Да ви се оплача какъв съм карък

  • 2 926
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 733
 Дълго е за обяснение. Конспектирано изглежда така ситуацията : Нали съм под наем с хлапето и тъкмо взех да изпадам в едни депресии, че цял живот ще се суркам от квартира на квартира, взе че стана чудото. На мястото на един имот на нашите ще строят кооперация и те ще бъдат така добри да ми подарят дом. Да, обаче там има пръст и бившия. В смисъл, че още по време оно той купи парче земя, което е част от имота. В правото си е да получи и той дял от новостроящата се кооперация Пдробностите са без значение, факт е обаче че ще ми се завре да не казвам къде Tired Аз как ще живея така, врата до врата с него. Нищо не ми се получава, тъкмо вземе нещо да се нарежда и в следващата минута се оплесква Tired Гледам да разсъждавам по философски ама как да стане. С триста зора го дистанцирах от себе си, успях да сложа някакви граници и сега това ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 829
егати гадната ситуация Sickвсе пак доста време ще мине докато се построи кооперацията,докато се нанесете с детето---минимум е 2год,така че дистанцията ви съвсем ще укрепне--така си мисля

# 2
  • Мнения: 4 733
Само година, обаче какво значение има времето... Представям си аз там с новия си мъж и той в съседния апартамент с някоя скрофа ( понеже му знам вкуса )...Детето ще го отнесе най-вече

# 3
  • Мнения: 2 829
 Sick Sick мисля че има значение времето,,нали са казали времето лекува Winkобаче както го описа---егати Sick Sick--много странна картинка ще е ,,и вярно е че върху детенце ще рефлектира

# 4
  • Мнения: 4 733
Нямам избор...Непосилно ми е почти да плащам ежемесечно маса пари за наем и ще трябва да се нанеса там. Само да не ми излезе по солено от това, което плащам сега Tired

# 5
Няма нужда да се косиш предварително.
Изчакай да видиш дали бившият ти ще се нанесе да живее там. А ако го стори, винаги може да продадеш жилището и да си купиш другаде подобно.
А и доста вода има да изтече, животът е непридвидим. Засега се радваш, че се рашеава жилищният ти проблем.

# 6
  • Мнения: 4 733
Благодаря за куража. Така е, знам но съм почти убедена че ще стане точно така.

# 7
  • Мнения: 2 829
Няма нужда да се косиш предварително.
Изчакай да видиш дали бившият ти ще се нанесе да живее там. А ако го стори, винаги може да продадеш жилището и да си купиш другаде подобно.
А и доста вода има да изтече, животът е непридвидим. Засега се радваш, че се рашеава жилищният ти проблем.


и аз така мисля--споко само  Peaceи

# 8
  • Мнения: 2 863
Айде стига и ти де, след две години ще ти дреме, че бившият е наблизо... ми  то даже има хубава част- ще му оставяш детето вечер и ще можеш да излизаш, нали сте съседи Mr. Green
Във всеки случай аз като мирно и прекрасно съжителстваща с бивш ти казвам, че няма нищо страшно Twisted Evil
И ако трябва да избирам между това да се влача по квартири или да го виждам чат пат като се прибирам, избирам да го виждам, ама  да си имам дом- мой и на детенце. Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 733
Тъй,тъй...Трябва да се радвам,знам Simple Smile

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Радвай се, че ти го подаряват. Пък след това може да го продадеш и да си вземеш на друго място, далече от бившия!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
Недей да се косиш предварително. Какво ти пука дали бившия ще е с някоя или не. Ти си имаш нов дом, нов живот, ново семейство. Радвай се, че ще имаш нова къща и времето ще покаже най-доброто решение.

# 12
  • Мнения: 4 733
Да, имам година и малко да се порадвам на идеята, а после ще му мисля. Мъжът, с когото съм обаче отказва да отиде да живее там. Разбираемо предполагам, но и това допълнително ми носи неспокойство.

# 13
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Какъв е проблема, нали ще е твое, дай го под наем и с дохода наенай другаде, може  да го продадеш, замениш и т.н. Продава се за 2-3 дена, не е единствения апартамент в София, ще намериш по-хубав на по-хубаво място и ще си го купите с парите  Grinning. Прав е приятеля ти, защо да си тровите нервите там  Tired?
Може да ти се струва странно мнението ми, но тук хората рядко живеят повече от 3-5 години на едно място. Живота се мени, възможностите се менят, работни места се сменят, има динамика, не се страхувай да вземеш радикално решение.

# 14
  • Мнения: 4 733
 Тук е тънкия момент, че нашите ще ми го подарят, но няма да допуснат да се продаде. Честно, като с 15 дини под две мишници се чувствам. Между другото бившия си има апартамент, който пак е в близост до това което ще се строи и не виждам причина да идва да живее там обаче се точи човека,ей така профилактично, да не ме изтърве от поглед случайно ooooh!

# 15
  • София
  • Мнения: 462
Дано до тогава е забравил ,че се точи и го е отвял вятъра на някъде.Ти не го мисли от сега,колко време има...300 неща могат да се променят до тогава Simple Smile

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Тук е тънкия момент, че нашите ще ми го подарят, но няма да допуснат да се продаде. .......

Ако все пак бившият живее и той там, родителите ти няма ли да са склонни да се продаде този апартамент. Ще купиш веднага друг, на прилично разстояние  Wink Пак ще си имаш жилище, подарено от тях, но без "екстрите"  Peace

Другият вариант е, както някой вече каза,  да го дадеш под наем и с парите да покриваш наема на другия апартамент.

Хубавото е, че имаш достатъчно време да го измислиш!  Hug

# 17
  • Мнения: 4 733
Малко са особени, няма да го допуснат. А мястото е разкошно, точно до морето...

# 18
  • Мнения: X
Е, не стига че ще си решиш проблемите доживот, ами сега и претенции...  Thinking
За кое си карък - че имаш подарено жилище ли.. че нещо аз недоразбрах...  newsm78
Сори за тона ама....

# 19
  • Мнения: 4 733
Да и аз след като пуснах темата мислих много. Трябва да съм благодарна, че ще ми падне този кахър от главата и раменете. Просто заради онази малка подробност не успях дасе зарадвам както подобава на новината.

# 20
  • Мнения: X
Да и аз след като пуснах темата мислих много. Трябва да съм благодарна, че ще ми падне този кахър от главата и раменете. Просто заради онази малка подробност не успях дасе зарадвам както подобава на новината.
Ами - радвай се.
Помисли, начини ще се намерят. Ти си решила най-големия си житейски проблем, останалото са бели кахъри.
Дори и да живеете в една кооперация с бившия, много бързо ще претръпнеш.    Peace Това да ти е проблема. През толкова неща сме минали - това ли ще ти се опъне....  ooooh! Няма, повярвай ми. А доколкото разбирам имаш и приятел - ... тогава съвсем няма какво да му мислиш - той ще го постави на място оня бившия ти ако се наложи - надали ще те остави сама да се оправяш с него.. така си мисля поне...  newsm78
Още веднъж се извинявам за тона, ама и от премълчаване на истината полза няма... Сигурно много хора са си го помислили, ма не смеят да го изрекат...  Laughing
Виж, това че приятелят ти не иска да живее там - сега прочетох цялата тема - ми се вижда проблем. Е как - отделно ли ще живеете? То верно до тогава я камилата я камиларя ама....  newsm78 Това ще ти е по-големия дерт според мене...  newsm78

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 15:16 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 4 733
Нищо ти нямаше на тона, имах нужда от една кофа студена вода под формата на думи Laughing

# 22
  • Мнения: 2 863
Аз сега го прочитам това, че гаджето ти не ще да живее там... ми хубаво, а той какво предлага- ако има добро предложение- обмисли го, но в същото време- не знам защо не виждаш най-очевадното- ти ще си имаш собствено жилище, много хора биха дали мило и драго за това.... от там насетне- бивш, настоящ...... всеки  да си седи с  претенциите- ти ще си имаш  жилище и това е оргомно облекчение!!!
Включително ти раздава хубави карти в играта, щото има ли по-хубав коз от да не си зависим????
И освен това що не пробваш да не се кахъриш от сега за след година и половина???  
Айде тегли една усмивка и хич да не ти дереме,  това откъдето и да го погледнеш е страхотна новина, стига си я разваля с  тревоги за "третата световна война" Heart Eyes Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 733
Теглих, casiopea ме освести Simple Smile
Той предлага да ходим в неговото, което родителите му са обещали да купят,но в необозримото бъдеще. Аз пък си искам в моето и така...Много вода ще изтече до това време...
Благодаря ви за търпението да ме изчетете  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 863
Ами това между впрочем е интересно..... защо да не сте в тове жилище??? защото ще бъде зависим от теб? ще трябва да се съобразява с теб... но няма нищо лошо ти да си заивисима.... хм, абе мъжки мурафети, не ми ги хвали... и тъй да е, ти си имай жилището, пък ако искаш и на луната иди, шапка на тояга му викат на това Grinning

# 25
  • Мнения: 4 733
Защото с бившия живеят в един квартал и се познават един друг, но бившото вече съпружеско тяло все още не знае кой е новия човек. Драми няма да липсват сътветно ooooh!

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси, мноаго си емоционална
често се ядосваш за неща дето не са станали
просто си мисля, че си доста уплашена сега когато си сама отговорна за детето и това те влудява на момнти
плюс според мен - недоизяснената ти позиция в сърцето относно бившия - въпреки личното ти желание за раздяла - това те обърква и те прави много чувствителна на някои теми

ще мине време и ще видиш как тези измислени проблеми сам ще отшумят!
вярвам че ще се справиш така добре - че този проблем няма да го има когато дойде момнта наистина случката да се случи!

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Защото с бившия живеят в един квартал и се познават един друг, но бившото вече съпружеско тяло все още не знае кой е новия човек. Драми няма да липсват сътветно ooooh!

Аааа, до година и половина все ще се разбере кой кой е  Wink

# 28
  • Мнения: 4 733
Да, понякога съм излишно емоционална. Пренавивам се сама, а мога да си го спестя.
  bouquet

Да се разбира, надявам се до тогава всичко да си е дошло на мястото.

# 29
  • Мнения: X
и ще си имаш собствено жилище, много хора биха дали мило и драго за това.... от там насетне- бивш, настоящ...... всеки  да си седи с  претенциите- ти ще си имаш  жилище ...
мдам - моя милост
и душата си давам вече.. само да го получа това половината мое си някой ден - така че Касиди - дерзай

# 30
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Който не иска да те последва в новото жилище- да ти осигури дом!!!
Предимствата на новосъздалата се ситуация :
 - имаш жилище - независима си newsm74
 - парите, икономисани от наема, обърни в дрешки, гримчета, фитнес, екскурзии... Thinking
 - винаги можеш да оставиш детето на биологичния му баща за "N" минути smihesorry
 - винаги ще се стремиш да изглеждащ супер newsm18 - все пак скрофлата ти е под носа, пак и на бившия да покажеш какво е изгубил
 - дарението юридически не изключва възможнастта за продажба или замяна
ДАЙ БОЖЕ, ВСЕКИМУ ТАКАВА КАРЪЩИНА!!! newsm68
УСПЕХ  bouquet!
 

Общи условия

Активация на акаунт