Мами в Италия - част 50

  • 9 879
  • 259
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 167
бимбе, мога да ти кажа, как съм налучкала номера.
установила съм връзка между диаметър на тавата и милилитри вода.
защото брашното е ясно - докато поема и стане тестото.

тавата ми е стандартна 22 см.
за този диаметър правя тесто от 180 мл. вода.
маята е 1/4 от кубчето.
после захар ( 1чл) , брашно, сол и до меко но не лепкаво тесто.

# 226
  • Мнения: 708
мерси Лени,
аз ползвам тавата на самата фурна,че другите са твърде малки за апетита на мъжо ми  Mr. Green
Ще се пробвам тези дни да налучкам количеството  Thinking

Умирам за сън,лека нощ smile3507

# 227
# 228
  • Мнения: 3 425





Добро утро банда Heart Eyes

Бимбе, за квадратната тава на фурната трябва 500грама тесто ако ще я правиш тъничка или 600гр малко по-дебела!Не знам пропорции аз го купувам готово от панетерия-та!
Тестото на Деси веднъж съм го месила  Whistling

Весел ден;)

# 229
  • Мнения: 3 425
Десита,нашия татко е на работа и нямаме кой знае какви планове...а и вече ще избягваме в най-натоварените дни да ходим по въртележки,щот онзи ден дечко се превъзбуди и леко потрепва и сега  Rolling Eyes
Нещо тия масови струпвания на хора ме поизнервят и мен  Crazy

# 230
# 231
# 232
  • Мнения: 2 804
Добро утро и от мен !
Кала , мерси за закуската !  bouquet
Ние сме си у дома , мъж ми е на работа както винаги така , че планове нямаме .
Децата ми ме побъркват , Фатима е на фаза катерене - алпинистка ще я правиме .Та по цял ден тичам след нея да я свалям от столове , маси , прозорци и т.н. нещо невероятно е .
Вчера правих страхотни шницели от кайма и спанак .
А пица и аз ще правя , но за вечеря тогава ще се е прибрала зълва ми и ще мога да приготвя без проблеми тестото .

# 233
  • Мнения: 3 425
Забравих  Crazy

Днес Марко има Имен ден  Mr. Green







 Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 2 617
Честит Имен ден на празнуващите днес!  Hug Hug

Благодаря ви за пожеланията, момичета! Аз наминавах вчера да попочета, но нямах сили да пиша, това гадене ми изцежда всички сили, вече съм се примирила, че ще е така до края, какво да се прави  Sad Чета ви, как си говорите за вкуснотийки, а аз я карам на сирене, домати и лимони (и въпреки че е единственото, което що-годе мога да ям, пак ми става гадно после от това Sad ).

Подготвена съм за изненадатие в последния момент от момиченцата  Wink То ние още нито за име, нито за покупки сме говорили, сякаш не искаме да избързваме. Сещам се за една колежка на мъжа ми, с която се запознах преди около два месеца, тогава тя беше на моите седмици сега и каза, че й потвърдили за пола на момиченцето на 90 %, нея точно онези 10 % процента я притеснявали  Crazy
Каквото дойде, е добре дошло! Но във всички случаи ще е с характер, след като от сега ми поднася такива изживявания с това гадене  Flutter

Хубав ден, момичета!!!

# 235
  • Мнения: 2 804
Кала , още веднъж честит имен ден на малкия !  bouquet
Тсугуми , не се ядосвай , че ти е гадно .
Моята зълва е бременна / за кой ли път / , та и тя така но през цялото време е зле като теб в момента и има 3 момчета , и сега пак ще имат момченце .

# 236
  • Мнения: 6 167

милото, още чака  Heart Eyes

сънувах че раждам преди теб  Shocked

ще ти изпрате тел си, забравих тия дни...



честит имен ден на марко!  bouquet

# 237
  • Мнения: 1 049
Лек ден!   bouquet
Lennie, да не би да има повод за празнуване?  Praynig  bouquet
Как е свеки по добре ли е?

# 238
  • Мнения: 3 388
Привет и от мен!
Направо умирам за сън  Rolling Eyes А съм станала от 7.30, излязох с мъжо и ходих до пощата да си вземам една ракомандата, че един клиент толкова не можа да ми направи бонифико, пратил ми чек човека, та трябваше да ходя да го вземам, после ще трябва да ходя и до банката. Много ме улесняват, няма що! Уффааа  Outta Joint
После ходих да нося и един модул, който нашата газова компания иска. Само си измислят какво ли не, да се занимава човек с тях, сякаш си няма друга работа  Crossing Arms
Тук днес е доста по-мрачно и духа вятър, въобще- далеч сме от горещините от последните дни!
Свеки вчера ми подари един куп теменужки в малки саксийки, днес трябваше да ги засаждам, но не мога да намеря ключа за гаража, където е пръстта, явно е останал в джоба на мъжо  Tired
Снощи съм ставала поне 10 пъти, какво е това пишкане през час не знам! Заприличва на истинско инкубо и се чувствам ужасно изтощена, все едно въобще не съм лягала.
Вчера бяхме да гости у свеки, да не говоря какво ядене беше  ooooh! Празнувахме РД на свекъра и така.
Иначе пицата стана страхотна, а свекъра пък мнго обича едни питки, които правя / вкусните питки на Карина от готварския/ и даже ме помоли да взема да му направя тези дни  Mr. Green Вчера им носих и кокоски, направени от мен, направо останаха очаровани. Представям си майка ми или баба ми, баш готвачки от класа, ако вземат да им готвят  Mr. Green
Хайде това е от мен засега. Отивам да пиша една оферта и после пак съм тук.
Хубав ден на всички!

# 239
  • Мнения: 2 804
Morqause , Честит Рожден Ден !  bouquet
Много любов , здраве и щастие !
 

Общи условия

Активация на акаунт