любопитен татко

  • 1 990
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 652
А аз си позволявам да дам много прозаичен съвет-консултирайте се с лекар-гинеколог. Нека прегледа съпругата ти, да й знае състоянието, да прецени и да ви каже рисковете. Ако лекарят прецени, че няма проблеми-идете.
Много неща зависят от самият организъм на жената.
Имаме приятелско семейство, в което жената кара ски без да знае, че е бременна, пада, търкаля се...и всичко бе наред с бебето (вече е 6 годишен младеж).
Аз самата ходих на дълга екскурзия из България в периода 2-3 месец (при първа бременност), при условие, че кървях малко преди това. На мой риск. Карахме бавно, наслаждавахме се на пътуването, изкатерих се даже до пещерата Снежанка. Всичко с първото ми дете бе наред.
Никой не е застрахован разбира се, затова най-добре-искайте мнението на лекар.
Amenhotep, поздравления че си толкова близо до съпругата си!  bouquet

Съгласна съм, колко жени не знаят, че са бременни и правят какви ли не щуротии, вкл. пият, пушат и какво ли не... и нищо няма после на бебоците. Но когато знаеш, трябва да вземеш сериозно решение - да поемеш ли риск или не. Докторът, дори и да каже, че няма проблем да пътуваш, ако стане нещо после какво? Той не носи отговорност, решението си е ваше.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
АЗ не бих посъветвала да предриемете такова пътуване,еле пък в 3 месец.Първите 4 месеца са най-важни.

Казвам го защото поради незнание ,че съм бременна пътувах до Италия,яко друсане/вярно,не е Охрид-но си е път/и загубих бебчето.
Т.е.разбрах,че съм бременна,когато плода беше мъртъв.

Не си струва рисковете за мен,естествено много бременни са пътували и нищо им е нямало,но малко или много си е риск дори 10:100.Wink))) Wink

Не се самообвинявай, може и пътуването, което си предприела, да няма нишо общо... не винаги има конкретна причина, не винаги има виновни. Щом не си знаела още, че си бременна, значи доста раничко е било.

# 32
  • Мнения: 6 164
Друсането е неприятно в по-напреднала бременност, сега не виждам проблем, ако й се догади ще спирате за почивки.
По втория ти въпрос препоръчвам МЦ "Фемина", разполагат с триизмерна апратура и откриват наличието на вродени дефекти в плода.

# 33
  • Мнения: 903
Аз не виждам нищо лошо в това един татко да се грижи за съпругата си особено щом е бременна. Моя мъж гледа шампионска лига, но никога не я поставя на първо място  Mr. Green
1. Ако се чуства добре не виждам проблем да пътувате.
Аз 2 седмици преди да родя си патувах насам натам, даже и в градския транспорт съм се бутала  Crazy
2. На този въпрос не мога да ти отговоря с точост, но знам, че и в БГ има такива изследвания и май най- често ги правят по частните клиники, но незнам кая да ви препоръчам тъй като аз раждах в Майчин дом и съм много доволна от всичко Simple Smile
Пожелавам Ви лека бременност и щастливи мигове   bouquet

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Най-безопасно е пътуването през втория триместър на бременността. Въпреки това аз пътувах в осми месец, с разрешение на моята лекарка, при това със самолет и имаше страшна турбуленция - ужасно се уплаших за бебчо, но всичко беше наред.

Наистина според мен е по-добре да отидете някъде по-близичко на екскурзия, както и други мами са ти препоръчали. Аз съм родена един месец по-рано, именно защото майка ми е пътувала към 3 часа с кола. По-добре е да сте внимателни, отколкото да съжалявате.

# 35
  • Мнения: 131
Хей ,браво бе тате  и честито  Simple Smile

Взимай съкровищата и ходи ги разходи,че после ще е малко по-трудничко...Угаждай и и прави каквото поиска тя,така няма начин да и стане зле  Joy

Аз лично,на термина бях на море и после още 10 дена се друсахме из пътищата по разходки,а не бебо така му беше кеф,че така и не поиска сам да се появи.

Хайде,весело изкарване !чао

# 36
  • Мнения: 189
Аз бих отишла с удоволствие.До края на 8 месец ходех 2 пъти в седмицата до София на у-ще, до към 5-6 се возих всеки ден на мотор (отде да знам, че не трябва) и нищо не ни се случи.Така че живейте си сега живота, че после...Ех, има късмет жена ти с тебе  Laughing Де да беше и нашия татко такъв, че той всичките ги гледа  Rolling Eyes

# 37
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз не бих поела този риск. smile3527
Има една поговорка: "Да бе мирно седяло,не би чудо видяло", но ви со решавате!

# 38
Отивайте и въобще не се чудете smile3521,стига да не и става лошо.Аз трябваше да родя на 23.06.04г а родих на 06.07.04г на 03.07.04г аз пътувах 150км. от Монтана съм до София,ходих на "София ленд" возих се на виенското и карах един охлюв Joy и то три дни преди да родя а можише всеки момент да се случи защото преносих две седмици Rolling Eyes,така че ако не и е лошо една екскурзиика няма да и се отрази лошо,а напротив newsm44 newsm10

# 39
  • Мнения: 520
Ние ходихме на море когато бях в петия месец, дори аз шофирах.. нямам доверие на друг  Rolling Eyes  Щом бъдещата мама се чувства добре и има желание мисля че няма проблем!

# 40
Благодаря на всички ви за отговорите!
истината е че аз съм постоянно на път. И в България и из европата, а тя..само ме чака и..сега иска да се поразходим някъде.
Не съм бил никога в Македония и точно това ме тревожи..като ги знам какви са братчедите...ужас..
А и жена ми е страшен инат. Като си науми нещо...и край! Охрид, та Охрид..Дано всичко е ОК. Ще спираме често, да зяпаме, да почиваме..а и за никъде не бързаме.
Гинката и е малко...шматка..казала и е с две думи- твоя си работа...
не я харесвам особено, и почвам борба да я сменим:)
Благодаря ви още веднъж и стискайте палци 4 дни!!

Общи условия

Активация на акаунт