Градина.

  • 5 164
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 427
Знаете ли някой сайт с градини?

# 16
  • Мнения: 5 462
Да , Хортензията трябва да е задължително на сянка, в противен случай световете пожълтяват.

# 17
  • Мнения: 5 462
Знаете ли някой сайт с градини?
С градини или сайта за цветя ?

# 18
# 19
  • Мнения: 1 909

Много ме заинтригува с това растение, което растяло по дърветата - освен да е някакъв вид орхидея?  newsm78 Ще се позаинтересувам, но при нас не съм виждала такова

Хортензията наистина трябва да е на сянка (и аз го установих, след като почти я уморих моята, също лилава) - най-добре е да е на северната страна на къщата, точно до стената, за да е на възможно най-голяма сянка.
На тази албизия цялото й име е Albizia julibrissia - копринено дърво. Ако им кажеш на твоите пепинеристи латинското име, няма ли шанс повече да разберат?

# 20
  • Мнения: 11 315
Амимами, клена ми беше в почвата. За саксия - по-добре чист бонсай. Иначе не знам дали ще върви.
Ако не ги знаете на езика, при всички положения ще ги знаят в магазините на латински имената на растенията.
Сайт с градински растения да ти пусна, ама ще е на немски - не знам доколко ще ти свърши работа.

# 21
  • Мнения: 2 427
Чумбе,много е хубаво!Не е орхидея,в никакъв случай.По скоро ,както вече ти казах,е от рода на кактусовите.Не точно,ама подобно.Нали се сещаш Алоето какво е сукозно и плътно-нещо от този род беше.Като отидем в Ментон ще го снимам,преди не ми е идвало наум да го заснема.Аз в началото помислих че е в някаква саксия с кукичка,но момичето като го смъкна видях че е само растение.И в други къщи съм го виждала,много е екзотично.Само че тя не е по градинарството и не можа да ми каже какво е.
Макрит,искаше ми се да разгледам някой саит за дизайн на външни пространства.Търсила съм много в интернет,но нищо не откривам.Много съм смотана.Търсила съм с Ландскейп гарден ,Цонцептуал гарден,Модерн Гарден ,но съм попадала само на това.
Събирам идеи ,защото почваме полека лека да оформяме някои базисни неща в градината и трябва да имам някаква бегла представа кое къде ще бъде.
Вечерница,аз се справям криво-ляво с немския въпреки че доста го позабравих,така че прастай ако имаш нещо интересно.Знам за латинския,ама не познавам имената за да ги търся на латински. Confused

# 22
  • Мнения: 11 315
Бугенвилията е разкошен храст. Нагледах се в Калифорния на такива. Особено в Сан Диего, там е пълно. Невероятни цветове, изобилие, за топъл и влажен климат като италианския са добре.
Тук при нас едва ли ще вирее.

# 23
  • Мнения: 1 909
Бугенвилията наистина е много красиво растение, но не търпи изобщо студ и силен вятър. Ние имаме, но го държим в саксия, и зимата го прибираме на завет и го завиваме, въпреки, че сме общо взето в района, където вирее.

Ей, Амимоми, дай някаква картинка! Никак не мога да си го представя това нещо!

Общи условия

Активация на акаунт