Бактерии в урината

  • 165 740
  • 423
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 16
majata, здравей!
Предполагам, че нефроложката иска да й прави микционна цистография, което е с поставяне на катетърче, през което вкарват течност, за да видят дали се връща или не (дали има везикоуретерален рефлукс) и така да установят евентуално причината за наличието на бактерии. Процедурата е неприятна заради поставянето на катетъра.
На моя син му правиха такава снимка когато беше на 8 месеца. Имаше пиелонефрит (възпаление на дренажното легенче на единия бъбрек), а го установихме след ехографския преглед и точно заради тази гадна ешерихия коли 10 на 5 (при контролните изследвания на 6 месеца). Синът ми, обаче, имаше температура от време на време (37.3-37.5). Педиатърът все повтаряше, че сме го били претопляли и затова вдигал температура, а ако го бяхме завели по-рано при нефролог, можеби нямаше да се стигне дотам. #2gunfire
Както и да е, отвлякохме един стресиращ престой в болницата (като впоследствие пак влязохме заради вирусна двустранна пневмония хваната от болницата  #Cussing out)...
Пиша не за друго, а да споделя, че всъщност ако проблемът е само тази бактерия и детето няма усложнения е много по-добре изобщо да не се пие АБ, защото така е още по-сигурно, че пак ще рецидивира. Сега може който иска да възрази, но го казвам от личен опит (макар и закъснял). След престоя ни в болницата и два поредни антибиотика естествено Велизар вече нямаше бактерии в урината, но месец и половина по-късно те пак си се появиха. Тогава вече бях попрочела това онова и реших да пробвам с билколечение и хомеопатия. Естествено при толкова малки деца се внимава с билките, но при нас имаше ефект и след около месец и нещо пак стерилната урина беше чиста! Давах една отвара от борови връхчета и небет шекер по рецепта на д-р Михайлов (без меда, че е по-силен алерген), отделно от време на време сок от черна ряпа, редувах с капсули червена боровинка. Подсилих имунната система първоначално с коластра, после почнах да давам и клеева тинктура и най- важното - хомеопатичните Collibacilinum CH15 i Medorinum CH15.

majata, ако сте лекували детенце с антибиотик по някакъв повод е много възможно  от него да се получи дисбактериоза, която е предпоставка за развитието на такива патогенни бактерии като ешерихията. Даването на още АБ за да се махнат бактериите не е особено ефикасно в дългосрочен план -  те изчезват за момента и след време пак се появяват и много често стават резистентни към АБто.
И още нещо за изследването микционна цистография - ако го направи някой некадърник или стажанти,както беше в нашия случай, има риск да се преразтегне пикочния мехур. При нас така стана и вместо да се уверим, че няма рефлукс ( а той наистина нямаше тогава) от пренапълването на мехура му направиха хидронефроза за разкош  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Вече пет месеца сме с чиста урина и се надявам да сме преборили гадните бактерии  Naughty
А ако не - чакам ги със сатъра и торбичката с бабините илачи и хомеопатията  Peace

Давам едно линкче (ако не го е пускал някой вече). http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=101
На мен ми беше от голяма полза и стискам палци всички да преборят здравословните проблеми Peace

# 421
  • Мнения: 154
Благодаря за отговора.Не сме пили никакви антибиотици досега.Утре сме на гинеколог и там да видим какво ще кажат.А тази микционна цистография боли ли?колко време продължава?

# 422
  • Мнения: 16
Само катетризирането боли или щипе, зависи детенце как ще го понесе. После като сложат катетъра те пращат на специален рентген - там не боли нищо, снимат и после махат катетъра. После има вероятност при пишкане да я щипе няколко пъти, заради раздразнения канал от катетъра.  Peace

# 423
  • Мнения: 154
desita77, благодаря, че ме поуспокои.Всички около мен майки,с който споделих проблема,ме съветват да не подлагам детето на това.На нефроложката,при която ходим,не вярвам.Струва ми се,че е много комерсиална.Все ме праща някъде на частно и не ми дава направления по различни поводи.Нямаме друг нефролог в града,който да се занимава с деца. Sad

Общи условия

Активация на акаунт