Ти срещу Вие

  • 3 112
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 677
При мен е абсолютно зависещо от кефа. Хора, дето са ми симпатични от пръв поглед, ме радват, говорейки ми на ти. Ако обаче са ми неприятни, се дразня. Меря с двоен аршин.

И при мен е така..И аз съм с двоен  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 6 743
Обичам руските форуми, там са ужасно почтителни  Heart Eyes
Laughing  - истина е  Hug

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А, като съм почнала да афиширам - симпатизирам на Китайчето. Просто момче- добро сърце! Гласувайте за него!  Laughing

# 48
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сори за оффа, ама като каза Станишев.... ЦЪК  Mr. Green

 Shocked Ще изплагиатствам от Реза - бездумна съм!

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
В магазините, къзето пазарувам всеки ден, с продавачките си говорим на ти . Иначе наистина ми е неприятно  Naughty .
Таксиджиите в по- голямата си част са хора от друга планета, така че изобщо не ми се коментира  Crossing Arms. Със земляните е лесно- те говорят на Вие  newsm47.

Много ми беше неудобно, когато станах колежка на учителите, които до вчера ми преподаваха  ooooh! Петлаех се между двете форми на обръщение и така се закопавах още повече  Embarassed

# 50
  • Мнения: 1 895
Може да съм старомодна бабичка, но такова отношение ме отблъсква силно. Не печелят доверието ми, напротив. Често не купувам, защото съм подразнена от излишната интимност. За мен е въпрос на възпитание да говоря на непознати - връстници или по-възрастни (хайде - от пълнолетие нагоре) на 'вие' и преди да се премине на 'ти', някой да попита за това. Очаквам същото отношение към себе си.

Абсолютно на същото мнение съм. Доброто възпитание е все по-голяма рядкост ooooh!

# 51
  • Мнения: 3 423
А, добре, рекох, че досега е
трябвало да си говорим на "вие".
Впрочем имаше такъв повей по едно време - беше много освежаващо Simple Smile Аз с удоволствие бих повторила, а Вие, Лисо, бихте ли пробвала?
Радвам се, че с толкова хора сме на едно мнение Grinning

Прескъпа на сърцето ми Мис Бу,
разбира се, че бих пробвала.
Всяко освежаване е за освежаване.

А знаете ли как си говорят в много
угърчински магазини, а? Фрау Майер,
кажи ми къде да намеря това или онова.
Хем на "Фрау", хем на "ти". Перверзно!

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Искате да Ви казвам госпожо Лиска? Може Grinning Ако тази дребна перверзия ще ви разведри деня - няма нищо против!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ей супер много мразя някой непознат да ми говори на ти...особено ако съм клиент (в магазин, ресторант, фризьорски салон и т.н...)...работата ми изисква да съм много любезна и възпитана и някак си очаквам както се държа аз така да се държат хората с мен...в магазина срещу блока, откъдето пазаря откакто се помня...още им говоря на вие...а направо се вбесявам някоя сервитьорка да ми говори на ТИ...аз съм клиент...а към клиентите трябва да има уважение...все пак такива като мен им плащат заплатите...на непознати говоря на ВИЕ независимо дали са на 15 или на 80...това за мен изразява уважение... Peace

# 54
  • Мнения: 3 447
Нда, и аз не обичам обслужващ персонал да ми говори на "ти". Сигурно звучи ужасно фръц-пръц, но те са там, за да ме обслужат, не за да ставаме приятелки. В кварталните магазини, в които пазарувам от 7 години, едва отскоро се обръщам към продавачките с "ти" (и те към мен), и то само към по-младите.
Иначе във форума ми е неестествено да ми говорят на "Вие".

# 55
  • Мнения: 3 447
Искате да Ви казвам госпожо Лиска? Може Grinning Ако тази дребна перверзия ще ви разведри деня - няма нищо против!
Закъсняхте, уважаемо чадо. Аз отдавна се обръщам към нея със "зер геерте фрау Лиска"  Simple Smile

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Мила ми Дона, аз с Вас не бих се съревновалала. Зер геерте не знам какво значи тъй или инак Grinning
Моите познания по немски са първо ниво и най-много да успея да кажа на уважаемата госпожа Лиска их либе зи...зи ли беше...че курса отдавна беше.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Мис Бу, ich liebe dich беше   bouquet
Дона, не ми звучи като фръц-пръц...хората трябва да се уважаваме...  bouquet Peace

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Мис Бу, ich liebe dich беше   bouquet
Дих е за 'ти'...аз никога не бих си позволила така да фамилиарнича с фрау Лиска, уважаема госпожо Жоржета!

# 59
  • Мнения: 3 423
най-много да успея да кажа на уважаемата госпожа Лиска их либе зи...зи

Другарки, дорогие товарищи, майне Дамен,
нека да не разводняваме темата. За мен е
важно да се говори по същество, а Мис Бу
с нейните познания по немски е изчерпала
въпроса откъм важност. Да преминем на "ти".

Общи условия

Активация на акаунт