питания разни за туберколозата

  • 2 338
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
Мариа Ст,
Цитат
Отделно дълго време е живяло в ужасна мизерия...

Това е много важен фактор zа раzвитие на ТБц...а че е свидетел на много смьрт и тн...сьЩо е важно и сьм сигурен,че ако го раzпитате подробно и успее да "иzлее дуШата си" Ще откриете у самото него страх от смьртта.

"Отворено ТБц" е вид,който при каШляне се предават бацилите.т.е огниЩето(каверната) не е капсуловано,а "отворено" и тбцто е в белите дробове (а не в черния дроб,или други органи).СьЩо може да стане zараzа при кожна Тбц с открито огниЩе...Но както писах по долу...пове4ето практиканти,които бяхме никой не се zараzи...и никой не се беШе ваксинирал...Всички бяхме противници на ваксини Grinning

Да,секретьт е напьлно достатьчен да установи дали имате наличие на микобактерии туберк.Не е нужен рентген.Аz го каzах като 2 вьzможности просто.Ако обаче секрета е положителен се прави и снимка,zаЩото понякога и секрета е фалШив Wink А на снимка се вижда.... Wink.т.е. като потвьрждение да бьде,а не като докаzателство.

Не се стресирай от ниЩо.Няма ниЩо по уяzвимо от стресиран пациент,който е готов на всичко zа zдравето си. Peace

# 16
  • Мнения: 3 506
Christian,   bouquet  bouquet

...а че е свидетел на много смьрт и тн...сьЩо е важно и сьм сигурен,че ако го раzпитате подробно и успее да "иzлее дуШата си" Ще откриете у самото него страх от смьртта.
Това за съжаление е невъзможно - той е много мълчалив, едва обелва по 5-6 думи на ден, надявах се след толкова месеци да се промени нещо, но няма особен напредък.

За стресирания пациент - много си прав; опитвам се, макар че не винаги успявам...

Още веднъж благодаря!


mamavassi, правят манту само на по-големи деца и на възрастни (а БЦЖ не правят изобщо) - знам го, защото отдавна ме караха да ходя в туб-диспансера с малката. а от какво точно ги е страх - това не казват  Mr. Green


zazi, благодаря за мнението. добре се чустват децата, доколкото може да се чустват добре, че тръгнаха от няколко месеца на градина и често са болни, но нищо извън обичайното. и аз така мисля - никакви манту-та и т.н. Ако държат да пуснат по един гърлен секрет за тяхна сметка, ще се прежаля - поне ще си спестя загрижените погледи на близки и роднини, но до там  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт