37.1C при бебе спешно

  • 3 840
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
да и на мен ми изглежда странно да се сваля 37.2... сигурна ли си наистина, че не си се объркала ...

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
37.1 след като свалиш 5 десети ли? или....
къде мериш Т?

37.1 не е Температура за шашкане.
Температура за шашкане е над 38.5 - 39
малките деца вдигат високи Т и я понасят по-лесно отколкото възрастните.

# 17
37,2 под мишничката. За дете на 6 дена, когато още не се знае дали всички органи фунционират нормално си е притеснително. Бебето от самосебе си свали температурата. Наистина после се оказа че има урологични проблеми.

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
37,2 под мишничката. За дете на 6 дена, когато още не се знае дали всички органи фунционират нормално си е притеснително. Бебето от самосебе си свали температурата. Наистина после се оказа че има урологични проблеми.


Това не е температура! Още повече, че при дете на 6 дни температурата все още се влияе и от околната среда, т.е. ако в стаята е било топло можело и по-висока температура да измерите.
Аз си мислех, че съм с параноя, обаче вие просто ме шокирате с тези температури - спешно, 37.1 - какво му е спешното?! Детето само "свалило" 37.2 - до каква температура ги свали?! Та това е съвсем нормална температура.
Честно казано, не ви завиждам на педиатрите. Ако им звъните посреднощ защото бебето ви е с температура от 37.1 градуса, не само няма да се озова, а ще се и ядосам! Разбира се, че всеки се тревожи за детето си, но малко здрав разум няма да навреди нукому и малко повече информираност.

# 19
  • Мнения: 1 250
Помислете и за вариант тази температура да показва нещо сериозно
Защото в крайна сметка педиатрите, които не и обърнаха внимание смятам отчасти за виновни детето ми за загуби бъбрека си.

# 20
  • Мнения: 3 663
ами хубаво
дайте да водим бебетата да им изследват всичко наред щом "вдигнат" 37.2
нали се сещате, че ако пусна печката на 4 и след половин час бебето ще има поне 37.5
или пък ако порита повече
или пък ако плаче половин час
или пък ако съм я гушкала повечко

# 21
  • Мнения: 3 663
Цитат на: dete_viara
Помислете и за вариант тази температура да показва нещо сериозно

Бих се замислила, ако имаше висока температура, а не 37.2
това не е висока температура

# 22
  • Мнения: 1 250
Ставаше въпрос за дете не на 6 месеца, а на 6 дена
На тази възраст за да дойде педиатъра направо е преценил че има защо. Защото има много други болести освен нормалната настинка и грип.
Ало майки, не ви го пожелавам. Защото все се чудя дали имаше начин да предотвратя това.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Боже колко мъка има по този свят, Боже.

Утре недай си Боже, да вдигне 39.5 Т ти какво ще направиш тогава , ще скочиш от 5 етаж ли?

# 24
  • Мнения: 3 663
Виж, dete_viara, аз наистина много съжалявам за това, което ви се е случило ...
и също на никой не го пожелавам!
но за мен 37.2 пак си остава ниска температура
пък и бебето, за което става въпрос тук е на един месец - а за едномесечно бебе това си е направо съвсем нормална температура

# 25
  • Мнения: 1 250
Цитат на: Liorena
Боже колко мъка има по този свят, Боже.

Утре недай си Боже, да вдигне 39.5 Т ти какво ще направиш тогава , ще скочиш от 5 етаж ли?

И 40 ми е вдигал, ама беше на 1 година

Общи условия

Активация на акаунт