Може ли отит да се излекува без АБ?

  • 6 975
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.


Единият път го лекувахме повече от седмица- седем дни със Зинат още не беше минало ушето.

# 46
  • Мнения: 4 392
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.

Хомеопатия?

# 47
  • Мнения: 1 896
Моят син е имал през последната година два отита и аз един - никой от нас не е вземал антибиотик, предписаха ни само капки с антисептично и обезболяващо действие (не антибиотик).
Явно положението не е било сериозно много, все пак работата на лекаря  е да прецени това - и при двамата отитът се беше развил от хрема и си мина за два-три дни без проблем.
Разбира се, при сериозно заболяване бих дала антибиотик също.

# 48
  • Мнения: 5 500
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.

Хомеопатия?
  newsm10 Аз друго не давам!

# 49
  • Мнения: 8 769
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.

Хомеопатия?
НА предната страница точно това беше написала  Grinning

# 50
  • Мнения: 4 392
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.

Хомеопатия?
НА предната страница точно това беше написала  Grinning
Ами... гони ме склерозата вече.. Confused Joy

# 51
  • Мнения: 5 468
Ню, толкова дни...  Shocked
На Цецо отита го излекувахме за 2 дни.

Пие антибиотик от 3 май, днес е 5-ти ден, капем капки в ушите, в носа... Беше й минало, не изпитваше никакви болки и скачаше и пееше, и днес преди малко подскочи с баща си 2 пъти и вика - Ох, боли ме! и си посочи пак старото място на болка - зад ухото Sad.
Дали я повтаря Praynig ... само това не.

# 52
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Голямото ми дете имаше 3 не особено сериозни отита, преди да навърши 2 години. Но единия път пи антибиотик. Кара петата си пневмония. Малкото е вече с две парацентези. Пак пи АБ. Казаха ми за една билка: ерихонска роза, каменна роза, дебела Мара - под тези имена съм го чувала. От типа на кактусите, но е без бодли, само са му месести листата и търпи много време без вода. Расте на розички. Слага се по 1-2 капки прясно изцеден сок във всяко ухо. На два пъти след Нова Година голямото почваше да се тръшка сред нощ, че го болят ушите и се успокояваше след тези капчици. Излишно е да уточнявам, че рано сутринта проверявахме при лекар състоянието на ушите. Знам, че с тях шега не бива. Но и двата пъти казаха, че е абсолютно здрав и му няма нищо на ушите.  Peace

# 53
  • Мнения: 175
Ох,и на мен ми се наложи да лекувам отит.Синът ми направи 3 отита в рамките на няма 2 месеца,овладяхме положението с  хомеопатия и 3-те пъти,но ме притеснява честотата им и утре ще го водя на УНГ.На някой случвало ли му се е такова нещо? Weary     

# 54
  • Мнения: 8 769
Казаха ми за една билка: ерихонска роза, каменна роза, дебела Мара - под тези имена съм го чувала. От типа на кактусите, но е без бодли, само са му месести листата и търпи много време без вода. Расте на розички. Слага се по 1-2 капки прясно изцеден сок във всяко ухо.
Да, и аз съм чувала за Дебела Мара и даже си я завъждам сега. Wink

# 55
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Да, много е полезна. Убедих се от собствен опит, но преди да я завъдя бяха двете парацентези на дребчо. Не съм убедена, че е по-добре да се остави да пробие и сама да се излее течността. Ами ако реши да пробива и да се излива навътре??? често прилагам самолечение, но щом стане дума за глава, нещата се контролират изкъсо от лекар винаги. Доволна съм, че намерих правилния лекар за себе си и за децата си. макар да имамхме търкания, сега чудесно се допълваме и дори често ме разпитва за използваните от мен методи, проверява ги, допълва ме при следваща среща . . .И никога, ама никога не бърза да дава антибиотици. А като реши, че трябват, ги изписва в големи дози. най-често оставя такова решение на специалиста
Аз май малко спамих темата, ама сега сме болни каскадно цялото семейство и се застоях у дома. Извинете ме.

Общи условия

Активация на акаунт