ДВЕ ДЕЦА - ЕДНА СЪДБА!!! МОЛЯ ВИ ПРОЧЕТЕТЕ!!!!!

  • 25 727
  • 195
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 674
Мила Севди... Hug вие сте едно страхотно семейство! Аз съм ви  го писала вече  мног пъти!    bouquet   bouquet  bouquet Но пак ще го кажя че  се прекланяма  пред Теб и Росен... и ви се възхищавам като родители които даряват децата си с мног топла обич,постоянно,всекидневно..и ежеминутно!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ако знаеш само  как се зареждам като ти чета е-майлите.... Blush  Аз ти писах скоро, дано си ми получила майла... newsm78

Зарадвах се много когато писхате че дрешките са станали на децата.... Hug Не знаехме размерите им... Blush


Севди...чакам още снимки  на мейла...от вашата планинска ваканция  Wink


Много ви обичаме   newsm51 ...smile3525 ..и прегръщаме от севера.... Hug Hug Hug
Целувки и прегръдки на Емко и Радостинка!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 01:49 от roza66

# 136
  • Мнения: 950
Просто нямам думи ,не бях влизала тук във форума клюкарник защото мислех че е за общи приказки а то се оказва че има много тъжни истрории . Sad

Много плаках на филмчето което гледах   Cry  невероятни хора сте ,обичте се много и се  грижите за тези малки слънчица с тези невероятни усмивки .Надявам се все някой ден да има лечение това заболяване и щастието ви да бъде още по -голямо  Praynig
Чувствам се безполезна че немога да помогна ,но каквото мога ще направя само кажете .

p.s.просто неможах да прочета всички мнения след този рев и червените ми очи ,затова се извинявам  Embarassedако съм пропуснала нещо и затова питам с какво мога да помогна 

# 137
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
колко късно виждам темата  Tired
виждам, че всичко вече е казано...
едва ли мога да си представя и част от това колко е трудно ежедневието  ви!
 но от видяното, уверявам ви смея да твърдя, че вашите деца и вашето семейство е много по-щастливо от много други ...

много бих искала да помогна деня ви да бъде по-лек, кажете от какво имате нужда?

# 138
За съжаление и аз видях темата тази вечер Sad но мисля че все още може да се помага на това мило семейство.Прочетох всичко до тук...много неща са се изписали и толкова добри думи за Севди и Росен.Възхищавам ви се на силата и вярата и на тази топлина и обич в семейството ви.А дечицата ви имат прекрасни усмивки,като гледах как греят на личицата им се усмихнах през сълзи. Прегръщам ви.Когато мога ще помогна и аз с нещо,надявам се координатите за връзка с вас да са същите.
Бог да е с вас!

# 139

Zdravejte priqteli!
 Pi6e vi tati Roska!Blagodarim vi za milite i nasar4itelni dumi!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Koordinatite ni za vrazka sas nas sa si sa6tite!Tezi dni 6te publikuvame snimki ot po4ivkata ni na Balkana!Taka 4e 6te mojete da ni vidite!Pojelavame na vsi4ki uspe6na sedmica!
  Pozdravi ot mami Sevdi,bati Emko i princeska Radostinka  Simple Smile

# 140

Здравейте приятели!
Публикуваме ви снимки от нашата пьрва семейна почивка-на балкан!  bouquet
  bouquet
Нашето семейно албумче!  Hug

    Филма:Две деца-една сьдба! Hug  
както и
    Филма:Две деца-една сьдба!  bouquet
Координатите ни са сьщите: rosmusic@abv.bg и GSM: 0887/864-916

[/quote]

# 141
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
разглеждах албумчето ви и мрачния октомврийски есенен ден се промени със светлината на вашите усмивки!   Hug давате ми толкова положителен заряд! благодаря ви! Blush
това трябва да е първата от многото семейни почивки!

# 142
разглеждах албумчето ви и мрачния октомврийски есенен ден се промени със светлината на вашите усмивки!   Hug давате ми толкова положителен заряд! благодаря ви! Blush
това трябва да е първата от многото семейни почивки!

 bowuuБлагодаря   ти   приятелко   за   пожеланието  за  много семейни  почивки!
Много   бих  се радвала  догодина   да отидем   пак  някъде  с  децата.
Това  е ценно  време   защото    го   отделяш  само за семейството   си    и   е   прекрасно   за мен   да  бъда   повече  време  с  децата  си!
Бих  искала   да  споделя  друго  нещо   сега  -  става  въпрос   за  протеста   който  беше   в София   в   защита   на   децата   от Могилино  и  други  социални домове.  Незнам   дали  ще помогне  кой  знае  колко  ако  се пише   и  в  нашата   тема   относно   тези събития   .   Нека   повече  хора    да   научават    и    наистина да се постигне  нещо трайно  и добро. 
Ще  ви разкажа   само това -   Рождения  ден  на нашия  Емко   го   празнувахме   тази година   в   РАЛИЗ - това е Русенска  Асоциация   за лица  с интелектуални   затруднения.   Емко   е записан  в   дневния  център   на    тази  асоциация.   И  естествено   бяхме  поръчали  огромна  торта   за  да  има   за всички  -  между  другото   беше  много  вкусна.  И  така    точно  тогава   бяха  дошли  и няколко  деца от Могилино   -   от  време  на време   идват  -  и   естествено    и  те  получиха   по  парче  торта.   И  това  което  ме потресе  беше  че   те  за   първи  път  в  живота   си  опитват  нещо  такова.   А  бяха  около    двадесет   годишни.
Не  мога  да си  представя     това   че   човешки  същества    са    обречени  да живеят   без   топлина и любов.
 Надявам    се   че  сте  ме  разбрали   правилно!
Много   усмивки    от  слънчевите  Емко  и Радостинка!
Няма  да излъжа    като  кажа   че   и  вие  допринасяте   за  техните  усмивки!  Благодарим  ви! 
   

# 143
  • Мнения: 950
Страхотни сте  Hug ,страшно много ми харесаха снимките а вие сте още по-супер .
Само едно ми стана мъчно ,че малките слънчица бяха при люлките и пързалките и немогат да ги ползват като другите деца  Cry ,но общо взето щом казвате че сте изкарали добре и децата да са доволни се радвам.
Да ви питам неможе ли да се направи кампания за събиране на повече средства за да ги закарате в чужбина за пълна диагноза и дали няма лечение  Praynig newsm78
Благодаря ви, че ми позволихте да се докосна до вашето щастие и вашата сили ,вие сте пример за много българи...   bouquet  bouquet  bouquet

# 144
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
децата от Могилино са постоянно в мислите ни и не само те, а всяко дете на което не е оказана адекватна помощ в нужда. има много теми във форума. момичетата от ДБМ правят всичко възможно за да променят нещата.
жалкото е, че по домовете растат много други забравени деца, повечето от тях нямат здравословни проблеми, но имат други много по-сериозни...нямат точно това - човешка близост. хвърлени са още от бебета в кошарки като животинчета и могат само да разчитат, ако някой от персонала се сети да ги погали!
а не мога дори да си представя вие с колко трудности се сблъсквате. аз отскоро имам второ дете и разбирам, че 24 часа за двамата не стигат! Whistling
пишете за проблемите си, тук всички го правим и толкова много ми помага форума. като се има предвид, че не страдам от липса на приятели с които да споделям. но тук възможностите са неограничени!

# 145
 От  медицинска  гледна  точка    за  Емко  и  Радостинка    няма  шанс................................................
дори   ако  някой  ден   се  открие  увредения  ген    учените  в световен  мащаб   са  успяли  само  на теория  да   изолират  даден  увреден ген   но  не  и на  практика.     Отново     това  лято   след  поредните  изследвания      ми    казаха  че   в  България   възможностите  са вече  изчерпани..........................
И  отново  бяха  излезли  отрицателни  изследванията. 
В  чужбина  ако  отидем    няма   да  е   толкова  за  лечението  на децата    а    пак  за    поредните  изследвания    -     но  дори  и в  чужбина   няма   100-процентова  гаранция   че   ще  поставят  точната  диагноза.
Но  ние вярваме   че   не  медицината   има  последната  дума.
Ако   проблема    на  децата   ни  зависеше  от  това   да  съберем   определена  сума    ние  отдавна  щяхме да  сме го направили   но  в   случая   дори  цялото    богатство  на света   не  може да ги  възстанови.
Само  ще ви кажа   това  -    когато  купувахме  количките   -   имаше   определен  лимит  за децата   от  този  фонд   -    и    накрая   мисля  че останаха   около  500  лева    и   ние  попитахме  можем  ли да  ги използваме   за    някои  изследвания .  Не  искахме  да ни ги  дадат    и     те   директно    да  изпратят  сумата   .    Управителят  ни отговори    че    не  може      защото    от  тези  изследвания  децата   няма     да    оздравеят.   При  нас   винаги   е  било  така   -   дълго  време   никой   не   ни  е   подкрепял    защото    ние  не  можем    да  кажем    че   ни  трябва     определена  сума    за  конкретно  нещо      и     така..............................
По-късно ще пиша  пак  ........................   Надявам  се   че ме     разбирате   правилно.   
Благодаря   ви  отново!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 146
  • Мнения: 1 271
Разбирам те мила Севди, за съжаление, много добре те разбирам.
 Hug  bouquet за вас

 baby_neutral Joy Heart Eyes за децата

# 147
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
признавам, че не съм наясно как точно работи системата. newsm78
ясно ми е само, че е ужасно сбъркана, ръждясала и скърца толкова силно, че и много хора като мен, които нямат тези проблеми, не ги хваща сън вече - толкова много дразни!!!  Crossing Arms
и там, където заяжда колелото, викам да му ударим едно рамо, че да вземе да тръгне! Thinking
надявам се сега, че вие ме разбирате правилно... Peace
mami Sevdi само кажете за какво точно става въпрос, какви са планините дето трябва да ги катерите сами и ни позволете да се опитаме поне да свалим малко от багажа  Hug

# 148
  • Мнения: 3 914
Отдавна чета тази тема и се чудех какво да пиша.Сега виждам, че вече пишат мама Севда и тати Роска и искам да им изкажа моето огромно уважение към тях,за мен те са невероятни хора и невероятни родители,такива кора като вас са рядкост и аз съм щастлива ,че се докоснах поне малко до вашето ежедневие, за да разбера че в тази държава живеят и хора като вас.Поклон мили хора  bouquet
Аз също съм майка на дете с увреждане,виждам че се интересувате и от проблема в Могилино и следите ставащото и всичко около протеста по този повод.Аз и Нанди/друга мама на специално детенце/ще пишем какво е нужно за деца като нашите.Ще се радвам да ми пишете какви са проблемите и нуждите за  отглеждането на вашите дечица,какво мислите вие,от какво смятате че имате нужда и ви се полага като помощ от държавата,изобщо всичко което смятате за важно.Така ние ще помогнем и на други родители и се надявам това да помогне те да не оставят децата си в институции.
Моля ви ,мама Севда и тати Роска,искам да чуя и вашето мнение,нека променим мисленето на хората ,че и нашите деца не са по различни ,просто имат повече нужди,но също могат да живеят в любов и да дават любов,стига някой да ни помогне мъничко поне Hug

# 149
Здравейте скъпи  приятели!
Три   дена  нямахме   комп и сега  виждам  новите публикации и  бързам да отговоря. Докато четях в мен нахлуха много мисли но ще се постарая да отговоря на всичко. Ако  пропусна за нещо  питайте  ме пак.
Относно проблемите   с които се  сблъскваме  при отглеждането  на нашите  деца  -   честно казано  някои от тях са разрешени.Ще  ви споделя  някои неща  от  преди  -   преди няколко години  когато  стартира програмата Личен асистент  аз бях назначена веднага  понеже отговарях на изискванията   но  условието   беше  Роската  да се подписва в Бюрото  т.е.  да  се води че е безработен.  За мен това бе голям абсурд.  Мина малко време    и ни се случиха доста  лоши неща   едно  от които  бе  счупването на крачето на Емко .  Наложи се  да бъда с него  две седмици  в  болницата  в Русе   -   и  оттук  въпроса    кой трябваше да се грижи  за Радостинка   .   Към края на годината  Роско   реши  да  отиде в София   -    да се опита  да се срещне  с някой   депутат от парламента.
Два  дни   той  се опитваше  по  законовия начин   да влезе в парламента   но  не го  пускаха    даже   без малко  да го арестуват.  Тогава   незнам  как  стана    -  беше Божие  чудо -  той  се свърза  с  един човек   който  му помогна   .    Няма да ви разказвам  с подробности    -   но  резултата беше   -  той  се  срещна  с  една депутатка    която  прояви разбиране   и заинтересованост  и  го попита  какво иска.  Ние искахме   Роско да стане  втори личен  асистент    на   второто  ни  дете. Имаше само два начина за това.  Или да се промени закона    или  зам.минист.   да изпрати постановление  до социалните  в Русе.   Никой   не ни вярваше  че ще успеем    -    дори  социалните   -   но  към края на годината  получиха  това постановление   и Роско  беше назначен  от  01  януари  като  втори личен  асистент    и  то като  изключение  от закона.   Няколко  месеца  по-късно   бях на разходка  с  Радостинка   из центъра  на Русе   и   срещам   същата  депутатка    и  малко си поговорихме   и тя ми каза    че  благодарение на нас    вече и закона  е променен  т.е.  може  и  двамата  родители  да са Лични  асистенти  ако   в  семейството  има  повече  от едно  дете с увреждане.  Ако  тя  не  ми го  беше казала  нямаше да го повярвам.  Далеч  съм  от  това да се  хваля  пред вас! 
Друг  голям  проблем  който имахме   беше това че живеехме   на квартира на свободен  наем  и   плащахме  по100 лева всеки месец.   Беше  доста  тежко    седем  години  но славно!
Опитахме  в жилфонд   -  бяхме картотекирани  и  чакахме    тези  шест  години. И  тук дълга история   -   истината   е че казваха  че не  могат  да  ни осигурят  жилище  с  нормални условия.  Ние  на три  пъти  отказвахме апартаменти  които  не  бяха  годни за живеене. Прославихме  се   с  това че сме  претенциозни. И   преди  две години   -    не  мислете   че те доброволно   са се съгласили  -  ни  предложиха   пак апартамент.  Ние го приехме  този път   понеже  беше здрав   въпреки  голяма  мизерия  в  него.  Нуждаеше  се от огромен  ремонт   за да  може  да го приведем   в   добър вид.  Оттук дойде  следващия  проблем  -  липсата на   финанси  за  това   а  също  така   и   нуждата  от обзавеждане.  Понеже  ние живеехме   в обзаведени квартири   и  имахме  само  леглата  на децата  и техния скрин  -  нищо друго.  И отново  Божията  ръка   ни  помогна  -  точно  тогава  се свързахме  с  фондацията  Мисия - Спасение.  Направи се бюлетин  за нас   .   Малко хора  откликнаха  но  бяха достатъчни   понеже    и с тяхна  помощ  месеци наред  ние успяхме   да се справим . Понеже  трябваше  да връщаме  заеми  които бяхме взели.  И тук е много дълга историята. Накратко  към  този момент   вече  почти сме приключили  със заемите   и  имаме  нормални  условия  са живеене  и  най-необходимите неща. 
Друг  голям проблем  който имахме   беше  че не можехме да намерим колички  за децата -  и  тук е  дълга историята.  Дано  не  ви отегчавам  вече!  Мисля че два пъти ни излъгаха   относно количките  и т.н.   
Вече ги имаме    -  бих казала  тук че форума  много ни помогна.
Въпросът  ми е  защо   социалните  служби   не  можаха  да  ни  осигорят информацията  от която  се нуждаехме.  Не  исках  пари от тях  а  инфо.  Защо  от форума    трябваше да научим  за  дадената  фирма и да се свържем с нея.  Понеже на нас  ни трябваха  по-специални колички   -  вие  ги видяхте  вече  какво представляват.
Освен  това  майките  с  деца  с  увреждане  знаят че  дълги  години   инвалидните   бяха  по28  лева на дете  -  срамота!  От  3-4  години  се сетиха  да  ги  увеличат  и сега по се ядва.  Мисля че сега са  75  процента от минималната  заплата  и  това значително  вдига  дохода  всеки месец. 
Да  не  говоря  за   полагащата  се рехабилитация  на децата    и  медицинското   им  обслужване.
По този въпрос  направихме  също  всичкоо    по силите  си  но  годините  минават   и  малко   или много  се чувстваме  изморени   вече.   Един престой в болница  си  е истинско изпитание!
А  относно  изследванияха    да довърша  -  ние  ги  правим   не  само за децата   но   и  за  това  дали  можем някога  да имаме   наше здраво дете.  Както  ви писах   според медицината  е невъзможно   понеже   дори  да открием   увредения ген    лекарите  все още не могат  на практика да го изолират.
Мисля  че много се проточих    и  ще свършвам вече   .  Накрая    бих  искала  да кажа още нещо   много важно за мен.
Дори никой да не ни беше подал ръка    ние  нямаше да си изоставим децата!  На нас не ни  трябва финансова стимулация  за да ги задържим в дома си! Независимо  от всичко   ние  ще   си ги отглеждаме вкъщи.  Ние дори никога  не сме обсъждали  този въпрос   вкъщи  понеже  няма  какво да го обсъждаме .  аз  като ги гледам  виждам  моите  деца   и ги  виждам съвършени.  Душички са  големи!
Но  истина  е това  че  помощта  която  получихме  досега  помогна  толкова  много  на  нас  и на децата  да живеем  по-лесно   и  по-щастливо!  Знам какво   е да си сам   -   изпитали сме много трудности   и лишения -  и  сега  когато  чувстваме    реалната  подкрепа на всички вас!  Но истина  е  и това  че  в  никой  момент  Бог не ни изостави!
Независимо  че  сме  семейство  в неравностойно положение   винаги  сме искали да живеем  достойно   и  да не ни унижават.  Винаги сме се  стремяли към независимост  и  самостоятелност   и да не се оплакваме1
Искрено се надявам  че не съм ви досадила    -   споделих  малко   за живота  ни с вас!
Прегръдки  от всички нас! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet


Общи условия

Активация на акаунт