Как родихте - с епидурална упойка или без упойка ?

  • 4 204
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 043
имам позната която имаше адски главоболия след като роди - тя така или иначе накрая секцио мина че неможаха да се справят с напъните но от навлязъл въздух в гръбнака и се е получило - поне така каза и след това адски боляла глава - неможеше да става от леглото - като си надигне главата адски боляло , аз затова ме е и шубе от упойките

# 31
  • Мнения: 7 418
   Родих без упойка.Имах дълго  и тежко раждане.Но понесох всичко,и съм сигурна че повечето жени могат да понесат родилните болки.Жената често е много по-силна,отколкото преполага!
   

# 32
  • Мнения: 81
Здравей те значи аз съм родила и 4си   деца без упойка.И не съжалявам защото радоста че накрая ще го видиш тоз бебок който толкова време чакаш и аз поне забравям за болката.
На мен ми предстои първо раждане, но мисля, че ако си сложим упойка, това не означава, че няма да се радваме на бебоците и ще  сме по-малко майки. Защо да се мъчим да забравим този изключителен момент, като може да си спомняме с усмивка за него. Всичко разбира се е много относително и различно при всеки. Леко раждане на всички, на които им предстои да изживеят този вълнуващ момент!!!

# 33
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Родих без упойка,дълго и тежко.Сега  сигурно пак ще е така защото ме е страх от упойки.

# 34
  • Мнения: 545
Аз родих със спинална, исках епидурална, но ми сложиха спинална. Много съм доволна - раждането беше песен с упойката. Когато бебето излезе, целият екип взе да вика "Спри да напъваш - дишай!" - аз не бях разбрала, че съм родила, толкова безболезнено беше! После е хубаво да се пие много вода - два-три литра поне, така се избягват евентуални нежелани последствия от упойката като главоболие. Аз имах кръвно 120/80 два часа след раждането, глава въобще не ме боля, нито гърба, където я поставиха, нито краката ми бяха изтръпнали. Всичко зависи от анестезиолога, както и от организма на човека.

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Без упойка. Родих бързо и лесно. Болка има разбира се, но това е болка, която се забравя. Час след като родих, бях готова да родя и второ.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 097
Раждах без упойка, но въпреки тежкото и продължително раждане, не съжалявам, че избрах този начин.

# 37
  • Мнения: 4 668
Раждах без упойка и още си се чудя на акъла  Rolling Eyes , казвала съм го и преди ...
А и много ми е тъпо това изказване  - като видиш бебето и всичко се забравя ,  като че ли с упойка няма да го видиш  ... Няма никаква причина в 21 век да си причиниш подобно нещо .
А и защо трябва вместо раждането да е прекрасно преживяване да има какво да забравяш ?
Тези които са родили леко - ОК , но всеки гледа от собствената си камбанария . Точно затова не може и съвети да се дават .

# 38
  • Мнения: 1 207
Пълна упойка със секцио.Никой не ме пита каква упойка искам,но честно да си кажа ме беше страх от епидурална.

# 39
  • Мнения: 1 101
Без упойка родих и смятам втория път отново да е така.

# 40
  • Мнения: 7 418
  Упойката не упоява ли и бебето?
  Май точно заради това не е лошо да се избягва.....
  Има ли родилка ,на която да й е станало нещо от родилните болки?Аз не познавам такава....  33uu
  познавам,обаче,тези,които са имали лоши последствия от упойката. Naughty

# 41
  • Мнения: 617
Родих без упойка

# 42
  • Мнения: 2 332
Първия път - със, втория - без упойка /не пожелаха да ми сложат/. Затова моя съвет е - искай си упойка! Е, ако пък заради някакви мед. противопоказания не ти сложат - това е друг въпрос.

A за това:
   .Жената често е много по-силна,отколкото преполага! 
съм съгласна на 100%!!! Никога не съм предполагала, че без упойка ще родя  Blush и при това няма да викам изобщо... учудих и всички, които ме познават  Laughing.

# 43
  • София
  • Мнения: 341
Аз родих нормално, но с епидурална упойка. Ако раждам 2-път пак така ще бъде.
По другия ти  въпрос - за да се избегне забавяне на раждането, упойката се слага при около 5см разкритие, така че не се притеснявай. Успех!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 259
С упойка, сега пак задължително ще си искам!
А пък за "изстрадването" на децата - ами не мога много да го разбера, аз и така се изтормозих. Да не говорим, че едно тежко раждане ти пречи да се зарадваш истински на детето си и да се грижиш за него. Ако могат да се спестят част от болките - защо не?!

Общи условия

Активация на акаунт