ДВЕ ДЕЦА - ЕДНА СЪДБА!!! МОЛЯ ВИ ПРОЧЕТЕТЕ!!!!!

  • 25 712
  • 195
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 138
впрочем за децата за подсигурени колички от анонимен дарител. така че сега семейството ще може да излиза навън на разходки. росен беше много радостен, като каза, ще сме навън някъде на пърженикартофки. очите му блещукаха като на малко дете. те от поне пет години почти никъде не излизат.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 08:59 от matakosmata

# 76
  • Мнения: 11 607
Слана на Бога за тези колички,които са подарили на децата......Най-накрая навън!!!! Hug Hug Hug

# 77
Много тъжно, наистина  Cry
Изчетох цялата тема, всички коментари ... Колко добри хора има! БРАВО!   bouquet
И аз искам да помогна. Ще пиша идректно на Росен - щом има вече нет в къщи.
Лошото е само това, че няма надежда за дечицата им ... Как само съдбата е толкова жестока към някои ...

# 78
 
Здравейте! от доста време се каня да споделя няколко думи относно Росен и Севдито...
Радвам се, че има отклик относно съдбата на техните дечица, семейството им.

Преди около 4 години се запознах с тях. Предложиха да ни помогнат с нещо, което аз и моят съпруг бяхме предприели за Русе. Учудихме се на тяхната готовност - не всеки го прави в днешно време. После им отидохме на гости и...застинахме! Двете дечица стояха в легълцата си притихнали. Живееха под наем. Обля ме срам. Голям срам, че тези млади хора живееха по този начин. Поне да се оплакваха! А те някак ...светещи, разказваха за децата, живота... Разпитвах ги толкова много и цялата картина ми се редеше пред очите. Разделихме се и остана в мен една тежест за тях. Аз имам 3 деца и не мога да си представя какво им е... Но Росен и Севда имат една дълбока вяра, която ги крепи. Наистина има много нужди по света, но те за мен станаха специфичен случай.
През следващите 2 години се опитвахме да правим малки неща за тях - разбирах по-дълбоко нуждата да бъдат съпричастни повече хора.
Знаете ли, четох разсъжденията във форумите за тях - хората се насърчават да им помагат "защото са бедни", "нямат дрешки за децата"... Не тази трябва да е основната причина - аз усещам, че тези млади хора имат съдба/ разбирайте призив в живота си!/.  Хората се вълнуват дали децата ще оздравеят./Даже на едно място ни отговориха, че няма да дадат средства, защото децата били безнадеждно болни!"/ Аз питам - а какво за Росен и Севдито?. Така фондацията, която представлявам, нарече проекта за тях "Росен и Севда", а не "Радостинка и Емануил". Искаме да ги изпратим напред в бъдещето подкрепени, улеснени в ежедневните си грижи за децата - тях, майката и таткото! И всеки, който е разговарял с Росен и Севдито, разбира за какви хора говоря.
Така се роди Благотворителната кампания "Защото има Възкресение", част от която беше концерта във Воения клуб на 26 април. Събраната сума http://www.missionbg.org/bg/events/images/protokol.JPG  не е толкова голяма, но е достатъчна за един старт, едно по-добро начало за семейството. Не е въпросът да съберем пюренца, витамини и памперси за децата. Нашата цел е Росен и Севдито да се почувстват част от обществото, полезни, приети.

И тук, мили мои приятели, ще ви споделя нещо.
Когато препрочитах форумите , се сблъсквах с едно недоверие, което като се замисля може би има право, защото в нашето общество има всякакви хора...

Цитат: "Извинете , момичета, не разбрах дали има сметка, която да не е към фондацията, на която могат да се изпратят парички."

Когато започнахме кампанията, Росен поиска да има сметка единствено на фондацията, която представлявам - МИСИЯ СПАСЕНИЕ. Не искам да изпадам в подробности, но поради социалните закони в страната... Преди 3 дена той беше в София и аз отново го помолих да открием сметка на тяхно име. Той отказа категорично. Защо - попитайте го лично.
   Дали ще изпратите финансовата си подкрепа по пощата лично на Росен и Севдито или ще го направите чрез сметката на фондацията, за мен няма значение. Това, което ще ми дава стимул да продължа, е доверието. И слава Богу, го имам от страна на Росен и Севда. За пореден път разбирам колко безценно е доверието, което можем да си оказваме един на друг. Защото.. всички сме от един отбор – на тези, които искат да подават ръка!
            През тези няколко месеца разбрах и още нещо – много по-лесно е да дадеш пари на някой, дрехи и всичко останало. Заспиваш спокойно с мисълта, че си помогнал. И така е! Но има нещо повече от това – да можеш да извървиш пътя с този, на когото помагаш. Една „екстра мила”... Живеете с него със сегашните проблеми, радости, неволи, чертаете бъдещи планове, обмисляте варианти, предприемате, спирате, продължавате, падате, ставате... тогава ще е пълния смисъл от всякакви кампании, помощи и форуми.
            Благодаря ви за отзивчивостта да бъдете съпричастни към Росен и Севда! Кампанията за набирането на средства за семейството продължава.
            Заедно е по-лесно.
            Бъдете благословени!

                                                               Жани Ковачева
                                                               МИСИЯ СПАСЕНИЕ

p.s. Ако някой не е гледал филмчето за децата, може да го види тук
http://www.missionbg.org/video/R_S/flvplayerBG.html
Скоро ще ги има и на английски език.
  .
   

 

 

# 79
  • Мнения: 5 250
Ужасна трагедия  Cry
Не мога да прочета всичко, което е изписано, но искам да помогна на това семейство  Hug
Дрешки за децата нямам, но за майка им мога да изпратя доста потничета и летни дънки. Моля Ви, за да не ровя назад, бихте ли ми казали как да се свържа със семейството  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 13 512
Изпртих запис ,сандали и ниски чехли. Моля,,който има връзка със семейството, да  се свърже с Росен и да му каже да отиде да си ги получи.

# 81
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Можеш да му пишеш на rosmusic@abv.bg и сама да му кажеш. Много ще ти се зарадва Wink

# 82
  • Мнения: X
Невероятно силни хора Cry
Лъчезарни и борещи се с живота. Нямам думи Sad

# 83
  • Мнения: 1 919
Невероятно силни хора Cry
Лъчезарни и борещи се с живота. Нямам думи Sad

# 84
  • Мнения: 2 232
И аз ще пратя малко дрешки за децата и 37номер обувки за Севда.Питах на е-мейла, кои номера носят за да видя дали имам и за тях нещо.
Направо разстърсваща  история, нямам думи колко силно е това семейство, нека Бог да е с тях и да им дава сила и Надежда. Praynig
А дечицата са същински Ангелчета......

# 85
  • Мнения: 3 504
www.missionbg.org
Мили майчета,отправям зов за милосърдие към вас!!!
Познавам ги,по добри млади хора от тях не познавам!!!!
На мравката път правят и са винаги усмихнати!едно парче хляб да имат,ще поканят някого да го споделят!Много са бедни и безрезервно обичат децата си и Бог!!!!  bouquet

Това семейство го гледах на 01-ви май - по телевизия Европа, повторение на прадеването. Че плаках много, плаках Cry Cry Cry, това ме вдъхнови да направя пита и да отида в църквата да направя служба с молитва за здраве и изцеление на всички деца болни деца от форума ни, вкл. и това семейство и тези дечица. Аз се прекланям пред тези хора, нашия проблем е капка в морето.

Нещо по-специално и определено ли се събира ??? или кой с каквото може, готова съм веднага да изпратя дрехи и без това вече имам толкова малки дрехи и седят в кашони и заемат място.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз също им писах, но нямам отговор! Confused

# 87
  • Мнения: 4 138
росен няма все още перманентен достъп до интернет, а и са много ангажирани. вчера се чух с него, всички са добре.  bouquet

# 88
  • Мнения: 3 504
matakosmata , КАТО СЕ ЧУЕТЕ ПАК предай нашите поздрави! Аз мога да помогна за сега с дрешки, имат ли нужда от тях, защото сигурно много хора са им помогнали с това досега?
 

# 89
  • Мнения: 13 512
На мен ми се обади Севда преди няколко дни- да ми благодари.Много се изненадах. Явно на записа или колета съм написала номера си. Много, ама много мило момиче! Hug

Общи условия

Активация на акаунт