Мазнина за фритюрник

  • 8 051
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 250
Бонбонче,ние слагаме мазнината във фритюрника и го включваме-тя се разтопява.Като свършиш с пърженето ще видиш,че мазнината пак се втвърдява.На следващото пържене пак си включваш фритюрника да се радтопи и така. Peace


И аз така процедирам  Peace Преди ползвах слънчогледово олио, но понеже рядко пържа нещо във фритюрника, то се разваляше. Една приятелка ми похвали палмовото масло на Белла и от тогава само него ползвам  Peace

# 16
  • Мнения: 1 906
Ами какво да ти обясняват толкова?  Thinking
Вадиш калъпа от хартиената опаковка и слагаш във фритюрника. И за това ли да има упътване?

Ами когато калъпа е по-широк от фритюрника е трудно да го пъхне вътре  Twisted Evil!!!
А става ясно, че има различни начини след като на това на Олинеза пишеше, че първо трябва да се разтопи на водна баня.
И не на последно място според мен е задължително всички продукти да имат упътване за употреба, независимо от това колко елементарна е тя!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Слънчогледово олио.
Абсолютно, това палмово масло не допадна по вкус на домашните  Naughty

# 18
  • Мнения: 6 958
Аз нямам фритюрник ,но съм чувала от познати че са използвали свинска мас. За нея знам,че може да се използва многократно.Дали не греша?

Свинска массссссссссссссссссс  ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • Мнения: 6 461
Аз нямам фритюрник ,но съм чувала от познати че са използвали свинска мас. За нея знам,че може да се използва многократно.Дали не греша?

Не бих пържила със свинска мас  Crazy

По темата:
Ползвам Слънчогледово олио

# 20
  • Мнения: 1 959
Последно си купих царевично олио и аз сега съм доволна

# 21
  • Мнения: 639
Ами какво да ти обясняват толкова?  Thinking
Вадиш калъпа от хартиената опаковка и слагаш във фритюрника. И за това ли да има упътване?

Ами когато калъпа е по-широк от фритюрника е трудно да го пъхне вътре  Twisted Evil!!!
А става ясно, че има различни начини след като на това на Олинеза пишеше, че първо трябва да се разтопи на водна баня.
И не на последно място според мен е задължително всички продукти да имат упътване за употреба, независимо от това колко елементарна е тя!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Хи хи,също като на американец. Laughing
Разрязваш го и го пъхаш във фритюрника
по темата,не ползвам фритюрник.Писна ми да го чистя.Пържа картофи в тенджера на малки порции и стават почти за същото време . Вкусът е различен и не използвам мазнината многократно.
За гости правя вариации от варени картофи.

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 199
Слънчогледово олио.

# 23
  • Мнения: 1 426
Аз пък имам два фритюрника! Подарък са ми. В единия пържа само картофи 3:1 слънчогледово олио и свинска мас - винаги така са се пържели картофите в нашата къща, много са вкусни!

# 24
  • Мнения: 303
А след колко време сменяте мазнината-изразено в месеци,защото на упътването пише да се смени след еди-колко си пържения,но аз не ги броя,защото рядко ползвам фритюрник
А от свниската мас продуктите не замирисват ли после на такава,в смисъл, като се ядат имат ли вкус на мас?

# 25
  • Мнения: 49
палмово масло и съм доволна

# 26
  • Мнения: 1 906
Хи хи,също като на американец. Laughing
Разрязваш го и го пъхаш във фритюрника

А как преценяваш какво количество слагаш?????????
Мерните единици са различни. На опаковката е обозначено тегло, а мен ме интересува обем!
Само за сведение: има РАЗЛИКА!  Laughing

# 27
  • Мнения: 639
Хи хи,също като на американец. Laughing
Разрязваш го и го пъхаш във фритюрника

А как преценяваш какво количество слагаш?????????
Мерните единици са различни. На опаковката е обозначено тегло, а мен ме интересува обем!
Само за сведение: има РАЗЛИКА!  Laughing

1литър олио=820-830грама  Peace

# 28
  • Мнения: 1 906
1литър олио=820-830грама  Peace

Благодаря!
За олиото добре, а за палмовото масло?

# 29
  • Мнения: 639
1литър олио=820-830грама  Peace

Благодаря!
За олиото добре, а за палмовото масло?
тъй като и двете са мазнини,разликата няма да е фрапираща-до 20г. най-много, но ако държиш на точността,стопи в някой съд на който знаеш обема.

Общи условия

Активация на акаунт