Страх ли ви е от смъртта?

  • 10 967
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 299
има нещо такова.  Peace Всъщност доста правилно сте схванала това от което ме е страх Wink.Не точно от самата смърт а от неизвестността след това...и това кое/каква  ще бъда.Кои родители ще си "избера' когато се родя отново?...Ще обичам ли живота както сега? ...Моите близки до мен ли ще са...?все въпросчета от този сорт.... Peace

roza66  щом обичаш сегашния си живот, наслаждавай му се максимално  Peace
Аз лично не мога да кажа, че обичам моя (тази дума трудно я казвам за каквото и да е), но си го харесвам и му се наслаждавам, за да може когато дойде момента да си кажа - живях пълноценно. А за близките - знаеш, че ще бъдат. Сега ти е майка, следващия път - сестра ...кой знае  Wink.

# 91
  • Мнения: 3 674
има нещо такова.  Peace Всъщност доста правилно сте схванала това от което ме е страх Wink.Не точно от самата смърт а от неизвестността след това...и това кое/каква  ще бъда.Кои родители ще си "избера' когато се родя отново?...Ще обичам ли живота както сега? ...Моите близки до мен ли ще са...?все въпросчета от този сорт.... Peace

roza66  щом обичаш сегашния си живот, наслаждавай му се максимално  Peace
Аз лично не мога да кажа, че обичам моя (тази дума трудно я казвам за каквото и да е), но си го харесвам и му се наслаждавам, за да може когато дойде момента да си кажа - живях пълноценно. А за близките - знаеш, че ще бъдат. Сега ти е майка, следващия път - сестра ...кой знае  Wink.
Това правя мила....наслаждавам му  се на живота.Макар че съм имала и спадове и издигания, си харесвам живота...независимо какъв е бил. Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 1 299
Макар че съм имала и спадове и издигания, си харесвам живота...независимо какъв е бил. Heart Eyes
То иначе не е интересно  Peace

# 93
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами притесява ме това нещо!
А за страх мога по скоро да говоря.....за фобията ми към трупни червеи.
Преди 15-ина години във време на глад си бяхме купили пушено пиле,което в последствие се оказа пълно с трупни червеи Sick
От тогава имам голямото желание да ме кримират,дори и да деля обща пещ с някой друг човечец.

# 94
  • Мнения: 1 230

Не ме страх аз да умра,страх ме е близките ми да умират!
След като най-близкият ми човек почина, единственото нещо от което ме е страх е не самата смърт (за мен), а да не се случи така, че детето ми да остане сирак...

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След като най-близкият ми човек почина, единственото нещо от което ме е страх е не самата смърт (за мен), а да не се случи така, че детето ми да остане сирак...
Това, което не ни убива ни прави по-силни.

# 96
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Не ме е страх от смъртта. Не ме е страх какво става след като умра, т.е. има ли отвъдно, ад, рай или ме гризкат червеи. Това просто се случва рано или късно. Имам си собствена философия по въпроса, благодарение на която от малка успях да приема мисълта за смъртта. И да, била съм близо до умиращ, и имам починал близък човек. Това, от което всъщност се притеснявам (но не и да ме е страх), е болката - не искам да умра в болка.

# 97
  • Мнения: 270
Хм.Горещо препоръчвам книгата Светлина след смърта на бизнес дамата Ваня Червенкова...  Аз лично не се страхувам от смърта като повечето вярващи хора и от неизвестността също, тъй като много добре знам каде отивам и коя ще бъда...  Когато последния ми наистина близък човек си отиваше т.е баща ми го попитах дали го е страх с цел ако да , да се опитам да му дам надежда и утеха..той само се усмихна и каза..Не ме е страх..отивам при моя небесен Татко, сложи ръка на главата ми и почна да ме благославя почти като старозаветен патриарх. Аз седях онемяла.
 Heart Eyes
Но холограма е права , такъв страх трябва да има , а и има всеки който не е срещнал победителя на смърта.ПЪТЯ, ИСТИНАТА И ЖИВОТА.

# 98
  • Мнения: 267
Както се казва - живота е полово-предавана болест с летален изход! Така, че на никой няма да се размине. Опитвам да приема нещата като пътуване в една посока. Особено когато става дума за загуба на близък човек. А за смъртта като приемане - не, не ме е страх, била съм в кома - няма страшно, както се казва! Wink Остаряването е къде-къде по-гадно нещо така като гледам...ден след ден.... Peace
Извинявай, но би  ли казала наистина ли го има този тунел светлина дето твърдят и помниш ли нещо от времето в което си била в кома? ако не ти се говори за това не отговаряй !Може би е редно и предварително да се извиня за любопитството

# 99
  • Мнения: 3 674
Както се казва - живота е полово-предавана болест с летален изход! Така, че на никой няма да се размине. Опитвам да приема нещата като пътуване в една посока. Особено когато става дума за загуба на близък човек. А за смъртта като приемане - не, не ме е страх, била съм в кома - няма страшно, както се казва! Wink Остаряването е къде-къде по-гадно нещо така като гледам...ден след ден.... Peace
Извинявай, но би  ли казала наистина ли го има този тунел светлина дето твърдят и помниш ли нещо от времето в което си била в кома? ако не ти се говори за това не отговаряй !Може би е редно и предварително да се извиня за любопитството
Ааааа.... и на мен  ми е интересно... PeaceБих се радвала  много и ти благодарила ако ни пишеш малко за това  MorganaHug Какаво точно изпита  по време на кома?

# 100
  • Мнения: 804
Здравейте и тук.
От доста време гледам тази тема,но чак сега намерих заглавието на книгата,която обърна представите ми за смъртта. И тя е "Пътят на душите" на Майкъл Нютън. Прочетох я,след като почина вуйчо ми,след тежко боледуване. Майка ми,която е по-голяма от него,много тежко  го понесе.По случайност ми казаха за тази книга, намерих я,прочетох я и мирогледа ми се обърна на 180гр.

Беше ме страх от смъртта, направо се ужасявах от нея. Но вече не. Благодарение на Майкъл Нютън.

Ако ви интересуват книгите му, можете да ги потърсите тук

# 101
  • Мнения: 3 674
Здравейте и тук.
От доста време гледам тази тема,но чак сега намерих заглавието на книгата,която обърна представите ми за смъртта. И тя е "Пътят на душите" на Майкъл Нютън. Прочетох я,след като почина вуйчо ми,след тежко боледуване. Майка ми,която е по-голяма от него,много тежко  го понесе.По случайност ми казаха за тази книга, намерих я,прочетох я и мирогледа ми се обърна на 180гр.

Беше ме страх от смъртта, направо се ужасявах от нея. Но вече не. Благодарение на Майкъл Нютън.

Ако ви интересуват книгите му, можете да ги потърсите тук

Благодаря  ти за линка...  bouquetИма страхотно интерсни неща....  Flutter

# 102
  • Мнения: 1 299
Здравейте и тук.
От доста време гледам тази тема,но чак сега намерих заглавието на книгата,която обърна представите ми за смъртта. И тя е "Пътят на душите" на Майкъл Нютън. Прочетох я,след като почина вуйчо ми,след тежко боледуване. Майка ми,която е по-голяма от него,много тежко  го понесе.По случайност ми казаха за тази книга, намерих я,прочетох я и мирогледа ми се обърна на 180гр.

Беше ме страх от смъртта, направо се ужасявах от нея. Но вече не. Благодарение на Майкъл Нютън.

Ако ви интересуват книгите му, можете да ги потърсите тук
Станахме две  Peace

# 103
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте и тук.
От доста време гледам тази тема,но чак сега намерих заглавието на книгата,която обърна представите ми за смъртта. И тя е "Пътят на душите" на Майкъл Нютън. Прочетох я,след като почина вуйчо ми,след тежко боледуване. Майка ми,която е по-голяма от него,много тежко  го понесе.По случайност ми казаха за тази книга, намерих я,прочетох я и мирогледа ми се обърна на 180гр.

Беше ме страх от смъртта, направо се ужасявах от нея. Но вече не. Благодарение на Майкъл Нютън.

Ако ви интересуват книгите му, можете да ги потърсите тук
Много благодаря.Ей сегичка и аз се втурвам да чета Peace

# 104
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Не ме е страх... Не и от моята смърт.

Страх ме е от смъртта, дошла да вземе близките ми. Ненавиждам смъртта, отнела детето ми... Да, от такава смърт ме е страх...

Била съм до умиращ човек. Бях до детето си... Но това е нещо, което просто няма как да се опише... И дано никога не научиш за него  Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт