Може ли отит да се излекува без АБ?

  • 6 985
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 116
Пробиха ни тъпанчето миналия четвъртък. Тогава започнахме 7 дневно лечение със Зинат и антибиотични капки за уши. Вчера ходихме на лекар. Ушите са й в прекрасно състояние, все едно нищо не е било. Докторите се изумиха просто. Така че мами с навременно лечение, тези изпълнения ще бъдат само един лош спомен Simple Smile

Целувам ви и да оздравявате  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 71
Моето дете се разболя януари месец. Беше на инжекции  е оправи се но  след една седмица едното ухо му протече диагнозата гноен отит и отново капки и антибиотик . И затова мисля че без антибиотик не може . Не обичам да правя експерименти с детето . И нека да не забравяме че те не са като нас .

# 32
  • Мнения: 1 737
На детето ми са предписвани антибиотици 3 пъти. 2-та от които в тежко състояние (бронхиолит). Не е пил антибиотик до сега, защото има перфектен хомеопат и 3-те пъти го излекува много по-бързо и ефективно, от колкото щеше антибиотика (за 3 дни, вместо 10 - прием на антибиотик).
В единия от случаите имаше назначени кръвни изследвания - заради лошите им показатели бе предписан антибиотика. Точно 24 часа по-късно, след хомеопатичното лечение, състоянието на детето нямаше нищо общо, а аз нарочно пуснах по мое решение нови изследвания и всичките показатели бяха в норма. С антибиотика според педиатъра, трябваше да влязат в норма след около седмица.
Тези случаи ми доказаха, че когато е избран истински кадърен хомеопат, хомеопатията може да бъде по-силна от антибиотиците и традиционната медицина.

# 33
  • Мнения: 5 500
Да. С Хомеопатия. Миналия месец. На вземане от градината в сряда се оплака, че го боли ухото. След 2 часа вече се дереше от рев. Дадох хомеопатично през определен интервал. Вечерта вдигна Т 38 и нещо беше. На сутринта Т нямаше, беше игрив, ухото го болеше малко. На следващия ден и това вече беше минало.

# 34
  • Мнения: 4 392
Не обичам да правя експерименти с детето .

Аз защо си мислиш, че другите си правят експерименти с децата си? Само защото не са на твоето мнение ли?
Не така, моля!

# 35
  • Мнения: 4 414
може, да. но трябва да се лекува, а не да се чака да отмине. много е важно какво е състоянието на детето. ние сме имали успех с хомеопатия.
аз не мога да разбера какви са тия педиатри, които не проверяват ушите на децата?! нашата педиатърка винаги проверява и ушите...дори за хрема и лека кашлица да водя детето. а ако плаче и мрънка, аз и проверявам ушите с натискане още преди да съм я завела на лекар. като малка страдах много от всякакви ушни възпаления и болката в ухото ми е една от най-ужасните. затова съм особено внимателна с тези неща.
да оздравяват дечицата!  bouquet

# 36
  • Мнения: 5 468
Пробиха ни тъпанчето миналия четвъртък.
А това тъпанче, като се пробие, за да се източи течността, после възстановява ли се? Сигурно да?

Ели83, какво сте преживели...  ooooh!, дано бъде последно това изпитание. Представям си, какво ви е било и на двете.

# 37
  • Мнения: 47 998
аз съм чела, че е по-добре да се спука тъпанчето с парацентеза, отколкото да се спука само, защото във втория случай може и да не се възстанови
също и че ако детето направи отит преди 2 годинки, то значи че това ще му е "слабото място" и ще кара често отити
разбира се не съм лекар и не съм сигурна  Thinking

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 402
А това тъпанче, като се пробие, за да се източи течността, после възстановява ли се? Сигурно да?

Възстановява се, да. На Силия парацентезата зарастна няколко дни след това.

# 39
  • Мнения: 3 506
аз съм чела, че е по-добре да се спука тъпанчето с парацентеза, отколкото да се спука само, защото във втория случай може и да не се възстанови
също и че ако детето направи отит преди 2 годинки, то значи че това ще му е "слабото място" и ще кара често отити
разбира се не съм лекар и не съм сигурна  Thinking


Аз пък съм убедена (също без да съм лекар), че травмата ще е много по-малка и по-лесно ще зарастне, ако тялото само си подбере мястото, където напрежението е най-голямо, а тъканта най-податлива, отколкото ако лекарят бодне с иглата, както дойде  Thinking

А за второто - нашият досегашен опит го опровергава, макар че и аз съм чувала същото.

# 40
  • Мнения: 690
След 4 парацентези на голямата ми дъщеря, мога само да кажа, че не бих рискувала.  Naughty

# 41
  • Мнения: 4 392
Потресох се, като го прочетох това, как лекарят източва Sick течността ... (за насилствено перфориране говоря и забележете: източване!)
Това, че течността е намерила сама път да излезе на повърхността, е добър знак, мисля (без да съм лекар), не повод за паника... Peace

# 42
  • Мнения: 664
Лекувам с хомеопатия от над 10 г., когато далеч не беше толкова "модерна" в Бг. Ако хомеопатът е лекар, ще му се доверя. В противния случай, не бих рискувала. Е, да, има случаи, в които всичко минава и антибиотик, но ако случаят на детето ми не е  такъв, лекарят е преценил, че е за антибиотик,  а аз не дам и се получат усложнения, никога няма да си го простя. Не съм лекар, но съм учила един семестър ОРЛ в Исул и знам до какви последствия може да доведе нелекувания отит.

# 43
  • Мнения: 5 468
Не съм лекар, но съм учила един семестър ОРЛ в Исул и знам до какви последствия може да доведе нелекувания отит.
А как се лекува? Детето ми е с отит в момента... Отминаха болките, но още пие Аугментин, капки за уши три пъти на ден Otipax (7 дена), Виброцил в носа (5 дена) и Нурофен (3 дена). Така каза доктора от ИСУЛ, който я прегледа и каза, че не сме за болница на този етап, като изписа това лечение.
Хремата й, която я мъчи цял месец, взе да отминава. Носът й взе да се отпушва вече и спи спокойно цяла нощ, за разлика от преди да установят, че я болят ушите ooooh!. Сега спи зад гърба ми  и не мога да повярвам, че не хърка, не сумти и въобще не й чувам дишането Tired.

# 44
  • Мнения: 5 500
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт