Книгата която промени живота ВИ...

  • 40 652
  • 204
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 2 133
"Пътуване към Икстлан" на Карлос Кастанеда

Тя беше, така да се каже, началото. Интересното беше, че ми я бяха подарили и я зачетох, но я оставих. След няколко години пак изникна пред мене и тогава вече й беше дошло времето  Grinning

После ме запалиха и други, а измежду книгите на Кастанеда "Силата на мълчанието", например, ме впечатли, може би и повече, но темата е друга.

Иначе списъкът със стойностни книги е дълъг......

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 16:54 от malina_m

# 121
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Като ученичка много силно ми въздейства "Пътуване към себе си" на Блага Димитрова. На по-късен етап книгите на Маркес.
"Ана Каренина" на Толстой.

# 122
  • Мнения: 11 747

"Ана Каренина" на Толстой.
И аз харесвам "Ана Каренина",но определено предпочитам "Война и мир" Peace

# 123
  • Мнения: 17
Бях дете,когато прочетох "Петата височина"от руски автор,но не го помня.Разказва се за живота на едно момиче по време на обсадата на Ленинград.Не мога никога да я забравя.....

Не съм сигурна дали е същата книга, но Елена Илина. Запомнила съм как възпитаваше детето в първи клас.
Имаш 2 часа да си напишеш домашните. Слага будилник. Ако не е успяла, прибира всичко и детето отива без домашно. 
"четвъртата височина" е книгата, с автор елена илина.

а относно обсадата на ленинград, да не би да е - ''хлябът от онази зима''? Rolling Eyes



Мисля, че беше "Четвъртата виочина" Wink - за младата и дисциплинирана Гуля. Много обичах тази книга. Благодаря, че ми напомнихте за нея!
Точно така "Четвъртата височина" ooooh!Имаше един момент,когато майката даде сапун,много скъп за един картоф.Описанието на момента,когато свариха картофа и как не смееха да го докоснат.Затова се възхищавам на руския народ,страшен дух имат тези хора.Какво ли не са преживели...

Мисля че бъркате няколко книги. "Четвъртата височина" е за Гуля Корольова - играе във филми, дисциплинирана е, комсомолка - пример за младото поколение - винаги съм и се възхищавала.
В тази книга няма нищо за обсадата на Ленинград. Няма нищо и за размяна на сапун за картоф. Също няма нищо за писането на домашните по този начин, явно това са примери от други книги. Сигурна съм, защото препрочитам по много пъти книгите, тази съм я чела поне 30 пъти, преди година си я препрочитах отново.

точно това се опитах и аз да кажа, че се бъркат двете книги. "четвъртата височина" я знам наизуст. няма картофи, нито ленинградска обсада.
книгата ''хлябът от онази зима'' е за ленинградската обсада. за съжаление нямам книгата вкъщи в момента за проверка.

# 124
  • Мнения: 899
О! Как можах да пропусна!  ooooh!

"Отклонение" на Блага Димитрова. Определяща, невероятно изключителна за моя живот, а преди това за този на майка ми. Един вид наследствена книга в семейството Simple Smile

# 125
  • Мнения: 139
Може ли да поясните, какво значи да ви "промени живота"?
Особено книга като "Шифъра на Леонардо" - как ви промени живота с какво? Станахте по вярващи или по не вярващи?
Интересно ми е, не се заяждам.

Преди много четях сега вече, не толкова.

Любими:
"Железният светилник" , "Преспанските камбани", "Илинден", "Гласовете ви чувам" на Димитър Талев.
Разказите на Йовков, Елин Пелин...
"Мъртви души" - Николай Гогол, много ми помага и днес, описанията на хора и характери са впечатляващи.
"Червено и черно"-Стендал
"Наследникът от Калкута" - Роберт Щилмарк
"Малкият принц" - Екзюпери

"1984" - Оруел
"Кръсника" - Марио Пузо
Името на Розата - Умберто Еко

И най-любими: Всичко на А. Хейли: Окончателна диагноза, Полет в опасност, Хотел, Колела, Банкери, Опасно лекарство, Живот по върховете. Препоръчвам Simple Smile


И много други, но тези се сещам, аз съм много зле с имената  Embarassed

# 126
  • София
  • Мнения: 3 842
Не мисля, че някоя книга е променила живота ми, но имам няколко книги, които винаги с удоволствие, когато имам възможност, сядам и си препрочитам и никога не ми омръзват. Една от тях е "Чучулигата" на Решат Нури, и също поредицата на Димитър Талев - "Железният светилник", "Преспанските камбани", "Илинден", за "Гласовете ви чувам" нямам наблюдения, но виждам, че са любими на доста хора. Любима книга ми е също "Под игото", а пък като по-малка настолни четива ми бяха "Том Сойер", "Пипи Дългото Чорапче", "Мечо Пух". Бях запалена по криминалните четива, та изчетох на един дъх цялата поредица "Китайски загадки" на Робърт ван Хюлик и оттам се запалих и по източните култури. Други любими книги са ми "Мемоарите на една гейша", "Дъщерите на Ханна", "Не без дъщеря ми", "Богат, беден" на Ъруин Шоу.

# 127
Не знам дали е променила живота ми, но със сигурност аз се промених! Имам предвид "Опитът на един глупак........." на Мирзакарим Норбеков. Това е книга, която е насочена към хора със зрителни проблеми /метод за лечение с упражнения/, но аз искрено я препоръчвам. Всъщтност сещам се за приятелка, която ходи и на курсове по тази система и свали очилата - имаше 9 дьоптера, сега мисля че са 2-3.Аз лично много се промених откакто я прочетох, дори не мога да се позная. По принцип съм много общителна и нямам проблеми с комуникацията, но не бях се замисляла колко често се усмихвам и как ме приемат хората наоколо. Оказа се, че не само за хората около теб има значение - аз съм различна. Ако не сте я чели прочетете я, ако пък сте я чели припомнете си някои неща. Заслужава си!

# 128
  • Мнения: 498
"Триумфалната арка" на Е.М.Ремарк.Прочетох я в 10-ти клас...невероятно впечатление ми направи,накара ме да си задам много въпроси,определено ме промени.След това изчетох всичко останало на Ремарк...тежичък е,но и до днес ми е любим автор.

# 129
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Кен Киси - "Полет над кукувиче гнездо"
Дъглас Адамс - "Пътеводител на галактическия стопаджия", "Ресторант на края на вселената", "Животът, вселената и всичко останало", "Сбогом и благодарим за рибките!", "Почти безобидна"
Дж. Оруел - 1984
Никос Казандзакис - "Алексис Зорбас", "Последното Изкушение"

И последен, но никога на последно място Айзък Азимов - Седемте книги за Фондацията и всичко, всичко на този умопобъркващ гений на науката и фантастичната литература, които както никой друг е карал въображението ми да препуска по цели дни и нощи! "Гравитационната гибел на вселената" - едно малко книжле, което промени представите ми за физиката, след 4 семестъра физика в университета! Нещо, за което наистина съжалявам е, че никога няма да излезе неговата нова книга ConfusedПоклон newsm20

# 130
  • Мнения: 0
Книгата която промени мисленето ми е:Разговори с Бога от Нийл Уолш.ПРепоръчвам това четиво на хора с понижено самочувствие ,пристрастени към драмата,преживяли стрес и подобни психнеразположения. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 131
  • Мнения: 3 491
"Дневник на прелъстителя" на Киркегор. Чела съм я преди доста години тази книга, но след нея спрях да вярвам в любов, която не се развива и проявява естетично. Включително и по отношение на децата.

# 132
  • Мнения: 25 655
Само за една-единствена книга мога да твърдя, че е променила коренно живота ми.
Казва се БукварPeace

# 133
  • DE
  • Мнения: 967
Не знам дали е променила живота ми, но със сигурност аз се промених! Имам предвид "Опитът на един глупак........." на Мирзакарим Норбеков. Това е книга, която е насочена към хора със зрителни проблеми /метод за лечение с упражнения/, но аз искрено я препоръчвам. Всъщтност сещам се за приятелка, която ходи и на курсове по тази система и свали очилата - имаше 9 дьоптера, сега мисля че са 2-3.Аз лично много се промених откакто я прочетох, дори не мога да се позная. По принцип съм много общителна и нямам проблеми с комуникацията, но не бях се замисляла колко често се усмихвам и как ме приемат хората наоколо. Оказа се, че не само за хората около теб има значение - аз съм различна. Ако не сте я чели прочетете я, ако пък сте я чели припомнете си някои неща. Заслужава си!

Аз пък познавам автора на книгата- Мирзакарим Норбеков - да се похваля!

# 134
  • София
  • Мнения: 175
Мами, а какво мислите за "Излекувай тялото си" и "Излекувай живота си" на Луиз Хей? Тези две книги са неразделна част от ежедневието ми, особено когато не се чувствам добре.

Общи условия

Активация на акаунт