Държите ли децата ви да са висшисти?

  • 6 275
  • 173
  •   1
Отговори
# 150
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Доста сме далеч от тази фаза......
Но висшето за мен е пожелателно. Родителите ми държаха да уча, но аз също винаги съм го искала. Въпреки това с чисто сърце мога да кажа, че двете дипломи за висше са за красота. Най-много работа ми е свършило средното ми образование - немска гимназия - и по-скоро чуждите езици. Така че с много по-голямо внимание ще избирам гимназията за сина си, за университета живот и здраве той да си решава.

# 151
  • Мнения: 1 111
Е ама айде стани нотариус! WinkЗа таз професия и аз ще се жертвам, особено в някоя община край морето. Laughing

ами тъй е - то и митничар не се става лесно.  Mr. Green
По-лесно е.Поне не се иска 15 г.стаж.

# 152
  • Мнения: 6 206
И държали ли са вашите родители на това?
Какво е дала (или не) студентската скамейка в живота ви?
Какво бихте променили, ако сега ви предстоеше такъв избор: дали да следвате и къде?

Не, не са държали. Аз държах и въпреки, че на два пъти се опитвах да завърша, не успявах. Нямах време... Сега ще завърша, но само при определени условия за точно определена специалност, за да науча нещо, а не просто да имам дипломата.
Не държа детето ми да висшист, държа да е щастливо. То ще си реши какво да прави.
Само по себе си едно висше е за никъде. Мислила съм си, добре щеше ли нещо да е различно ако бях завършила нещото, което започнах. Едва ли, не вярвам начина на мислене да се изгражда за няколко си години. Щях ли да знам много повече? Може би.
Спечелих или загубих повече като работех денонощно докато връстниците ми учеха? Времето ще покаже.

# 153
  • София
  • Мнения: 6 999
Е ама айде стани нотариус! WinkЗа таз професия и аз ще се жертвам, особено в някоя община край морето. Laughing

ами тъй е - то и митничар не се става лесно.  Mr. Green
По-лесно е.Поне не се иска 15 г.стаж.

Не се иска 15, а 5 години за нотариус. До колкото помня де - да не рова сега закона, но 15 мнеееееееее
Също не е гаранция за много пари - според зависи е и там.  Peace

# 154
  • Мнения: 1 111
Порови, порови. Simple Smile, че и мен ме мързи.
Казах по морето, за там съм навита.Ей сега, в община Поморие двама нотариуса,  smile3508записват за след месец.

# 155
  • Мнения: 14 499
3 години е изискването, къде го измислихте това 15 или 5

# 156
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда - 3 е - проверих. Мислех, че 3 е за помощник нотариусите.  Thinking

# 157
  • Мнения: 1 111

Еее, ми аз съм готова тогава.  hahahaИ колко трябва да приготвя?

# 158
  • Мнения: 281
Не държа. Нека има право на избор.

# 159
  • Мнения: 7 263
Доброто образование е един от основните ми приоритети. Не мога да кажа дали родителите ми са държали на това. Не са ми го натяквали, но не е било и нужно. Някак си се разбираше от контекста . За своите деца ще направя всичко възможно да им осигуря добър старт с качествено \ доколкото мога \ образование. Дано успея да изградя в самите тях потребност да се усъвършенстват и да се стремят към по-доброто.

# 160
  • Мнения: 1 800
Образованието е важно, но бих оставила избора на детето си.
Аз станах студентка веднага след завършване на средно образование, но само, защото родителите ми настояваха. Аз имах нужда от време да реша какво точно искам да уча. След 3 години студентстване, при първа възможност избягах надалеч. По- късно учих нещо съвсем друго, по мое желание.
Ако човек има дарба и е добър в определена област, няма значение дали е висшист или не.

 Добре, че Бил Гейтс е напуснал Харвард и от кандидат адвокат е станал компютърджия без диплома  Wink

# 161
  • Мнения: 5 877
Намирам го за естествено.
Ако искаш да си добър в нещо, трябва да го изучиш докрай.
Мисля, че да следваш това, в което те бива, е адски готино. Някакви хора са там, за да ти помогнат да станеш върха в професията, която си си избрал. Дали и как ще ги използваш е твоя работа, евентуалните недоразумения не ги броя.

# 162
  • София
  • Мнения: 593
Образованието е важно ,но по - скоро искам сама да избере и най-много искам това което прави да й е по сърце.
Аз съм почти вишист предстои ми дип. работа но не мога да кажа че 100% ми допада даденото поприще.

# 163
  • Мнения: 2 161
Да,държа.Също така държа да изучат минимум два чужди езика.

# 164
  • Мнения: 3

  образованието е много важно,затова ще държа Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт