Турското робство е било мнимо, Баташкото клане е мит!

  • 17 190
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Били са третирани като хора, робите не са хора, почети малко история.
  Не казвам, че всичко е било приказка, но робство е крайно, като се има предвид, какво означава да си роб.
Смятам , че съм чел достатъчно история за да имам идея за какво става въпрос и да не съм обикновен празнодумец!Смятам също така , че трябва да си опресниш познанията и да се поровиш още в тълкуването на думите "роб" и "робство"...
нелепо е да се твърди това което се опитваш да ме убедиш (дано поне сама си вярваш). А кланетата  можем да ги клсифицираме като порязване при бръснене може би...?!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 161
За клането е глупост, но робство е силно изказване наистина.  Робите не са хора, те нямат права, нямат нищо, разменна стока са...
...може би Българите от онова време са взимали участие в изборите...?!Или десятъка е бил нещо като такса винетка? Ааааааааааааа сетих се - хората доброволно са  давали децата си с/у осигурена квартира и стипендия...
Били са третирани като хора, робите не са хора, почети малко история.
  Не казвам, че всичко е било приказка, но робство е крайно, като се има предвид, какво означава да си роб.

Защо да е крайно?

Събарянето  на църкви опитите да се унищожи христянската вяра ,не е ли крайно?
Убиването на (?) незнам колко бременни български жени , не е ли крайно  (Ако някой е слушал на Царевец за какво става дума)
Правенето на турска войска от българчета, не е ли крайно?   
Убийствата и изнасилванията , не са ли крайни?   Twisted Evil

# 17
  • София
  • Мнения: 3 159
Последно не остана ли "владичество" - и вълкът сит, и агнето цяло, пък и като че ли точно фактологически - макар и силно ограничени, българите са имали все някакви граждански права.
Баташкото клане е петно в историята на Турция точно толкова, колкото и геноцида над арменците. Колкото и да се разграничават на думи, забравянето не е лесна работа. Плащат си хората, лобито е готово. И без това ЕС ги котка много в последно време, удобен момент всички вкупом да се направят на луди пред паметта на българите.

# 18
  • Мнения: 2 792
  Не се съмнявам в убедеността ти, както и в пристрастността ти, нормално е и аз подковавана от малка в тази убеденост. Изучаването на структурата на Османската империя и организацията на законодателството им  обективно, промени категоричността ми. Бих искала да защитя тезата си по обосновано, но в този късен час ми е не възможно, за това само подхвърлям по различно мнение.

# 19
  • Мнения: 87
Убийствата и изнасилванията , не са ли крайни?   Twisted Evil
...не бе - питали са ги: "искаш ли да тъ изнасиля или сама ш си дигнеш краката?" Имали са жените ни право да избират... даже референдуми са правили на всеки 6 месеца...

# 20
  • Мнения: 60
ето това мисля

# 21
  • София
  • Мнения: 2 161
No Comment   Shocked

# 22
  • Мнения: 2 792
 Просто един въпрос, мога и да бъркам разбира се, но чували ли сте, някоя друга държава да се обявява, че е била под робство.
  На първо четене се сещам Индия, свързвате ли я с Великобританско робство и хилядите колонии други, също.

# 23
  • Мнения: 2 563
Просто един въпрос, мога и да бъркам разбира се, но чували ли сте, някоя друга държава да се обявява, че е била под робство.
  На първо четене се сещам Индия, свързвате ли я с Великобританско робство и хилядите колонии други, също.

Ох, като почнете с тия истерични теми. Все едно хората нямат право на мнение... Да ви се чуди човек, толкова ли е загнездено в личността ви робството, толкова ли е определящо, че едно чуждо мнение не можете да приемете. Ми да правят квото си щат в Германия, толкова ли е  важно образът на България во веки веков да е изнасилена от турчин девица?

Учебниците, по които повечето от нас са учили история, са минавали през цензурата на соц режима. Това не би трябвало да е изненада за никого. Сами си решете дали тази цензура се е отразила на  версията за робството или не. Аз лично не вярвам изцяло на образованието си по история от България. Учила съм история на Балканите и в САЩ и определено чуждите историци са на различно мнение. Робство е имало, но не е било едно петвековно изнасилване и клане, както се внедрява в главата на всяко българче.

# 24
  • Мнения: 261
МНИМО А! #Cussing outАМА КАК САМО СЕ ВБЕСИХ!!!
И клането и три пъти опожаряването до основи на родния ми град,и то ли е мнимо, А?Тия да не ми ги разправят на мен,защото там сме израстнали с мъжа ми и историята я черпим от извора!
Я да дойдат тия  шваби,да ги свалим долу във въпросния град,та да им разяснят историята.Живи няма да излязат!Населението е толкова чувствително на тая тема,че....кръвта им ври,като чуят за турци.
До ден днешен!И така ще бъде,защото се предава на поколенията bg.Синовете ни са на 8 и на 4 години,обожават да ходят там и да обикалят по музеите,и така се настървяват,че да има как пушка на рамо да метнат #2gunfireБалканджий момчета,кръв юнашка не трае!
Потомци на ВЕЛИКИ БЪЛГАРИ!
 #2gunfireа немците да си гледкат тяхната история и да не се занимават с глупости

# 25
  • Мнения: 2 792

 #2gunfireа немците да си гледкат тяхната история и да не се занимават с глупости

Немците си имат своята история, много по злополучна от нашата и с много повече травми, вероятно си чувала за Първата и Втората световни войни, може би не е зле да се чуе какво мислят хора, които носят личната обремененост, а не насадената.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104

 #2gunfireа немците да си гледкат тяхната история и да не се занимават с глупости

Немците си имат своята история, много по злополучна от нашата и с много повече травми, вероятно си чувала за Първата и Втората световни войни, може би не е зле да се чуе какво мислят хора, които носят личната обремененост, а не насадената.

какво имаш предвид с това?
какво общо има личната обремененост на немците с българската история?
и с какво е лично обременена г-жа Балева в случая???
някои факти може и да са преувеличени, исторически хиперболизирани (то в историята на коя ли държава не е така?!), но кланета, че е имало- имало е и Баташкото определено е едно от тях Naughty

# 27
  • Мнения: 2 792
може би не е зле да се чуе какво мислят хора, които носят личната обремененост, а не насадената.
какво имаш предвид с това?
Имам предвид поколенията и изкупването на вината, това променя погледът върху отдавна минали събития,  едно е да носиш спомена, че дядо ти е бил есесофец, а друго е някой да ти припомня, че някъде там през вековете, твоята прапрапрапрабаба вероятно е била заплашена от изнасилване, защото живее в  част от Османската империя (прекалено цинична ставам и го осъзнавам за това напускам темата за възмущение, извинявам се, ако съм обидила някой, просто мисли си споделям)

# 28
  • Мнения: 4 392
Балева, Балева..тц, тц Sick Sick

Спомням си за един професор, който каза, че броят на жертвите от холокоста е силно преувеличен и го осъдиха. Значи някои могат да са чувствителни на тази тема, а ние да не сме, така ли?! Rolling Eyes

Аз съм за етнически мир Peace, но не и да продължаваме "да си вдигаме краката"!
Прощавайте за цинизма.

# 29
  • Мнения: 3 423
Спомням си за един професор, който каза, че броят на жертвите от холокоста е силно преувеличен и го осъдиха.

Кой е този професор? Сигурна съм, че си го спомняш.

Историята няма как да е толкова черно-бяла.
Присъствала съм заедно с немци в семинар за фашизма.
Страшно интересно ми беше, бях единствената чужденка
сред хора, които разказваха за изнасилените си баби, за
дядовците си, дето и сега биха емнали евреите, други пък
говореха за убитите си дядовци, дето изобщо не са искали
да идат на война, но понеже държавата им... Да, това с
пагубността на турското робство е въпрос на гледна точка.
За да сме си запазили езика и писмеността, едва ли всичко
е било толкова зловещо. Иначе досега да бяхме проговорили турски.

Общи условия

Активация на акаунт