За дрешките?

  • 1 558
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Категорично няма нужда от много дрешки - особено лятно бебе, когато всичко съхне за 1-2 ч.
Моите са родени на 11 август и сума дршки останаха неизползвани (хем се родиха много мънички и им бяха огромни, та ги носеха няколко месеца).
Новородените растат страшно бързо.
Напълно достатъчни са 3-4 бодита, 3-4 ританки, 2-3 "пижамки" (т.е. ританки + блузка с копчета) - точно те са за по-хладните дни; 2-3 цели гащиризона за разходка (на мен ми бяха най-удобни) и 2-3 чифта чорапки.
Като имаш и едно леко одеялце и чаршафчета + хавлийка - просто е напълно достатъчно.
Аааа, също така - няколко тензухени пелени, които да навиваш под главичката (ако повърне или плюе храна да не переш целите чаршафи).
  bouquet

# 31
  • Мнения: 106
Много благодаря за отговорите Ви, не че аз си мислих нещо по-различно , но исках да чуя мнението на опитни мами. newsm51

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
И аз имам мн дрешки, като по-голямата част от тях никога не съм ползвала...
зависи все пак дали е лятно или зимно бебе - 3-4 чифта ританки, 3-4 блузки, 3-4 бодита, 2 гащеризончета и това е

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, точно за новородено не са нужни много дрешки, а и обикновено на Погачата се подаряват много, точно с този размер.
Купувайте дрешки за напред във времето.  Peace

# 34
  • Мнения: 693
Аз досега съм му купила 3 чифта дрехи(2 преди да се роди) и 10-15 бодита(към 7 преди да се роди)  Laughing Много подаръци имах.

# 35
  • Мнения: 2 677
Когато се прибрахме с малкия у дома, имах точно три бодита и три пижамки. Едното се носи, второто съхне, третото е оборотно! Повярвай ми, не ти е нужно да купуваш много неща, защото скоро след раждането ще получиш толкова много дрешки....  ooooh!

Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт