За свекървите

  • 5 136
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 712
По име. Ние не сме женени, но след като свикнаха (всъщност майка му, с баща му нямаше проблем) с мисълта, че има една жена до любимия им син, а не много приходящи, започнаха да говорят за нас двамата като "децата" - с реплики като "Айде, успокои ли се сега, дойдоха децата ти да те видят"  Wink Харесвам ги и двамата и ги уважавам, но и през ум не ми минава да изрека майко или татко към тях. Всички имаме красиви имена, които родителите ни са избрали - нека ги използваме. А и освен това ще ми стане направо смешно, ако някой от тях изтърси "мойто момиче" или "чедо" или нещо подобно. Ами не става, няма начин. Не е до уважението, майката е една и аз и викам "мамо", нищо че съм вече дърта магарица  Simple Smile А тя все още се обръща към мен с "маменце"...

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Откога темите за свекървите са в този подфорум  newsm78

# 32
  • Мнения: 231
Аз и казвам майко, но не го чувствам, а го правя от уважение към съпругът ми. Това ми е доста трудно като обръщение. Лошото е, че май тя иска дъщеря ми да и казва мамо Венче , а не бабо #Cussing out #2gunfire, което аз няма да позволя естествено. Руми си има една мама и това съм АЗ.

# 33
  • Мнения: 516
Аз казвам майко, татко защото заслужават и са много готини хора Peace и те ме обичат като собствена дъщеря - с което и двете страни можем да се гордеем

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Може би си зависи от самите свекърви и от отношението им към тях, аз моята я видях преди няколко дни за първи път, беше се сетила, че първородният й внук става на годинка, ами незнам дали някога ще имам някакво обръщение към нея, защото при цялото ми желание да направя компромис, а и без да си кривя душата исках да ме приме като човек, пак е намерила за какво да направи забележка зад гърба ми. Но както и да е, малко се отнесох, но според мен, за да има обръщение, трябва да има и някакво отношение!

# 35
  • Мнения: 377
Отначало им виках чичо и леля-преди да се оженим със съпругът ми.След това те настояваха за "майка" и "татко", но и за мен тези обръщения са запазена марка за моите си родители.За досегашния ни брак не са спечелили с нищо тези обръщения.Задължаваха ме по-всякакъв начин да ги наричам така, но след като се роди синът ми ги наричам бабо... и дядо ... все едно от името на детето.Знам ,че и аз ще стана свекърва ,но в едно съм сигурна това неудобство няма да го създам на нито едно момиче.Съпругът ми се обръща към родителите ми с бабо и дядо-по своя преценка никой не го е карал за моите родетели нямаше значение.Съпругът ми никога не ме е карал да се обръщам към неговите родители с майко и татко.

# 36
  • Мнения: 85
Преди да се роди малкия им казвах "майко" и "татко", съпругът ми също казваше "майко" и "татко" на моите родители. Свекърва ми не заслужава много това обръщение, но свекър ми определено си го заслужава, макар, че аз чувствам като родители само моята майка и татко. Към майка си винаги съм се обръщала с "мамо". Затова може би "майко" ми се струва донякъде подходящо за свеки, освен това с тях се виждаме не по-често от 2-3 пъти годишно.
След раждането взаимоотношенията ни не се промениха, само и аз и съпругът ми променихме обръщенията си на "бабо" и "дядо", съответно аз към неговите, той - към моите родители. Така ми е по-лесно, та те нали са си баба и дядо!

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравейте!Като чета отговорите по нагоре и виждам че не всички свекърви са лоши.Е може ли аз да съм такъв карък и да попадна на най лошата.Викам и по име,тя така иска,не че ако не искаше щях да и кажа майко.......

# 38
  • Мнения: 6 618
Не им казвам майко и татко  , то мъжът ми и сестра му се обръщат към тях по име .
Много ми помагат не досаждат не настояват за нищо .Надявам се да са със същите впечатления за моето отношение към тях.
По празници се събираме всички заедно с моите родители и си изкарваме страхотно .Дано и така да си остане Praynig

# 39
  • Мнения: 388
Аз не й викам майко, викам й "лельо" още от момиче, но тогава ми беше много лесно да й казвам така.
Сега ми се струва, че и това й е много и не го заслужава.
Та избягвам вече да я наричам както и да е.


Това все едно аз съм го писала. И още не мога да се отуча да я наричам "лельо", което усещам никак не й харесва. Щели сме да се изложим пред хората.... Айде чао, довиждане, лека нощ... Аз на майка си не казвам майко, та на нея.

# 40
  • Мнения: 361
По галено име,защото тя иска така.А между всички останали я наричам "баба ди"





# 41
  • САЩ
  • Мнения: 170
На моята и викам майко, но не влагам нищо в него. Ползвам го и го приемам само като обръщение.

# 42
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз я наричам по име. Те синовете й не и викам Мамо, че аз ли. Joy

# 43
  • Мнения: 131
Аз се обръщам по име . Мисля , че е най- добре така. Съпругът ми също не казва баба и дядо на моите родители. Пък и това ще е смешно. Та те са по-малки от неговите.

# 44
  • Мнения: 5 362
Отношенията ни са си все същите-не са се променили след раждането ми.
Никак не й викам,евентуално по име,но и това се случва рядко.

Общи условия

Активация на акаунт