БОЛЕЗНЕН менструален цикъл

  • 5 929
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 75
Поразтарсих се,но мисля,че не е дискутирана(ако бъркам,се извинявам)Интересувам се имате ли болки при цикъла,и как се справяте с тях!!!

# 1
  • Мнения: 416
Аз имам.Май при повечето жени е така.Не виждам в това кой знае какъв проблем.Пия Аулин и нямам болки - при мен действа страхотно.Пие се до две прахчета на ден,но обикновено до второ не стигам.Ако това не действа опитай с чист Ибупрофен - от американския обаче.Продава се в пластмасови тубички по 300 или 100бр.,но трудно се намира по аптеките.Без рецепта.

# 2
  • Мнения: 75
Аз имам.Май при повечето жени е така.Не виждам в това кой знае какъв проблем.Пия Аулин и нямам болки - при мен действа страхотно.Пие се до две прахчета на ден,но обикновено до второ не стигам.Ако това не действа опитай с чист Ибупрофен - от американския обаче.Продава се в пластмасови тубички по 300 или 100бр.,но трудно се намира по аптеките.Без рецепта.
Благодаря ти за отговора-интересува ме,доколко са големи болките ви.Защото,доскоро бяха в рамките на нормалното,а сега неса....

# 3
  • Мнения: 75
.....а и нормални ли са съсиреците,като явление

# 4
  • Мнения: 416
Естествено,че болките са големи!То ако беше друго се получава чисто хленчене!Съсиреци има и при мен - смятам,че е нормално(е,все пак зависи - ако са огромни си е проблем).Спокойно,не си единствената.С хапчетата,които ти препоръчах първоначално ще намалиш болките,а когато ги попиеш 3-4 месеца подред(само по време на цикъла,разбира се) ще забравиш изцяло за този проблем.Само не забравяй да си ги сложиш  в дамската чанта(хапчетата)Simple Smile))

# 5
  • Мнения: 2 019
преди да родя имах страшно болезнен цикъл и много ми помагаше аулин

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И преди да родя и след като родих - боли ме като за световно. Но само първия ден. От няколко години пия Нимезил, с два на ден се оправям.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Онзи ден си дадох сметка, че от 25 години всеки месец се гърча като червей и съм изпитала една фармакопея обезболяващи. Някога имаше алкозин - супер добро, но вече няма. Сега Ибупрофен форте - цената е по-тънка от обикновен ибупрофен. Опитах нимезил и аулин - и от двата започва да ми се повръща на втория ден.
Питала съм и доктори защо са тези големи болки - общо взето не могат да кажат точно, догадки - можело незрелост на маточната лигавица - добре, вече родих и трябваше да се е оправило. Ама можело и да е по-нисък праг на болка и да усещам разтварянето на маточната шийка. Та по тази причина и родих със секцио - малкото контракции, които изпитах си бяха точно това ама 100 пъти по-силно....

# 8
  • Мнения: 75
На мен ми обясниха,че като родя ще се оправя-проблема със хапчетата е там,че ги повръщам(при цикъл съм много податлива към това).И понеже неможах да се науча да пия хапчета,постоянно ги повръщам.....Е,сигурна съм,че все нещо остава в организмът ми!

# 9
  • Мнения: 1 540
На мен преди година гинеколожката ми препоръча Дексофен за болезнен цикъл. Каза, че и тя ги ползва и е много доволна. Аз също вече го пия, бързо ме облекчава.

# 10
  • Мнения: 14 133
На мен ми обясниха,че като родя ще се оправя-проблема със хапчетата е там,че ги повръщам(при цикъл съм много податлива към това).И понеже неможах да се науча да пия хапчета,постоянно ги повръщам.....Е,сигурна съм,че все нещо остава в организмът ми!
Питай доктора си за някакви свещички. Спомням си, че моят пита преди време една оперирана жена с какво иска да се обезболява- таблетки или свещички, но не нададох ухо за какви точно става въпрос. Свешщичките са добър вариант за по-чувствителен стомах като твоя Peace

# 11
  • Мнения: 75
Питай доктора си за някакви свещички. Спомням си, че моят пита преди време една оперирана жена с какво иска да се обезболява- таблетки или свещички, но не нададох ухо за какви точно става въпрос. Свешщичките са добър вариант за по-чувствителен стомах като твоя Peace
[/quote]Благодаря ти-мисля,че това е добра идея

# 12
  • Мнения: 75

Питай доктора си за някакви свещички. Спомням си, че моят пита преди време една оперирана жена с какво иска да се обезболява- таблетки или свещички, но не нададох ухо за какви точно става въпрос. Свешщичките са добър вариант за по-чувствителен стомах като твоя Peace
[/quote][size=10pt]Благодаря ти-мисля,че това е добра идея[/size]

# 13
# 14
  • Мнения: 75
Нещо оплесках нещата,ама нищо newsm12

# 15
  • Мнения: 75
Извинявам се, ама "дисменорея" не означава ли липса на менструация?
А иначе при болезнен мензис на мен много ми помага Спазмалгон. Аулин също обезболява добре, но много дразни стомаха. Чела съм, че изпиването на 1-2 аспирина повлиява, но пък от него се засилва кървенето, така че май не е добра идеяА на този въпрос веше ли отговорено,че ми стана много интересно???

# 16
  • Мнения: 1 883
На мен ми обясниха,че като родя ще се оправя
Преди да родя имах УЖАСНИ  болки . След първото раждане изчезнаха като с магическа пръчка   bouquet

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Извинявам се, ама "дисменорея" не означава ли липса на менструация?
Липса на менструация е "аменорея".

На мен ми обясниха,че като родя ще се оправя
Преди да родя имах УЖАСНИ  болки . След първото раждане изчезнаха като с магическа пръчка   bouquet
При мен и след второто са си същите. И при майка беше така.

# 18
  • Мнения: 75
Изкаш да кажеш,че може да е наследствено ли?Ужас!!!

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изкаш да кажеш,че може да е наследствено ли?Ужас!!!
Може.

# 20
Здрасти и от мен nadencetoo при мен цикълът също е много болезнен, някои месеци едвам го издържам,  превивам се на осем както се казва. Пила съм доста хапчета, но след това ги повръщах и нямаше как да ми помогнат.За това сега пия само разтворими упфен, ефералган 500, а за жалост аулина не ми помага. Ако намериш подходяши хапчета т.е. такива дето ти помага ги сменяй, пий всеки месец различни иначе може да не ти действат, при мен така се получи. Дано по-скоро да попаднеш на подходящите, защото знам че болките могат да бъдат доста силни . Успех  Peace

# 21
  • Мнения: 75
Много ВИ благодаря-ето,че пуснатата тема дава яснота по въпроса.....

# 22
Cryот както се помня имам много болезнен цикъл.  пиех спазмалгон и аналгин .взимах по няколко спазмалгона защото не ми действаха .майка ми я болеше кръста купи си дексофен пробвах го и аз.много бързо ми минава от него.и взимам само по едно а не по няколко

Общи условия

Активация на акаунт