Днес - положителен тест за Овулация...а утре?

  • 6 121
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Именно аз затова сега се  newsm78 и се чудя кой ден всъщност да прескоча. Е това е въпросът! Whistling

Ако липсва бременност този месец, следващия ще отидеш на лекар. Трябва да знаеш, че се ходи между 7 - 11 ден от цикъла /7 ден броиш от първия ден на минструалното течение/ .
Ако си бременна, след като ти закъснее.



За най-сигурно използвайте т.нар овулаторен принцип, т.е секс от 8-ми ден, през ден, а когато теста е положителен - три поредни дни, четвъртия прескачате и на петия пак!

То това хубаво, ама как да го обясниш на един мъж и да го следвате неизменно, не става някак си, много по график е и ....
А какво пречи всеки ден секс?


Ами как, да прочете малко литература! Намери в библиотеката статията за графика, разпечатай я и му я тикни в ръцете!
Я ги стегнете тия мъже малко! Ааааааааа Joy

В статията пише сащо, че не е добре секс всеки ден! Намалява се както количеството на семенната течност, така и качеството и! Все пак са нужни 100 дни, за да се образува качествен сперматозоид, годен за оплождане!
Пак казвам: БИБЛИОТЕКАТА - вижте там!

# 16
  • Мнения: 106
Млъквам засрамена, явно пак всичко ще оплескаме ...
Като попитах моята лекарка - Добре де кога става лесно и от първият път, тя ми каза - Като не го искаш.
Желая от сърце на всички успех и хубави новини.
Кога най не очаквате то пък тогава да стане.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 220
Благодаря момичета но моята идея за въпросът беше друга. Wink
Не какъв ще бъде плодът а дали днес ако тестът е отрицателен овулацията е минала(или е днес). Или..ако и днес е положителен теста кога следва да е овулацията.  Laughing Сега по-добре ли го написах?? newsm53

И да...важното е да бебеправим и резултатът на края да е  EFP нали така? newsm10

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176852.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172436.0
 Peace

# 18
Lanna, много ти благодаря за инфото.Много ми помогна.Изчетох всичко, което момичетата са коментирали преди и се надявам да ми е от полза  Wink
Поздрави
  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 270
Ами как, да прочете малко литература! Намери в библиотеката статията за графика, разпечатай я и му я тикни в ръцете!
Я ги стегнете тия мъже малко! Ааааааааа Joy



Съгласна съм! Вие много ги щадите тези мъже - нали бебе се прави от двама?!
Значи ние можем да смятаме и броим дни, да мерим температури и да правим тестове от всякакъв вид - пък те ще си почиват и ще чакат да ги съблазним чак, за да не ги затормозяваме с графици

# 20
  • София
  • Мнения: 1 220
Lanna, много ти благодаря за инфото.Много ми помогна.Изчетох всичко, което момичетата са коментирали преди и се надявам да ми е от полза  Wink
Поздрави
  bouquet
mila-ss    bouquet
Радвам се, че съм ти била от полза.. Успех  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 220
Цитат
Ами как, да прочете малко литература! Намери в библиотеката статията за графика, разпечатай я и му я тикни в ръцете!
Я ги стегнете тия мъже малко! Ааааааааа Joy


Съгласна съм! Вие много ги щадите тези мъже - нали бебе се прави от двама?!
Значи ние можем да смятаме и броим дни, да мерим температури и да правим тестове от всякакъв вид - пък те ще си почиват и ще чакат да ги съблазним чак, за да не ги затормозяваме с графици
Подкрепям с две ръце  newsm44
Аз пък взех и проведох един урок по биология на любимия относно – “пчеличките и сърничките  = що е то овулация и има ли почва у нас ?!? ”  newsm78 Биде доста фигуративно осведомен за женското тяло и процесите, които настъпват всеки месец , що е то хормони и как действат и завърших с това, че мъжете също са фактор, който в много случай може, да има проблем със плувците и техните възможности да си свършат работата добре Crossing Arms… Разбих му представите на човека за щъркела, но мъжете в това отношение са много зле, така че трябва да са наясно как стоят нещата, а не да си мислят, че един сперматозоид прави пролет…
 newsm65

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Овулацията обикновено настъпва до 36 часа след положителния тест.
Обикновено пикът на ЛХ трае около едно денонощие, така че е възможно да имаш 1 или 2 положителни теста за овулация (2 са в случай че си хванала началото и края на пика).
Желателно е да се прави тест и в деня след положителния резултат за да сигурна че ЛХ пикът е отминал, но това не значи че и самата овулация е минала. Най-сигурно е да установиш това с мерене на БТ, комбинирано с тестове за овулация - тестовете показват предстояща овулация, а БТ се повишава след овулацията.
Не жали мъжа - действайте в деня на положителния тест, на следващия че и на по-следващия.
Пример с тестове и БТ от личния архив отпреди година (мале кога мина  ooooh!):


Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 20:25 от Жабче

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Жабче е обяснила подробно, при нас не стана със секс след положителен тест, после правихме пауза няколко дни, малката спеше при нас и заспивахме с нея, не че не сме искали, нямаше кога. Месеца когато стана го правихме вечерта след положителен тест и 36 часа след това. Така се случи че стана.

# 24
  • Мнения: 239
Според моя опит: почти всеки месец - два поредни дни бледа тестова черта, на третия - наситена тестова черта /по-ярка от контролната/ и на следващия ден - отново по-бледа тестова черта.
Това значи, че овулацията вече е настъпила, но кога точно....най-вероятно малко след положителния тест.

Овулацията обикновено настъпва до 36 часа след положителния тест.
Обикновено пикът на ЛХ трае около едно денонощие, така че е възможно да имаш 1 или 2 положителни теста за овулация (2 са в случай че си хванала началото и края на пика).


И при мен беше така: няколко дни преди овулация тестовата черта е много бледа и става все по- ярка с всеки изминал ден, докато не стане един ден или колкото контролната или по- тъмна от нея. Случвало ми се е и това, което Жабче пише в два последователни дни да имам положителни тестове за овулация, примерно първият положителен е с тестова черта много по- ярка от контролната, а на следващия ден чертите са еднакви.

Относно, кога да се прави секс, ние изпробвахме всякакви варианти. Стана след година и то след като имах положителен тест за овулация на 15.02, а успяхме да бебеправим само и единствено на 17.02 сутринта, т.е. хванали сме готовата яйцеклетка след овулацията, точно с последния влак, преди да отпраши  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
Момичета благодаря на всички, които се включиха със съвет.  Hug
Жабче нещата се развиха както ти си описала. Вчера следобед направих втори тест по същото време и контролата вече беше доста по бледа от тестовата. Т.е по всичко си личи, че пикът е бил онзи ден. И така работихме по въпросът и онзи ден вечерта и снощи.  Embarassed И сега....тази вечер мисля да е почивката. Та...резултатът ще го чакаме към 12-13 май. Момичета стискайте палци да се похваля с добра свършена работа. smile3521
На всички желая късмет в бебеправенето, че и на себе си де. newsm10
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт