора като нас които се опитват да помогнат.Ето и  и Мейз какво направи...мисля,че е много смело и достойно да се изправиш пред цяла България,въпреки че предполагам и коствало много усилия.В тази връзка ето и сега приятелката на брат му на моя мъж се обърна към мен за помощ какви иследвания да си направи преди да започнат опити за бебе.Толкова много говорихме една вечер -за какви ли не изследвания ,но бях забравила да и кажа да започне да пие фолиева киселина.Когато гледах Мейз,направо изтръпнах.Сетих се и веднага и позвъних.Естествено момичето нямаше и най-малка представа що е то фолиева киселина.Обясних и ,че се пие превантивно за едно заболяване на бебето,че е много важно и най-хубаво е три месеца преди евентуално забременяване да се започне.Стана ми приятно,че мога да помогна и най-вече ,че някой се вслушва в съветите ми.Защото имам вече цели два неуспешни опита да влея малко разум в главата на хора,които не ми обърнаха и грам внимание.Скоро например една колежка седейки в барчето през почивката ни сподели,че сетра и е бременна с първото си дете.Била на 35 години и лекаря и препоръчал да си направи генетични изследвания-биохимичен скрининг или амниоцентеза незнам точно,защото и тя толкова обясни.Казал и че ще и струва едиколко си пари.И моята колежка ни вика" Викам й недей да даваш толкоз много пари за глупости"И на мен като ми кипна и и викам,че заради това мислене домовете са пълни с деца с увреждания(на работа не всички колеги знаят за мен по простата причина ,че сме много).Друга колежка пък се включва и ми вика"Ами аз като раждах моя син бях на 35 и нямах никакви проблеми.То нямаше такива неща тогава.А аз им викам,че не че не е имало ,а тези деца са били по домовете,защото родителите им са били принудени да си оставят децата там.Всички ме гледат и нищо не разбират и не само,че нищо не разбират ами и не се опитват и да разберат.Пълно невежество навсякъде.И задачата да информираш е много много трудна.Понякога когато заговориш за това виждаш как човека пред теб ни най-малко го интересува това ,което му говориш.Много е болно.
Но на всички,които се заинтересуват ще помагам,защото разбрах какво е да се самообвиняваш,че нищо не си направил за детето си превантивно ,а е имало начини.

# 1 173
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,
Виждам, че за една седмица много сте написали и още повече сте изживяли. Аз правих ремонт в къщи и затова не успях да се включа към поздравите за Злати, но сега ще го направя - БРАВО МИЛИЧКА! И аз като много други майки гледах предаването по БТВ и плаках! Но какво от това? Както каза Ела79 - хората си мислят, че изследванията през бременността са глупости! Боже колко простотия има по хората!!! Откакто ми се случи мчоето нещастие с Криско непрекъснато повтарям, потретям и т.н. на всичките си бременни приятелки да не щадят пари за изследвания и да пият преди бременност фолиева киселина. И да ви кажа мили мои дружки по неволя, повечето ме мислят за КУКУ!!!
Съжалявам за гневния пост, но много яхвам метлата от ниската здравна култура в България.
Останете със здраве и сили, за да посрещнето новите предизвикатества на утрешния ден.
Целувам ви всички вас и малките ви слънчица.  Hug

# 1 174
  • Мнения: 3 591
Ех..недейте така. Не винаги изследванията не се правят защото се мислят за глупости. Аз примерно не правих  нито амнио нито 3-ния скриинг по мое желание. И то при висок процент вероятност от увреждане. Просто знаех, че няма да мога да понеса да правя избор дали да запазя детето. Което не значи, че не си пиех лекарствата и фолиевата де.

# 1 175
  • благоевград
  • Мнения: 164
Здравейте геройчета следя темата с интерес пла4а и се радвам с вас аз все още се опитвАМ да стана мама дано скоро се полу4и ,ве4е пия фолиева киселина от един месец /от както си пражиме бебе/ и да ви кажа мн малко майки знаят за нея споделих на няколко приятелки и ме гледат Shocked скоро ми се роди племенник родителите му не искаха да направят иследването в май4ин дом за увреждане на плода понеже процента бил нисък да се разболее детето  #Crazy е какво да 4акаме всяко 3 -то дете да се ражда болно за да се сетим да се изследваме ли ??? Незнам вече всеки гледа да спести някой лев но ако недай си боже родиш болно дете парите няма да го излекуват.

# 1 176
  • Мнения: 572
Темата много се задълбочава!
Никой не упреква решенията на никой, стига човек да знае и да е информиран!
[desi] - Предполагам ти си знаела за това какво може и какво не може да се направи и си взела своето решение! Това е твое право, ти сама решаваш и заставаш зад решението си! Но си била информирана!

ina_maria  Дано скоро да се похвалиш с новината за малко бебе! Живо и здраво да е то или те! Simple Smile

Опитвам се да става ясно че, трябва да сме информирани какво може и както се прави за да не се страда, ако някой си е спестил нещо, било то и пари сам да си поема отговорността! Лично моите проблеми дойдоха от тази липса на информираност! (а и не само моите)
Ще продължаваме да говорим, а пък каквото сабя покаже!

# 1 177
  • София
  • Мнения: 2 613
Мейз- Hug Hug Hug Hug

# 1 178
  • Мнения: 4 195
Злати  Heart Eyes Heart Eyes

# 1 179
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз също не знаех нищо за фолиевата киселина, но втория месец от бремеността прокървих и влязох за задържане. Лекарите веднага ми дадоха фолиева киселина и вит Е и казаха, че е хубаво да продължа след изписването -  аз тогава си взех Матерна. Пиша го това, защото все пак е било преди 13 год

# 1 180
  • Мнения: 5 682
Днес ми е ден за размисъл.Освен тук в темата,получих и лично съобщение от една прекрасна жена,която ми предложи помощта си.Да занесе снимките на Анди при неврофирурзите които посещава тя заради нейното детенце.Сигурно ще се възползвам.Говорих и с една приятелка по тази тема.Понякога съм сигурна ,понякога се разколебавам.
Мила Ела. Занесохте ли снимките на Анди? Има ли новини от друг неврохирург?
Скоро не съм писала, но редовно ви чета и съм с вас  Hug

# 1 181
  • Мнения: 200
Мили мами, искам да ви кажа че се възхищавам на вашата смелост! Незнам аз как бих постъпила във всяка една ваша ситуация, но ме е страх дори да си помисля!Искам да знаете че никои ама никои няма право да ви упреква и обвинява, защото само вие знаете какво ви е на душата и какво ви е коствало това решение! Моля се за вас и малките ви съкровища!

# 1 182
  • Мнения: 317
Ela 79, как е Анди?
Искам да ти кажа (което няма да е успокоение, но все пак), че листериозата минава и отминава при възрастните, проявява се като леко неразположение. След 1 месец дори нямаш антитела в себе си, така че можеш отново да заболееш. Така че ако някой е решил да се следи за листериоза, то трябва да го прави периодично. Според мен по-скоро трябва да се прави след всяко едно грипоподобно заболяване и след някакво вдигане на температура, защото това са част от признаците. Не можеш всеки месец да тичаш да си правиш 1000 изследвания... Ето, и аз толкова се пазих, толкова изследвания си правих, а се оказа листериоза... За токсоплазмозата не зная как е, но мисля, че и при нея трябва периодично да се правят изследвания.

# 1 183
  • Мнения: 199
Здравейте, прочетох цялата тема и искам да изкажа своята подкрепа и разбиране към майките.Желая ви от все сърце -на Мейз здраво бебче , на Ела безпроблемно забременяване и Анди да е добре! Hug

# 1 184
  • Мнения: 1 710
Ще заключа тази тема и ще дам линк към нея. Ще пусна нова, защото тази вече е 60 страници - доста сме надвишили  Hug

Общи условия

Активация на акаунт