Защо има значение как слагаме детето в кошарата?

  • 2 551
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Ще следя темата с интерес.Срува ли се логично.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
При нас вече няма значение къде ще я сложа,но обикновено като бебе я слагах към средата на леглото.

# 17
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не разбирам как така бебето не може да се покрие със завивките, ако се постави в долната част?!  newsm78 Одеалцето нали е с размер, по-голям от бебешкото телце! Където и да го сложиш, все ще се покрие през глава, според мен.

Аз го слагам в горната част и не съм попадала на някакво четиво по въпроса. Той толкова се върти, че когато се пробужда през нощта, винаги го намирам напреки на креватчето или по диагонал. Така че на която страна да го сложа, мисля че ще е все тая.   bouquet
Kогато го сложиш в позиция"крака до таблата" тоест  в долната част на кошарата  то няма вече накъде да злезе надолу под завивките.Ако тръгне нагоре- няма проблем така ще се отвие  а после мама пак ще го завие  Laughing
Мисля че това повече се отнася за малките  бебенца - и аз не виждам как ще го удържа моят разбоиник ако е на 9 мес и се търкаля из цялата кошара.
Но повярваите ми  тук в Англия има много случаи на "cot death" и затова толкова много гласност се дава на тези неща, в което мисля че няма нищо лошо.
Желая Ви прекрасен ден !
Вили

# 18
  • Мнения: 4 621
Не съм се замисляла по въпроса до сега newsm78
Винаги съм я слагала по скоро в горната част Thinking

# 19
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Синдром за внезапена смърт на дете (SIDS): вижте най-новите на неговото предотвратяване :

New recommendations for prevention of SIDS (Sudden Infant Death Syndrome). It has been thought it was safe to share your bed with a newborn provided you didn't smoke, drink or take drugs. Recently however, Foundation for the Study of Infant Deaths (FSID, Great Britain) has changed its advice to new parents. The Lancet study on 745 cases of SIDS has found that the safest place for baby to sleep is in separate crib in the parents' bedroom. The researchers found a two-week-old child sharing a bed with non-smoking parents was at two-and-half times the risk of SIDS they would be if sleeping separately.
New recommendations on how to cut the risk of SIDS in babies (London School of Hygiene and Tropical Medicine):
Cut out smoking during pregnancy.
Fathers should stop smoking at this time too.
Do not let anyone smoke in the same room as your baby.
Place your baby on its back to sleep.
Do not let baby get too hot.
Keep your baby's head uncovered.
Place your baby with it's feet to the foot of the crib (cot).
Preferably have your baby sleep in the crib in your bedroom for the first six months.
Do not share your bed with your baby if baby is less than eight weeks old.
Do not sleep with a baby on a sofa, in armchair.
If your baby is unwell, seek medical advice promptly.
Това го намерих в нета има и много още за ваша информация.
Вили
 
 

# 20
  • Мнения: 4 546
а синдромът на внезапната детска дмърт всъщност задушаване ли представлява?,
Вили, много полезна тема   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 750
Логично звучи написаното от теб. Но аз досега не се бях замисляла. Пък и когато бебето е много малко - първите 2-3 месеца не виждам как ще се свлече до долната табла. Матрака е на равна повърхност.
Сигурно има такива случаи и лекарите са длъжни да предупредят, но не смятам да се вманиачавам чак толкова. Аз слагам бебка в горната част, защото така ми е по-удобно да я виждам.

her_76, За да е по-ясно за всички мисля, че трябва да поясниш, че под кошара имаш предвид леглото, в което бебето спи. Защото за мен кошарата е друго нещо.

# 22
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
а синдромът на внезапната детска дмърт всъщност задушаване ли представлява?,
Вили, много полезна тема   bouquet
herelina,
Засега още не е установена причина защо и как се случва.Мили мами не пускам темата за да ви плаша или паникосвам,рискът е много малък а и ако спазвате това което докторите описват няма страшно.Но е винаги по-добре да сме информирани , нали?
Друго което ми казаха да не ползвам е обиколници(спирали притока на въздух)Незнам колко е вярно , но не ползвам
Пишете....
Вили

# 23
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Логично звучи написаното от теб. Но аз досега не се бях замисляла. Пък и когато бебето е много малко - първите 2-3 месеца не виждам как ще се свлече до долната табла. Матрака е на равна повърхност.
Сигурно има такива случаи и лекарите са длъжни да предупредят, но не смятам да се вманиачавам чак толкова. Аз слагам бебка в горната част, защото така ми е по-удобно да я виждам.

[b]her_76, [i]За да е по-ясно за всички мисля, че трябва да поясниш, че под кошара имаш предвид леглото, в което бебето спи. Защото за мен кошарата е друго нещо.[/i]
[/b]
Tatalina прости ми ако съм заблудила някого с думата кошара- мили момичета става въпрос за детската кошара, а не селскостопанска построика.Аз съм от Бургас и ние там кошара му викаме.
Извинявам се за това.
Вили  bouquet

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Когато Сами беше малък го слагах горе, на около педя от таблата. Той обаче винаги се качваше още по-нагоре, докато се опре в нея. Все още го прави. Чела съм някъде, /но не помня точно каде/  newsm78 , че това е някакъв инстинкт. Че е напълно нормално децата да търсят някаква опора в която да се опрат, защото това им дава сигурност.А и им напомня на утробата, където са били на "тесничко".

# 25
  • София
  • Мнения: 1 750
her_76, нямах предвид селскостопанската кошара Simple Smile За мен кошарката е за игра, а леглото си е за спане. Както и да е, това са подробности. Важното е да се разбираме.

Съжалявам за разводняването на темата.

# 26
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
her_76, нямах предвид селскостопанската кошара Simple Smile За мен кошарката е за игра, а леглото си е за спане. Както и да е, това са подробности. Важното е да се разбираме.

Съжалявам за разводняването на темата.

Хахахаха  поне се разсмяхме малко.Сега те разбрах , прости ми.....
Вили

# 27
  • Мнения: 14 133
Като започнат де се въртят и местят, няма никакво значение, къде ще го сложите. То само си избира как му е най-удобно да спи!!!

# 28
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ми, не съм се замисляла по този въпрос. Иначе когато сина ми беше бебе, го слагах по-близо до горната табла. Не съм имала никакви проблеми.

# 29
  • Мнения: 4 447
Слагам го вгорната. Той вече заспива като сезавива сам през лицето или през глава...така,че май няма смисъл да го слагам в доланата част

Общи условия

Активация на акаунт