Защо не ми се получава ориза?

  • 3 343
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 426
Никога не съм имала проблеми с ориза. Мия го докато престане да пуска бяло, сипвам му студена вода малко на око - по-скоро 2:1 отколкото 3:1, държа го 15-20 мин така, слагам сол, захлупвам го с капак, слагам го на котлона, в момента, в който кипне, намалявам котлона, а след 15 мин изключвам, без да го местя и без да отварям капака. След още 10-15 мин слагам бучка масло и черен пипер и разбърквам - стои на отделни зрънца и е много вкусен!

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 631
Готвя от белия дългозърнест ориз, 1:4 вода или бульон. В нета четох, че когато първите 5 мин. ври на силен котлон, а после на слаб, не става на каша. Така започнах да го приготвям и от тогава не ми са се слепвали зрънцата. Темп. на водата за мен няма значение, понякога, ако току що съм сварила пиле, слагам от горещия бульон, когато нямам - слагам студена вода. Но винаги - първо на силен котлон, после на слаб. Това е моето правило.

# 32
  • Монреал
  • Мнения: 631
Ползвам само бланширан и с него проблеми нямам.
И аз преди ползвах само бланширан и никога не ми се кашваше, но не ми е вкусен  Thinking .

Готвила съм и с бланширан, но последния път имаше вкус на лекарства  Sick /може би е от бременността  newsm78/ и мъжа ми си го изяде...

В общи линии, май дългозърнестите сортове не се кашват.

Общи условия

Активация на акаунт