Всяка нова сутрин слънчице изгрява, а СЕПТЕМВРИ малък бебо ще ни сгрява!

  • 13 053
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ехооуууу

Малееее-Базислиск,направо ме срина.Аз пия по принцип  само минералише и вчера  мъжо ми купи една голяма туба Девин.И аз пия по мнооо вода на ден.Пия по 2 литра че и повече.Малеее направо ме уби с това инфо......Кой са водите с ниска минерализация ??????????
Има една Стронг ми тя бие на бетер чешмянка бе  newsm78

Аз витамини пих преди няколко седмици Неоксид-и сега мисля до края на бременноста да не пия.Идва летния сезон а и от другия месец  май  идват плодовете .Така че не мисля че ще имам нужда..... Peace
То нестига че сега пия по една шепа хапчета ами остава и витамини да пия и хептен ч овапцах направо  #Crazy
Толкоз хапчета през живота си не бях пила  #Crazy
изчезвам

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Басилиск и от мен благодаркло за инфото! Hug

Относно Овиесето и аз очаквам разяснения, плс!

МоЙта ЖК е по ЗК и ме гледа всеки път на ехото, дори последния ми преглед беше в деня след ФМ и очаквах док като погледна документа от ФМ, да пропусне гледането, но не.

Зимафлуор не взимам, зъбарката ми каза, че тя не е пила и това ми беше достатъчно за отговор.... обаче следващата семица като се видя с ортодонта на децата ще питам и него, той има малко бебче и ще видим дали е изписвал флуора на жена си.
Иначе аз предишните два пъти не съм пила, на щерката давах едно известно време като бебе .... на сина млечните зъби бяха доста кофти, сега постоянните са почти безпроблемни, а щерката не знае що е зъбар ( е знае де, щот сме ходили на профил. преглед  Simple Smile) само ортодонт. Simple Smile

# 257
  • Мнения: 1 896
ani-bani,
Ами можеш да пиеш изворна девин - с розовото етикетче, или Предела. В тези няма почти никакви минерали и са много добри. Иначе Банкя и Горна баня са ок също - там има чат-пат минерали, което не е лошо, не са прекалено много и нямат яко количество натрий като някои води. Сега погледнах една Банкя старо шише вкъщи - има 0,5 мг флуор на литър, тъй че и с нея може да си флуорира човек зъбите. Горна баня има 0,2 мг флуор, което по принцип е супер, ама за флуорна профилактика е малко малко като че ли.
Аз и затова така правя - изворна Девин с по 1 чаша от другата със синия етикет.
Ей, тва покрай гледането на малки деца човек се научава да чете яко етикетите и всякаква информация да разравя до дупка!  Grinning

# 258
  • София
  • Мнения: 771

Относно Овиесето и аз очаквам разяснения, плс!


Morena, дадох разяснения в предния си пост, но явно на латиница не се чете Wink

http://www.oviesse.it/ - тук им е страницата.

Относно водата, аз пия всякакви минерални, каквито ми попаднат и редувам с Девин розов етикет. Флуор не съм пила никога и на малкия не съм давала, въпреки че зъболекарката му го изписа.

# 259
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Кали, твоят Дани много грижовен батко ще бъде  Hug Как така бебчето ще пропусне къпането, ама-ха!


Ей, тва покрай гледането на малки деца човек се научава да чете яко етикетите и всякаква информация да разравя до дупка!  Grinning


Много е вярно това! Преди не съм обръщала особено внимание на етикетите, но откакто се е появил Стоил, задължително се гледа срок на годност, съдържание на консерванти и изкуствени оцветители и т.н.  Peace

# 260
  • София
  • Мнения: 6 296
Ей, тва покрай гледането на малки деца човек се научава да чете яко етикетите и всякаква информация да разравя до дупка!  Grinning
bowuu И аз покрай Емко се научих да чета по етикетите какво има и да внимавам какво имам.
 newsm78 За флуора - аз все си мислех, че лично за мен ще е добре да взимам, защото са ми зле зъбите (даже последния път зъболекарката спомена, че ще трябва да ми флурира едни бели петна по зъбите). В къщи пием чешмяна, филтрирана през Брита-та, но хич не съм се замисляла, че в офиса е минерална и носят май главно Хисар и някаква Велинградска. newsm78 Сега ще бЕгам да чета етикета. Whistling А на Емко съм давала много малко (едни капки беше изписала личната) именно заради това изискване да не пие мляко преди и след - нали го кърмех на поискване и хич не ми се дебнеше кога е сукал и дали да дам от капките, пък и реших, че си набавя необходимото от кърмата.

basilisk, а знаеш ли какви са дневните нужди на нашите 2-годишни малчугани?

# 261
  • Мнения: 502
kalina333, мерси за помоща - намерих го в гугъл приложение 7 и го прочетох - наистина в първи триместър ми се полага един безплатен ехограф, но този в 16-20г.с.  не е трябвало да си го плащам - той също е безплатен, а на мен ми взеха пари
смятам да кажа тая работа на лекарката ми - защото в случая тя не разбра, че акушерката ми прибра пари за тая ехография като излязох от кабинета
освен това виждам, че май на повечето от вас ви води ЖК-то лекарят, а не акушерката както е при мен  newsm78
така че при следваща бременност явно ще си избера друга лекарка  Crossing Arms
останах разочарована от тия дребни неуредици въпреки, че като специалист нямам оплаквания от нея

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 7 016
При моя лекар акушерка не се е мяркала изобщо.
Никой не ме тегли и мери, но пък доктора всеки път гледа бебето на ефограф, безплатно.
И картон нямам.  Rolling Eyes Информацията от бланките за преглед била достатъчна.  newsm78

# 263
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте, момичета,  Hug най-сетне е петък, нямам търпение да мине и да си почеваме 4 дни. Peace

Днес пък решили 25.05. да се отработва не на 19.05. както бяха вече решили веднъж, а на 02.06. заради изборите. Голяма тъпотия, мислех си да си пиша отпуска от 04.06. за едно моренце, а сега вместо 5 дни, ще ми отидат 6.  #2gunfire

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Кали мерсаж  bouquet .. определено пропускам латиницата осен ако не е две думи на кръст... мъка ми е да я чета.
та мола
Ми на мойта ЖК присъстват и док и акушерката, тя ми мери кръвното, записва ми кг и това, което диктува док от ехото, както и ми пуска изследванията тя.

# 265
  • Мнения: 2 825
Привет и от испанска земя  Hug
Тук времето е страхотно вече и на мен хич не ми се стои затворена в офиса, ама няма как  Sad Ще откарам още час и после ще си устроя едно турче по магазините  Flutter
За водата направо ме замислихте... тук всичко живо пие минерална вода, от чешмата не става за пиене - има пяськ в нея. Не съм чела етикети досега, а пия по минимум 2 л вода на ден, обикновенно каквато ми попадне.  Confused Зъбите ми са много добре, нямам оплаквания от тях, но пък венците ми са адски зле, докато видят четката за зъби и почват да кървят, а как болят  ooooh!  Мисля да го коментирам с доки на следващия преглед да видим какво ще ме посъветва.
А как са ви косите ? Моята в стана доста по-мазна и по-дебела я чувствам, но пък от 2 седмици пада ужасно  Sad

# 266
  • Мнения: 27
Здравейте майчета!
Пожелавам незабравим сватбен ден на samorasliche ! малиии.... много ме е срам Embarassed Embarassed, ама не си спомням, май имаше още една мама, която щеше да сватбува тези дни.... моля да ме извини.... хич не ми достига акъла!
За прегледа снощи... ми май няма какво да разправям, освян, че отидох в 18:30, защото имах час за 19:00, а влязох в 21:20.... но какво да се прави.... след мен имаше още две бременни булки, които чакаха за преглед.... на 15.05 сме на ехограф и тогава ще разказвам, а в сряда трябва да отида за сефте на ЖК по здравна каса, та ще видим какво ще става.... Mr. Green
Мамета, за флуора да ви споделя аз какви ги върша.... Нашата зъболекарка ми каза, че няма да е зле да правим нещо по въпроса, че таткото е с много слаби зъби... Аз пия чешмяна вода и рядко горнобанска.... Но докторката ми изписа Флуорин. Това е български препарат, предназначен за деца, опаковката от 100 таблетки струва 1 лев. Още малко инфо: Профилактика на зъбния кариес в детска възрат: Дозировка: Ако стоматологът /лекарят не е предписал друго: от 6м. до 3г. - 1-2 табл. дневно; от 4г. до 7г. - 2-3 табл. дневно; над 7г. - 4табл. дневно. (моята доза е 3 табл. дневно) и Състав: Всяка таблетка съдържа 0,55mg натриев флуорид (съответства на 0,25mg  флуор)
Дано съм била полезна и не съм досадила!  bouquet

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Косата ми не се променила почти никак, а малкото е за добро... по-рядко се омазнява и почти не пада....замислила съм да я скъсявам обача, че лятото много ми топли на гърба, пък сега и кг ще ме топлят, та това, което мога да си спестя ще го направя Crossing Arms Grinning.

А тия Овиесе дали нямат случайно магазин и в мола, че ситито ми е по- далечко и неудобно. newsm78

# 268
  • Мнения: 221
    Ехей,много сте писали,не мога да ви изчета.
 
  Саморасличе ,нека сватбата ти бъде най-прекрасната,която си си мечтала.  loveuuu И внимавай с танците.


   clara май наистина няма във всяко HM ,вчера ходих до Аликанте ,уж по-голям град и в тяхното няма,а тук в Бенидорм има дрехи за бременни.Просто ако ходиш някъде проверявай. За косата, почти от началото на бременността я третирам с ампулки против косопад,та до сега и малко живна.Но беше започнала много да пада.

   И аз не гледам много по етикетите какво пише, това за водата, но и не знаех каква е дозата за флуора за бременни.Така и с много неща Thinking Добре ,че сте вие. Аз знам само че трябва да избягваме сурови и полусурови меса,както и сушени т.е. суджуци,луканки и т.н. Всичко да е минало през много добра топлинна обработка,заради токсоплазмозата.Не че не си хапвам по малко "сухичко"/нали съм си от Павликени newsm62 /, когато ми се яде,но..

# 269
  • Мнения: 690
Привет, момичета! Аз докато се включа днес, вие колкооо сте изписалииии Laughing Ей, голям зор видях сутринта  Whistling Бях в лабораторията да ми пуснат малко кръвчица и урина doctor И разбира се, на гладно и жадно, де  Whistling и след това реших, че ще погледна един търговски център наблизичко и набързичко и ще бързам да се прибирам, та да не ми стане лошо от кръвчицата  Mr. Green  По пътя хапнах, и вода пих, и като влязох в магазина,  на третия етаж се усещам, че ше ми става лошо  Crazy Викам си - споко, бе жена, ша ти мине, и се спрях уж да зяпам дрехи ... Продължих уж да зяпам и вече окончателно ми причерня пред очите  Mr. Green ужас - изложих се тука да се строполя, ама помолих момичетата да поседна на една тераска и така  Mr. Green После ударих едно кафенце в "Неделята"  food010 и бавно и славно се прибрах...  Mr. GreenХем си знам, че след като ме източат, има вероятност да ми падне кръвното, ама викам днеска няма да е точно  Naughty  Mr. Green
 basilisk , на Брациговото пише F 0.3, което значи, че можем да си пийваме повечко от нея, нали така ?  Laughing
Косата ми не се е променила, но усещам че кожата ми е малко по суха... Пия само желязо и Центрум - матерна.  Айде момичета, аз ще ида малко да полегна  smile3524

Общи условия

Активация на акаунт