Как да намалим болката при раждането- съвети за бъдещи мами

  • 16 949
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 818
Препоръчвам ви да прочетете две много хубави теми - едната е "Маймунската тема" на [desi]

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0

а другата е за методите и техниките за безболезнено раждане на Tandoori

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0

Мен лично и двете теми много ме впечатлиха  Peace

   newsm10

# 46
  • София
  • Мнения: 2 105
her_76, много благодаря за отговора
мен обаче мисълта за игла в гръбнака ме ужасява, не мога да го обясня но е така Blush
май предпочитам да си ме боли пак  ooooh!

# 47
  • Мнения: 6 164
Аз си исках епидурална, но ми сложиха малко, защото му падаха тоновете. Най-добрата "упойка" беше присъствието на мъжа ми. Беше ми спокойно и дори весело, с екипа се шегувахме и честно казано не ме боля много, само последния час, но се търпеше.

# 48
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
her_76, много благодаря за отговора
мен обаче мисълта за игла в гръбнака ме ужасява, не мога да го обясня но е така Blush
май предпочитам да си ме боли пак  ooooh!
Преди време ми вземаха костен мозък за изследвания- аз не можех да видя нищо, но мъжут ми беше до дотора и като видя иглата едва не припадна милият хахахахах после каза че е била поне 20см и много дебела.......Ако бях видяла иглада преди процедурата НИКОГА нямаше да се съглася..... Joy Joy Joy
Като ми биха спиналната  след раждането нищо не усетих и не видях и по добре.... hahaha hahaha hahaha
Вили

# 49
  • Мнения: 21
Mili mami na men mi predstoi rajdane i poseshtavam kursove za bremenni,mnogo sum dovolna newsm10 .Tam ni uchat kak i koga triabva da dishame pri kontrakzii i pri napuni.Suveta na vsichki e da ostanem vkushti kolkoto se moje poveche blizo do polovinkata ili niakio blizuk,koito moje da ni oblekchi v tozi moment.Hubavo e po vreme na kontrkzia jenata da se dviji ili da zaeme udobna za neia poza i supruga i da ia masajira otzad(na opashkata).No ne burzaite da postupvate v bolniza,osven ako ne sa iztekli vodite vi.Vzemete si hladuk dush i chak sled kato zachestiat kontrakziite trugnete kum bolnizata.Leka bremennost i rajdane na vsichki Stop

# 50
  • Мнения: 2 849
Съвет да дам и аз -бъдете спокойни ,това е много важно .Мислете си колко малко ви остава до срещата с бебето .Никаква паника не трябва да ви обзема ,природата ни е създала да раждаме деца .Ще се справите ,не е страшно .Болка има ,но е търпима и се забравя за секунди след рацдането .Пожелавам успех на всяка .
В темата на Тандури съм писала и за хомеопатия и за дишане по време на раждането . Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 3 524
Чудесна тема, особено в момента, когато се чувствам доста напрегната и незапозната с това какво всъщност ще се случи преди да се срещнем с бебчо. Благодаря  Peace

# 52
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Темата е супер!
Искам да питам запознатите с какво и как, по колко време и колко често се прави масаж на перинеума? Какво да е маслото - става ли например с масло от пшеничен зародиш?
При първото раждане ми направиха епизиотомия и имам неприятен спомен от подръпването и свалянето на конците. Доста време не можех да сядам. Та сега ми се ще да избегна тази процедура  Grinning

# 53
  • Мнения: 2 051
Записвам се да следя тази тема, ще  ми е много полезна! Peace
Така е!!! Но има ли някоя болница в държавата ни, в която позволяват на родилките да се разхождат newsm78

Такова нещо "позволяват" не съществува. Ти си активно действащо лице в раждането и как ще се чувстваш е най-важно. Спокойно и гледайки в очите съответния лекар (акушерка) заявяваш, че се чувстваш по-добре права, седнала, клекнала....каквото и да е там. Важното е ти да почувстваш кое е най-поносимо за теб.

Последното ми раждане беше преди близо три години в една от "рисковите" болници - Бургаската, където много от нещата, за които говорим във форума звучаха еретично.
И раждането ми беше рисково - с близнаци.

Разхождах се през цялото време, защото така поисках. Лягах само когато ми проверяваха разкритието. Сменях позите (права, клекнала, подпряна на перваз, наведена на 4 крака подпряна на леглото, дишах, говорех по телефона 100 пъти (защото в тази болница абсурд е бащата да присъства), визуализирах когато не говорех, масажирах си кръста и освен всичко това можех и за собствено учудване да наблюдавам съвсем трезво какво става наоколо. Wink

Няма да повтарям Вили за усещанията - много по-поносима болка и много по-бистър ум. Grinning

Родих без никакво обезболяване, нормално и без разкъсвания двете си момиченца за около 2 часа и половина. Laughing


# 54
  • София
  • Мнения: 1 056
Темата е супер!
Искам да питам запознатите с какво и как, по колко време и колко често се прави масаж на перинеума? Какво да е маслото - става ли например с масло от пшеничен зародиш?
При първото раждане ми направиха епизиотомия и имам неприятен спомен от подръпването и свалянето на конците. Доста време не можех да сядам. Та сега ми се ще да избегна тази процедура  Grinning



 Томасе, аз не съм чувала да се прави масаж на перинеума, но съм чела, че се правят упражнения /то е мускул/. Трябва да стягяш и разпускаш отвътре влагалищните мускули - все едно да стискаш като ти се пишка, отпускаш, свиваш, отпускаш и т.н. Може да се прави по няколко пъти на ден в каквато си искаш поза /седнала, легнала, права/. Това се прави за да е по-еластичен този мускул, доколкото се сещам се намира между влагалището и ануса навътре.
Аз не съм правила тези упражнения щото имах контракции през цялата бременност и не смеех.
Мазането с масло на онова място едва ли ще помогне нещо newsm78, но ти пробвай, няма и да навреди...

# 55
  • Мнения: 2 388
Томасе, не е нужно да използваш масло за масажа. Там има естествен овлажнител  Wink
Можеш да си го правиш сама или мъжът ти. Много добре би било преди да тръгнеш да раждаш акушерката да те подготви с такъв масаж, но не съм сигурна, че повечето знаят как се прави.
Като се видим на снимките ще ти разкажа повече

# 56
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ами аз постъпих на 25 Октомври по обяд и съм търчала като луда по стълбите нагоре надолу цяла нощ (родих в 10:45 на 26 Октомври). Не ми даваха да ставам, когато му се виждаше главичката на бебо, ама то вече и за къде да ставам......
аз също се разхождах  Peace
казаха да лягам , когато имах 5см разкритие, но така или иначе след около 20 мин бебка вече беше излязла  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт