Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 952
Математиката за това е точна наука и всичко при нея са правила,теореми ,аксиоми и тн.
Права си, че е точна наука. Аз се опитвам да акцентирам върху това, че тя е и абстрактна наука.
Да, ако си учиш уроците и си пишеш домашните - ще получиш шестица. За мен е по-важно мисленето от там насетне.
Като цяло се опитвам сина ми да разбере, че не е важно по колко шестици носи, а това което учи да има полза за него самия. Естествено, той се радва на оценките, радвам се и аз.
Уфф, стана дълъг и абстрактен пост, дано се схваща, каква ми е идеята.

# 31
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636

Скъпи мами, учудвам се, че изпадате в недоумение от задачите.Олимпиадата е за деца, които се занимават извънкласно с математика. Задачите (може би с изключение на трета) са си съвсем за тяхната възраст и възможности, а колкото до втората си е направо елементарна. Разбира се деца, които разчитат само на учебния материал в никакъв случай не биха се справили. Но на математическите състезания (Хитър Петър, Кенгуру, Иван Салабашев, Шуменско, Бургаско, Черноризец Храбър и др.) обикновено се дават задачи доста по-сложни задачи. Има и доста сборници.

# 32
  • Мнения: 143
А готови ли са резултатите и ако не кога?

# 33
  • Мнения: 349
А готови ли са резултатите и ако не кога?

И аз това питам????? newsm78 newsm78 newsm78

# 34
  • Мнения: 2 577
трябва да са готови
за Бургас са публикувани в сайта на РИО Бургас
ако ги няма по вашите РИО-та, питайте госпожите - те трябва да знаят отдавна
все пак ако не се лъжа третия кръг - националния в София е на 12.05.

Успех на всички   Hug

Общи условия

Активация на акаунт