Естествено Раждане и 21-ви век

  • 6 919
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 022
Емем Sad

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 13:09 от Cygnus

# 106
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
О, да - тази книга я има и наистина се казва Прекрасният нов свят Rolling Eyes Там дори е доразвита идеята - не е нужно жената изобщо да се отделя от кариерата, работата и поддържането на прекрасната си форма във фитнеса, камо ли пък да се затормозява с нощно неспане, торбички под очите, които да изискват корекция с естетична хирургия и стреса от детско боледуване, което да я вкара направо при психотерапевта и да повреди кожата и цвета на косата й заради нарушеното й емоционално състояние - деца могат да се отглеждат и изобщо без присъствието на родители и пак да приличат на хора (поне външно). И като станат на 18г, може да се организират общи срещи с тези, които са дарили генетичния материал за създаването им - действително ще е интересно и изключително емоционално събитие...
Хора явно има всякакви - и за нещастие съм тъжно убедена, че скоро всичко това ще е факт.
Относно 200гр бебе - аз също имам спонтанен аборт и като повечето майки, които са преживели подобен ужас и като онези, които са понесли още по-тежък кръст - да отглеждат дете с увреждания, бих предпочела да спестя на детето си тази болка... Своята болка мога да нося и да живея с нея - но да гледам болката в очите на детето ми ще ме убие.
Между другото присъствах преди няколко месеца на една изключително интересна лекция в рамките на конгреса на лекарите-неонатолози, която беше изцяло посветена точно на този въпрос - етиката на реаниматора и дали е редно, хуманно и човешко да се поддържа живота на всяка цена, без да се взема предвид евентуалният бъдещ живот на това дете...

# 107
  • София
  • Мнения: 2 227

........
Цитат
Този въпрос от позицията на майка ли го задаваш или?!?!?

Ами да - като майка бих предпочела плодът, който е претърпял аборт - защото на практика това е спонтанен аборт - да загине, защото явно е имало някаква грешка, отколкото да го спасят на всяка цена ио после цял живот да се бори с уврежданията. Каквито съм убедена, че не може да няма. Та дори седмачетата често са увредено зрение и други сериозни проблеми, а какво остава за плод, напуснал тялото на майка си, когато е едва 200 грама! Впрочем, преживяла съм и спонтанен аборт, знам какво е. Исках много да спася бебето (първа бременност беше), но никога не бих се навила да го извадят и отглеждат изкуствено.
Ако отговоря на този ти пост, ще започне спор. Предпочитам да не го правя. Stop

# 108
  • Мнения: 4 629
Кому е нужно да бъде спасен плод 200 грама - и дали е добре за самото дете да го спасят?

Темата да не би да е какво да правим, за да ги няма хората с увреждания? Грозно е

# 109
  • София
  • Мнения: 2 227
Кому е нужно да бъде спасен плод 200 грама - и дали е добре за самото дете да го спасят?

Темата да не би да е какво да правим, за да ги няма хората с увреждания? Грозно е

Точно това и аз имах в предвид.

# 110
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не изопачавайте нещата - Емем и аз говорим единствено за избора, който бихме направили лично ние, не по принцип. Ако решим да проследяваме спора по този начин - в такъв случай би трябвало да е забранено и прекъсването на бременност по медицински причини, нали - защото пак ще се роди дете с увреждане.

# 111
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз така и не мога да разбера какъв ви е проблема, че някой е решил да ражда по един или друг начин.
Нали не го прави във вашият хол, пред вашето дете?

Дайте малко по-лежерно...

# 112
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз така и не мога да разбера какъв ви е проблема, че някой е решил да ражда по един или друг начин.
Нали не го прави във вашият хол, пред вашето дете?

Дайте малко по-лежерно...

Аз не съм казала, че съм против различните начини на раждане! Може би, ако уточниш кого точно имаш в предвид, ще бъде добре.

# 113
  • Мнения: 2 908
Емем,ще се обиждаме ли сега? Да кажа ли някой ден на дъщеря си защо въобще е трябвало да се роди-беше при абсолютна безпроблемна бременност и ако бях решила да родя в къщи,не бих изпитала угризение,защото нямаше да знам какво ще стане....И не говоря само за това 200гр. бебе,а и за моята щерка...-защо цитираш само този ред-а не и следващият?...а и за много други бебета...и дано ти не го изпиташ-защото ако си го изпитвала си станала един безсърдечен човек,а пък ако не си-дано да не го изпиташ....И който се съмнява в думите ми да влезе в тема"недоносени бебета" и да си поплаче като чете майките с какво се борят и как страдат и се радват на рожбите си...И се радват не заради това че са родили в къщи Crossing Arms
И казах мен да не ме напада никой,щото съм духала рани-за мен замириса вече...МОЛЯ,не ме цитирайте..и раждайте как си искате,не на мен...То пък се скъсаха да ме цитират бе....не разбирам като не сте изпитали нещо-що цитирате даден човек? newsm78

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 21:05 от афродита

# 114
  • Мнения: 3 161
Афродита, аз никого не обиждам - не знам ти защо се обиждаш?  newsm78

Нали ти казах - изпитвала съм го. Губила съм плод на желана бременност. Така му е било писано и съм приела нещата такива, каквито са. В живота се налага понякога да умеем да губим. И в болница също можеш да загубиш бебето си, нали?

# 115
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз не съм казала, че съм против различните начини на раждане! Може би, ако уточниш кого точно имаш в предвид, ще бъде добре.

Няма да уточнявам, защото въобще нямам намерение да се карам с някого.
Абсолютно ми е все едно кой какво мисли за раждането в домашни условия.
Дразня се, когато тема пусната информация се изражда в безсмислено размахване на гръмки фрази и обиди към хора, които нито са познати на някого от тук пишещите, нито им се бъркат в начина на живот.

Въпрос на престиж ли е да се обиждат хора, заради решение което са взели и което по никакъв начин не засяга другите?
Като чета някои мнения а-ха да повярвам, че в болниците никой не умира.

Общи условия

Активация на акаунт