Анти Д Гама Глобулин - НЗОК или ние закупуваме?

  • 3 874
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 472
хм, и от кога е безплатна, че аз миналата година си я платих като пич.. 160лв...
от болницата ми дадоха единствено рецепта, с която да си я купя
и всички, които познавам си я купиха, на никой не я сложиха безплатно
да не би от 1.1.2007 да е вече така?

Винаги е била безплатна, много по-лесно е да те накарат да си я платиш, отколкото да ти я поставят. Ще се борите до последно. Дигайте скандали и си търсете правата. Иначе я има и в български вариант, която струва 25лв с тази ваксина зареждат болниците, а вносната е по аптеките. Сраааааааааммммммммммм

# 16
  • Мнения: 126
На мен ми я купиха след като родих - лекарката ми беше казала, че ако се наложи и я нямат в болницата ще трябва да се закупи от нас - естествено, че я "нямаха" newsm78 - аз бях проучила че се поема от ЗК и бях решила да се занимавам с бележки, фактури и т.н., но това беше докато бях бременна и се чудех за какво да мисля от бездействие и след като родих, радостта от бебето и мислите за него ми заеха цялото съзнание и знам че и 1000 лева да му бяха казали на мъжа ми, че струва щеше пак да я купи. Та така и после не се занимавах с въпроса, иначе съм абсолютно съгласна че болниците и лекарите не са прави и се чудя какво ги правят тези ваксини - казват че са били тяхна ваксина и си взимат парите от ЗК ли?

# 17
  • Мнения: 164
И аз си я платих като пич преди 2 седмици като се роди малкия. Но наистина както пише naidy,сега ве4е няма време да се занимаваме

# 18
  • София
  • Мнения: 618
Лекарите точно на това разчитат, че не ни се занимава след това  #Cussing out . От инфо центъра на ЗК в прав текст ми казаха, че ако ме накарат да си я купя, тези пари после някой доктор си ги взима. ЗК изплаща на болницата пълната сума на ваксината независимо дали е 5 или 105лв., дали е българска или не. Признавам си, че майка ми разнася фактурата  Blush , но след одисеята за детски, майчински и др. една разправия отгоре не е кой знае колко, а и не смятам, че трябва да черпя някой незнаем лекар с 184.34лв  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 4 546
Лекарите точно на това разчитат, че не ни се занимава след това  #Cussing out . От инфо центъра на ЗК в прав текст ми казаха, че ако ме накарат да си я купя, тези пари после някой доктор си ги взима. ЗК изплаща на болницата пълната сума на ваксината независимо дали е 5 или 105лв., дали е българска или не. Признавам си, че майка ми разнася фактурата  Blush , но след одисеята за детски, майчински и др. една разправия отгоре не е кой знае колко, а и не смятам, че трябва да черпя някой незнаем лекар с 184.34лв  #Cussing out
на кой точно от болницата представяш фактурата  - на счетоводител, на регистрацията, ва завеждащ отделението..на кой? и пращаш ли и някакво копие към здравната каса?

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз и тука да питам на кое име вземате фактура на родилния дом ли? Откъде им знаете данните? За първото раждане ми я поставиха безплатно, но беше преди 2 години и половина.

# 21
  • София
  • Мнения: 618
на кой точно от болницата представяш фактурата  - на счетоводител, на регистрацията, ва завеждащ отделението..на кой? и пращаш ли и някакво копие към здравната каса?
Ами след дълго чудене на кой точно, я пратих с едно запитване на директора на инфо центъра към болницата, пък после той задвижи нещата. В крайна сметка стигна до главната счетоводителка. Изпращането на копие до ЗК се прави ако от болницата откажат да върнат парите и това вече се води жалба и от ЗК назначават проверка. И до там стигнах, тъй като упорито от болницата твърдяха, че за да ми върнат сумата, ще вземат пари от заплатите и т.н. пълни глупости. Като ги уведомих най-любезно, че съм пратила копие до ЗК буквално за час се оправиха нещата. Е, после пък трябваше и разходка за оттегляне на жалбата от ЗК  Crazy
Аз и тука да питам на кое име вземате фактура на родилния дом ли? Откъде им знаете данните? За първото раждане ми я поставиха безплатно, но беше преди 2 години и половина.
Фактурата и касовата белжка се вземат от аптеката при купуването на ваксината, на твое име. Така доказваш, че си дала тези пари

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 10:46 от badem

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
На мен ми я биха в болницата без да ми искат пари или каквото и да било. Раждах в Окръжна болница във Варна.

# 23
  • Мнения: 5 362
Така и не се наложи да ми я бият,но ако трябваше,щях да си я купувам.А по принцип се полага от НЗОК на здравноосиг. пациентки.

# 24
  • Мнения: 8
За първото раждане си я купих. След второто в болницата се ослушваха, обаче аз повдигнах въпроса и ми я сложиха безплатно( е след няколко остри реплики). Но общо взето нямах проблеми.

# 25
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз и тука да питам на кое име вземате фактура на родилния дом ли? Откъде им знаете данните? ...
Взехме фактура на мое име, занесохме я в болницата, уж така трябвало. След седмица казаха, че фактурата така не им вършела работа, трябва да е на името на болницата. Взехме данните и ходихме пак в аптеката да анулират първата фактура и да издадат нова... Това се случи преди година и половина в Шейново.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Благодаря, аз затова питам, дано не ми се наложи да я купувам де, няма как да си оправдаят парите като разход ако е на мое име.

# 27
  • Мнения: 4 546
Благодаря, аз затова питам, дано не ми се наложи да я купувам де, няма как да си оправдаят парите като разход ако е на мое име.
ами по принцип би трябвало да не е проблем това, че е на името на пациента, защото той пък им се води като хоспитализиран със съответна диагноза, за която те не могат да осигурят лекарство. и съответно си го осигурява пациентът, а болницата му го изплаща.

Общи условия

Активация на акаунт