Как съхранявате вече разтворено АМ

  • 5 147
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 775
На "Фризолак" пише, че може да се съхранява 24 часа в хладилник. Едва ли ще се образуват много и вредни бактерии.
На моя пише до 1 час, след приготвянето  newsm78. Сигурно моят е друг Rolling Eyes? Или не чета където трябва Rolling Eyes?

# 61
  • Мнения: 24 467
На "Фризолак" пише, че може да се съхранява 24 часа в хладилник. Едва ли при теб пише нещо различно. Точно: "Приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник не повече от 24 часа...". Надписът е след "внимание", над таблицата с начина на приготвяне.
Извън хладилник разбира се че не можете да държите млякото едно денонощие. Всяка дума има значение- и когато четем и когато пишем. Когато аз пропусна някоя също често правя грешки.

# 62
  • Мнения: 2 673
Хвърлям един час след приготвяне.  Нутрилона - така ..и Фризопепа - също

# 63
  • София
  • Мнения: 1 775
На Фризолак 1 ( от 0 до 6 месеца) не пише такова нещо. Четохме го досега newsm78.

# 64
  • Мнения: 772
Изхвърлям остатъка Peace

# 65
  • Мнения: 1 516
На "Фризолак" пише, че може да се съхранява 24 часа в хладилник. Едва ли при теб пише нещо различно. Точно: "Приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник не повече от 24 часа...". Надписът е след "внимание", над таблицата с начина на приготвяне.
Извън хладилник разбира се че не можете да държите млякото едно денонощие. Всяка дума има значение- и когато четем и когато пишем. Когато аз пропусна някоя също често правя грешки.

Джуди, сигурна ли си , и аз не мога да намеря такъв надпис?!?!?!?!

# 66
  • София
  • Мнения: 15 232
Здравей!
Подписът ти надвишава лимита за височина на изображенията-200 пиксела. Моля те, изтрий единия тикер.
Поздрави,
Vivi

# 67
  • Мнения: 1 232
  На мен не ми се е случвало да съхрнявам АМ-моята бебка всичко си изяжда Wink,но на кутията пише,че се изхвърля  1 час след приготвянето;аз лично бих го хвърлила Peace
ама нали се сещата,че производителите имат"файда" да хвърляме по-големи количества мляко,е ние сме стриктни и го правим от лююбов и грижовност,не случайно на кутиите са завишени дозите необходими за храненето на бебето в определена възраст,например на фризолака пише,че едно бебе на месец и половина е нормално да изяжда 150 мл,което си е множко според мен

# 68
  • София
  • Мнения: 1 775
  На мен не ми се е случвало да съхрнявам АМ-моята бебка всичко си изяжда Wink,но на кутията пише,че се изхвърля  1 час след приготвянето;аз лично бих го хвърлила Peace
ама нали се сещата,че производителите имат"файда" да хвърляме по-големи количества мляко,е ние сме стриктни и го правим от лююбов и грижовност,не случайно на кутиите са завишени дозите необходими за храненето на бебето в определена възраст,например на фризолака пише,че едно бебе на месец и половина е нормално да изяжда 150 мл,което си е множко според мен
Абсолютно съм съгласна. Доколкото знам количеството трябва да е 100 гр. + месеците. ( т.е. на 1 месец трябва да изяждат около 110 мл.). Но аз забелязах, че след вторият час АМ си променя вкуса. Не е прокиснало, но е различно.

# 69
  • Мнения: 24 467
Радостинче, сигурна съм. Когато писах четях от Фризолак 3, но ще пъгледна от запазени кутии на Ф 1 и Ф 2, там също съм го чела, макар и да не съм запазвала млякото в хладилника, тъй като при нас всичко се изпиваше в рамките на единия час.
Да не би нещо нашите хора да не са превели на новия внос на млякото? Макар че Ф 3 е внасяно тази година...

# 70
  • София
  • Мнения: 1 775
Виж, при нас го няма. Четохме го двамата с големият син.

# 71
  • Мнения: 24 467
Я да видим, дали не става въпрос за различни партиди. Не е редно на един и същи продукт да пише различни неща. Ще погледна довечера, като се прибера, моето Ф3 и ще кажа кога е произведено. Ще видя и нарочно английският текст на останалите празни кутии от Ф 1 и Ф 2.

# 72
  • Мнения: 6 461
Не ми се е налагало да съхранявам АМ дори и за един час.
Мисля,че около час не е проблем да се съхрани .

# 73
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не можеш да съхраняваш мляко от ядене до ядене пише го на всички опаковки на всички видове млека.По добре го хвърли отколкото да докараш диария на детето например.

# 74
  • Мнения: 556
До 1 час, след това изхвърлям.

Общи условия

Активация на акаунт