Коя работа е по-добра за жена - ИТ или икономика?

  • 2 869
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз се радвам, че дискусията потръгна в по-полезна посока. Съгласна съм, че когато си с малко дете не може много да растеш, но се надявам децата да боледуват само първата година в детската градина. Струва ми се, че когато ума ти е в детето не си и много продуктивна, поне при мен е така. Но се надявам, че като са на 4-5 години, вече ще сме по-спокойни.

И всъщност вие готови ли сте за шефски места с повече отговорности в ИТ областта, когато трябва да мислите за децата, аз когато работех активно, толкова се вживявах, че само за работа мислех, а сега  ме е страх, че трябва да се раздвоявам и съответно или детето, или работата. Поне при мен винаги имаше нещо ново, всеки нов проект е стрес как ще се справиш с хората, клиентите, платформите, толкова често се сменят нещата, ето сега дори смяната на ИЕ 7.0 донесе някои проблеми. Не ми харесва и това, че като е срок за предаване на проектите настава лудница и има много извънредни часове, това че често си пренасяш работата в дома... За това си мислех за нещо по-рутинно, с реални 8 часа работно време, през които да работиш качествено, за да могат да се съчетават с детето.

# 31
  • Мнения: 3 116
Била съм на шефско място, работата е много, отговорностите също. Справяла съм се, въпреки че често се е налагало да се работи през нощта Simple Smile Според мен дори и с дете е възможно една жена да се справи с тези отговорности, ако има подкрепата на семейството си  Peace

Иначе при мен може би е странно, но когато съм на работа мисля за работата си и рядко се сещам за детето. Като знаеш че е в сигурни ръце някак си нямаш притеснения, а може и аз да съм нещо сбъркана  Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 4 412
А исках да ви питам каква подкрепа получавате при въвеждане на нови продукти, сега се занимавас с MS SharePoint Server и Designer и както обикновено, разчитам само на себе си. Въобще в опита ми до сега най-много някоя книга от Амазон да ти купят, спомням си преди време се занимавах с Домино Сървер пак много малко подкрепа... Нещо аз ли попадам в среда оправи се сам...

Сравнявам със счетоводството, тази година имаше много промени, обаче имаше и семинари за новите неща и то на прилични цени, много повече хора се занимават с пролемите и не се чувстваш така сам.

Общи условия

Активация на акаунт