Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 338 928
  • 606
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 336
Здравейте на всички
като чета виждам, че имате опит за разлика от мен. От близо седмица гърдите ме болят и са по-твърди от нормалното. Направих си тест втората черта е бледа. В самия тест пише да се направи нов след 48 ч. Незнам какво да правя-нов тест или лекар.  Thinking Моля Ви дайте ми някакъв съвет

# 166
  • Мнения: 133
Мила Тед, има ли втора черта - има бременност!
ЧЕСТИТО!    bouquet
Хубаво е да направиш още един след 48 часа, но за лекар е раничко - изчакай 10-тина дни  Grinning

# 167
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз открих форума търсейки именно сведения за ранни симптоми на бременност, надявайки се при мен да я има, разбира се!  newsm17
Та затуй смятам, че е редно да се запиша тук, докато не съм забравила подробностите.
В моя случай най-осезаемото беше невъобразимия мързел и нежелание за работа, както и потъмняването на зърната и болките в целите гърди (а не просто чувствителни зърна, както при обикновен PMS). Пък и шестото чувство, което, както е видно, не ме подведе.  newsm44
А, имам и един спонтанен аборт преди две години в 11 г.с., но тогава не очаквах бременност и започнах да подозирам доста по-късно...
На всички чакащи двете чертички, пожелавам  EFP
На всички, получили две чертички, пожелавам здраве и радост!   bouquet

# 168
  • Мнения: 534
Здравейте мили момичета...от няколко дни се ровя във форума да попрочета и аз...та...вече трети ден ми закъснява - правим опити от близо година, а съм на 40 Embarassed
Като "се обърна" назад, май около увото при паленето на цигара ми стана много гадно, забелязах че гърдите ми сякаш не са спирали да ме наболват от предишния М, а и зърната сякаш са по-чувствителни...пишкам през час сигурно...ще направя тест тези дни...ДАНО!!! Embarassed

# 169
  • Мнения: 534
Забравих да кажа, че първите 2 почивни дни след случката ми спеше страшно много....и съм спала от 14ч до 16ч точно като бебе, при положение че почти никога не спя следобяд....

# 170
  • Мнения: 1 798
Днес бях на лекар, само сак се видя, 5 г.с..Странно ми е защо нямам никакви симптоми, ама никакви-нито гадене, нито гърдите ми са болезнени.... Tired

# 171
  • Мнения: 287
Мини маусче ,виж това:
  "При мен сомптомите бяха като предменструални - напрегнати и болезнени гърди и неприятна болка в слабините. Напрегнатостта в гърдите изчезна през втория месец и бях много притеснена, защото не е добър признак. А болките в слабините отшумяха към 4 месец. Други болежки и неразположения не съм имала. Много майки ми казваха, че ако съм бременна ще го усетя, но не беше така 
Пожелавам ви успех "- Никол
 Не се притеснявай излишно! GrinningРадвай се на щастието си! Hug  bouquet
П.П.:В 5г.с. се вижда само сакче! Peace

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 10:50 от крокодил

# 172
  • Мнения: 2 336
Здравейте момичето,
отново се решавам да Ви пиша. След прочетените писания от всички вас оставам с впечатлението, че само аз съм негативно настроена към тези прословути тестове(въпреки, че си направих 2 със  EFPрезултат). Знаех, че може да се окаже рано и на 10-тия ден след закъснението на М. отидох на лекар, който ми заяви че още е рано и на 31.10 отново да отида на преглед. Но като му казах че съм правила тестове и какви симптомите имам,  ми заяви че има много голяма вероятност почти 100%-това да съм бременна preggo. Но докато не го видя не вярвам. Някой от Вас може да ми кажат че съм Тома неверни, но какво да направя такава съм Crossing Arms

# 173
  • Мнения: 701
ted_,ако си чакала мноого дълго до заветните  EFP те разбирам относно "Тома неверни".Имам познати при които след серия от отрицателни тестове се оказва че са бременни,но не съм чувала  положителен тест след закъснение да се окаже фалшива радост!Както и да е......пожелавам ти на 31.10 най-накрая 100% да се увериш.Стискам палци Hug Praynig Peace

# 174
  • София
  • Мнения: 3 524
При мен сомптомите бяха като предменструални - напрегнати и болезнени гърди и неприятна болка в слабините.

И при мен така, макар за кратко до втория месец. Не ми се е гадеше изобщо, само имах вълчи апетит  Embarassed И през цялото време имах едно такова чувство за приповдигнатост  Simple Smile
Надявам се скоро да ви пиша за "успешен" опит при нас  Hug
Мини маусче, "пета-шеста седмица ембриона плува свободно в изпълнен с течност сак"- това е цитат от "Книга за майката и бебето" на Елизабет Фенуик, има много интересни неща, които можеш да прочетеш предварително Simple Smile

# 175
1-ия месец симптомите ми бяха като пред цикъл с тази разлика, че се чуствах много уморена, а аз по принцип съм винаги пълна с енергия.
По-нататък , макар и за кратко - до края на 3-ия месец, ужасно много ми се гадеше, не повръщах, но ми се гадеше от всичко, бях с обоняние на хрътка, имах отвращение към храната и ми беше огромен проблем да измисля какво ще ям, месо не можех да погледна въобще ....
Последната седмица, изведнъж тези симптоми намаляха и тъкмо се бях зарадвала, че с края на 3-ия месец неразположенията отминават се оказа, че е  "missed abortion".   Cry
Неразположенията са нещо преходно, неприятно, но ПРЕХОДНО, даже и 9 месеца да продължат - стискаш зъби и продължаваш напред....   Sunglasses
Крайната цел - да прегърнеш малкото пухкаво бебче си заслужава !

Успех и повече усмивки !  bouquet

# 176
  • Мнения: 2 336
Здравейте момичета,
дори и да не вярвах на тестовете се оказаха верни. Ходих на лекар и ми каза, че ще ставам мама. newsm44 Още не мога да го асимилирам, но ще трябва да повярвам. Страх ме е да се зарадвам като хората, защото е още рано. Само се моля всичко да е наред Praynig

# 177
  • Мнения: 140
Здравейте,момичета!Много се вълнувам като чета за първите ви трепети,спомням си какво беше при мен миналия август...Бях сигурна че съм забременяла веднага след...Изобщо не съм чакала закъснение.Трябваше да ми дойде на 1.09,а аз на 27.08 си направих първия тест.И то- EFPПолудях от радост и на др.ден си направих още един за по-сигурно-пак положителен.Исках още един път,ама мъжа ми каза,че трябвало да тегли кредит от банката,да ми изплаща тестовете  Embarassedи аз се отказах  newsm62На 2.09 повърнах за пръв път и така си отиде до раждането.Е това беше гадното,но като знаеш крайния резултат-стискаш зъби и толкоз.Относно първите признаци-гърдите ми станаха напрегнати(преди теста още),с болезнени зърна и изпъкнали вени.Корема не ме е болял,малко в кръста се бях схванала,но не съм сигурна дали беше от бременността(имам 2 диск.хернии Wink)и това беше началото.После...не е за описване SickЖелая на всички щастието,което изпитах когато гушнах малкото си мишле.

# 178
здравейте момичета, днес се регистрирах и много се радвам.Аз съм в 8г.с.След като ми закъсня няколко дни усетих леко придърпване ниско долу в корема и реших да си направя тест.Не можех да повярвам като видях двете чертички Grinning.След това се почнаха и неразположенията - постоянно ми се гади, но още не съм повръщала.Ужасно много ми се спи и понякога се чувствам много отпаднала.Нямям много апетит, но се надявам скоро да си го върна.Чувствам се много щастлива.Терминът ми е на 21 юни.Тогава е и моят рожден ден.Успех на всички бъдещи мами.Лека бременност

# 179
  • Мнения: 2
И при двете бременности усещах нещо странно явно по времето на имплантирането- повръщаше ми се и замаяност. Мислех, че съм хванала грип, но после като изчислих и хоп  Shocked
Иначе си е строго индивидуално. Можеш да си самовнушиш хиляда симптома и само да се разочароваш. И не си купувайте Clearblue тестовете. Пише, че хващат 4 дни преди очакваната дата и аз се охарчих, но не са надеждни.

Общи условия

Активация на акаунт