Мили родители, търсете правата на децата си! - тема 2

  • 54 114
  • 679
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 743
Кати имам един въпрос към теб- картата, която получаваме за безплатно пътуване  с влак, важи ли и за спалните вагони или само за 2-ра класа на обикновените? Тези безплатни пътувания могат да бъдат общо 2 с влак или автобус, или 2 с влак и 2 с автобус?
Благодаря  bouquet

# 61
  • Мнения: 335
Здравейте.Аз също имам въпрос  newsm78  Вече съм объркана и утре ще ходя до социални.Минахме на ТЕЛК и ни дадоха 50%.Колко на месец трябва да получаваме?Направиха ни и социална оценка има право да взима 30% от ГМД/незнам какво е/ от тук колко?И удвоени детцки -40лв/за второ дете/.Дотук добре.Днес ходих до банката и ми направиха разпечатка за постъпленията 142.50лв. #Crazy Кое и какво е незнам,но май трябва да са повече? Вашето мнение? Благодаря предварително!   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 2 262
гмд - минимален доход

# 63
  • Мнения: 3 540
Моля накой ако има възможност да ми отговори на следното:
Задължително ли е да подам документ за Социална оценка за да получавам помощи по чл. 43 от ЗИХУ, защото прочетох следното: "Получаването на социална оценка с предложение за отпускане на месечна добавка за социална интеграция по чл. 42 ЗИХУ е необходимо условие за отпускане на такава добавка. Следователно подаването на молба за изготвяне на социална оценка трябва да предхожда подаването на молба за отпускане на месечна добавка за социална интеграция."
Аз съм подала преди около 15 дни молба за двойни детски и за мес. помощ по чл. 43, но за Социалната оценка не подадох защото трябваше да хода на друго място да го подам , а аз тогава нямах възможност.
Детето ми е с 51 % ТЕЛК , ако това има значение.
   Дъщеря ми е с 50% ТЕЛК първо подадох документи за двоини детски след това молба по чл. 43 и молба за соц. оценка след няколко дни ми се обадиха от закрила на детето и ме поканиха на интервю за изготвяне на соц. оценка .

# 64
  • Мнения: 3 540
Здравейте.Аз също имам въпрос  newsm78  Вече съм объркана и утре ще ходя до социални.Минахме на ТЕЛК и ни дадоха 50%.Колко на месец трябва да получаваме?Направиха ни и социална оценка има право да взима 30% от ГМД/незнам какво е/ от тук колко?И удвоени детцки -40лв/за второ дете/.Дотук добре.Днес ходих до банката и ми направиха разпечатка за постъпленията 142.50лв. #Crazy Кое и какво е незнам,но май трябва да са повече? Вашето мнение? Благодаря предварително!   bouquet
на нас за 50%телк ни дажат 40лв. двойни+126 лв. по чл.43 а от соц. оценка само за обучение

# 65
  • София
  • Мнения: 8 348
Я и аз да си попитам, защото до сега бях само нервирана и не ми се занимаваше с това.
При 21% имаме ли изобщо право на нещо, тоест да ходя ли да досаждам на социалните или да взема да си окача решението в рамка на стената?

# 66
  • Мнения: 3 540
Я и аз да си попитам, защото до сега бях само нервирана и не ми се занимаваше с това.
При 21% имаме ли изобщо право на нещо, тоест да ходя ли да досаждам на социалните или да взема да си окача решението в рамка на стената?
[
не нямате право на никакви допълнителни добавки .Ние бяхме първо с 30% и нямахме нищо.

# 67
  • София
  • Мнения: 8 348
Нямам предвид добавки, а някакви преференции. Намаление на билетите за влак или автобус да речем. Нещо от този сорт. Не съм алчна, ама ако нещо ни се полага, защо да не се възползваме?

# 68
  • Мнения: 335
Здравейте.Аз също имам въпрос  newsm78  Вече съм объркана и утре ще ходя до социални.Минахме на ТЕЛК и ни дадоха 50%.Колко на месец трябва да получаваме?Направиха ни и социална оценка има право да взима 30% от ГМД/незнам какво е/ от тук колко?И удвоени детцки -40лв/за второ дете/.Дотук добре.Днес ходих до банката и ми направиха разпечатка за постъпленията 142.50лв. #Crazy Кое и какво е незнам,но май трябва да са повече? Вашето мнение? Благодаря предварително!   bouquet
      Здравейте.Днес ходих до социални. Идваше ми да ги  #2gunfire Оказа се,че не съм пуснала декларация за детцките  #Crazy Питах ги преди два месеца когато оправях другите документи няколко пъти.Нетрябвало!!!  Mr. Green ! А сега МИ ГОСПОЖО КАК ТАКА?Ей така и казвам на същата служителка,а тя ми се кокори.Направоооо  smile3511 то бова,то може,ама.......Питах за кое по колко трябва да взима детето.ПО чл 43 126лв.,8.50 за транспорт/карта за тролей/ ,8лв за лекарства и 40лв детцки.И за санаториум,но там нещата били дълги и широки.Даже незнаела и кои дават фактури които важат при тях.

# 69
  • Мнения: 4 585
Нямам предвид добавки, а някакви преференции. Намаление на билетите за влак или автобус да речем. Нещо от този сорт. Не съм алчна, ама ако нещо ни се полага, защо да не се възползваме?
След завършвате на VIII клас от началото на IХ - 21лв стипендия от училище. За друго не се сещам в момента.

# 70
  • Мнения: 3 504
bisi.s , преживяла си обичайните неприятни емоциии. Аз като пусках молбите - бяха за социална оценка
за месечната помощ
за детските
за документ за пътуване

Мисля, че при 50 %  не е май пълната сума - 126 newsm78, но дано да е!

Въобще не ми се мисли, че алергия получавам от тези служби, от институции изобщооо #2gunfire

# 71
  • Мнения: 521
mimmy,нямаш нищичко ...Над 50 % трябва да бъде ...
Дъщеря ми е с 10%, та знам,че нищо не значат...
Стискаш зъби и си гледаш детенцето.

# 72
  • Мнения: 3 504
То пък това 10 % как може изобщо да го дават?!
Имам предвид, да дадат %, в който ще има смисъл. Иначе е като някаква гавра.
Аз най-ще се радвам изобщо да сме здрави и да нямаме ТЕЛК, но Sick

# 73
  • Мнения: 521
Е-е-е,ти пък Росонери....
Щях да бъда най-щастливата мама,ако ТЕЛК отговаряше на реалността...
Но Даун си имаме и това е ...
Според комисията това  е нищо...

# 74
  • София
  • Мнения: 8 348
На моето гардже му дадоха 201 защото има увреждане на костите и ставите. На много стави. Но, за щастие, увреждането е недостатъчно, за по-голям процент.
И онази глупост с процента от процентите от останалите диагнози!

Аз поне съм по-добре, защото моето влиза в ремисия. Черния му дроб обаче отива на кино. Аман.

Общи условия

Активация на акаунт